Muži řídí auto šetrněji než ženy a častěji jezdí na kole

Pokud se za volant posadí muž, je velmi pravděpodobné, že bude vůz řídit vůči životnímu prostředí šetrnějším způsobem, než kdyby se řízení chopila žena. Takový závěr, který ze židle jistě zvedne nejednu eko-řidičku, publikoval na svých stránkách magazín Survey.org, který se zabývá nejrůznějšími průzkumy ve Velké Británii.

Nový Volkswagen Beetle TDI. Ten si můžete v půjčovnách vypůjčit taktéž. foto: Volkswagen of America
Nový Volkswagen Beetle TDI. Ten si můžete v půjčovnách vypůjčit taktéž. foto: Volkswagen of America

Výzkum platila společnost Rent-A-Car, která provozuje síť půjčoven automobilů. V poslední době se podle ní totiž třetina (35 %) majitelů nemovitostí spokojí už jen s jedním autem, a jen 4 % dotázaných plánují do budoucna pořízení druhého .

To mění nejen tvář venkova (renovace usedlostí s typickou dvougaráží, hustý předvíkendový provoz na silnicích), ale také poptávku po určitých typech univerzálních „rodinných“ vozů.

V dotazníku uvedla většina mužských respondentů, že do vozu sednou teprve, není-li jiné alternativy dopravy. Pokud jde tedy o cestu na nákup, muži v Anglii s větší pravděpodobností vsednou na kolo nebo se svezou městskou hromadnou dopravou, aniž by museli startovat vůz.

Ženy – řidičky jsou pak o poznání pohodlnější, a dávají ve většině případů komfortu auta přednost.

Frekvence s jakou Britové využívají vlastních automobilů, se rovněž v posledních letech proměnila. a zvyšující se ceny pohonných hmot je donutily změnit zaběhlé zvyky.

Celkem 65 % řidičů (mužů i žen) přiznává, že auto teď projíždějí méně často, a 30 % respondentů využívá svůj vůz jen skutečně minimálně, například k výletům či delším cestám, v průměru jednou týdně.

clickgreen.org.uk
Sdílet: