Muži řídí auto šetrněji než ženy a častěji jezdí na kole

Pokud se za volant posadí muž, je velmi pravděpodobné, že bude vůz řídit vůči životnímu prostředí šetrnějším způsobem, než kdyby se řízení chopila žena. Takový závěr, který ze židle jistě zvedne nejednu eko-řidičku, publikoval na svých stránkách magazín Survey.org, který se zabývá nejrůznějšími průzkumy ve Velké Británii.

Nový Volkswagen Beetle TDI. Ten si můžete v půjčovnách vypůjčit taktéž. foto: Volkswagen of America
Nový Volkswagen Beetle TDI. Ten si můžete v půjčovnách vypůjčit taktéž. foto: Volkswagen of America

Výzkum platila společnost Rent-A-Car, která provozuje síť půjčoven automobilů. V poslední době se podle ní totiž třetina (35 %) majitelů nemovitostí spokojí už jen s jedním autem, a jen 4 % dotázaných plánují do budoucna pořízení druhého .

To mění nejen tvář venkova (renovace usedlostí s typickou dvougaráží, hustý předvíkendový provoz na silnicích), ale také poptávku po určitých typech univerzálních „rodinných“ vozů.

V dotazníku uvedla většina mužských respondentů, že do vozu sednou teprve, není-li jiné alternativy dopravy. Pokud jde tedy o cestu na nákup, muži v Anglii s větší pravděpodobností vsednou na kolo nebo se svezou městskou hromadnou dopravou, aniž by museli startovat vůz.

Ženy – řidičky jsou pak o poznání pohodlnější, a dávají ve většině případů komfortu auta přednost.

Frekvence s jakou Britové využívají vlastních automobilů, se rovněž v posledních letech proměnila. a zvyšující se ceny pohonných hmot je donutily změnit zaběhlé zvyky.

Celkem 65 % řidičů (mužů i žen) přiznává, že auto teď projíždějí méně často, a 30 % respondentů využívá svůj vůz jen skutečně minimálně, například k výletům či delším cestám, v průměru jednou týdně.

clickgreen.org.uk

5 komentářů: „Muži řídí auto šetrněji než ženy a častěji jezdí na kole

 • 29. 11. 2012 (13.54)
  Trvalý odkaz

  Ja bych to taky bral v klidu… Argumentovat proti velkemu vzorku dat vlastni vyjimkou asi neni staticticky vyznamne, uzavrel bych to tak, ze by to bylo fajn, kdyby vice zen (nebo obecne ridicu) ridilo jako vy, Tanio :).. Akorat je otazka, jestli ti optimalni ridici to nemaji z toho, ze trenuji jizdu autem kazdodenne.. A kdo je „ekologictejsi“, ten co jede suboptimalne jednou za tyden nebo ten, co jezdi autem „ekologicky“ kazdy den :)?

  Reagovat
 • 23. 11. 2012 (9.54)
  Trvalý odkaz

  Jasně, žena potáhne ty obrovské těžké tašky plné nákupu autobusem, tady zase někdo nemyslel. Je asi logické, že pokud by tyto nákupy dělal chlap, tak ty tašky na rozdíl od ženy hravě unese a pak si klidně tím autobusem může jet (no, na kole bych ho s těma taškama chtěla vidět :) ).

  Co se týká stylu jízdy, tak to nemůžu posoudit – výzkum jsem si opravdu nedělala. Za sebe jen můžu říct, že mívám nižší spotřebu než manžel, který jezdí ostřeji. A motor ve vysokých nebo naopak nízkých otáčkách nenechávám, kdo to má pak poslouchat? Jezdím podle sluchu, na otáčkoměr už koukat nemusím.

  Tohle je článek, který má zase popudit ženy proti mužům a naopak. Místo, abychom spolu žili v harmonii, budeme vytvářet destruktivní energie – to vás nenapadá proč asi? Kdo z toho, co má? Ale to už je moc složité, že…

  Reagovat
 • 23. 11. 2012 (9.34)
  Trvalý odkaz

  Souhlas, žena točí motor min. o 500 otáček výše, nejraději by se rozjížděla na dvojku a jela všude na trojku.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *