Vnořené kuchyňské dřezy a jejich výhody

Už máte vybranou pracovní desku a kuchyňský dřez? Nebo se teprve chystáte? Kromě materiálu, velikosti a designu kuchyňského dřezu a pracovní plochy je potřeba myslet i na to, jakým způsobem budete kuchyňský dřez do pracovní desky instalovat. To je nutné zvážit ještě před tím, než si konkrétní dřez a pracovní plochu vyberete.

Kuchyňský dřez

Nejčastějším způsobem usazení kuchyňského dřezu je shora pracovní desky, kdy se dřez umístí do připraveného otvoru a okraj dřezu lehce přesahuje nad úroveň pracovní plochy. Zejména u nerezových dřezů jsme se často setkávali také s celoplošným typem dřezu, kdy po celé šířce nahrazuje dřez pracovní plochu. V současnosti je oblíbenou variantou integrovaná montáž dřezu. Dřez se zapustí shora do připravené drážky a díky umístění v jedné rovině s pracovní plochou působí velice kompaktně.

Celoplošný typ

V poslední době nabývají na popularitě tzv. vnořené kuchyňské dřezy. U těch se využívá spodní usazení. Tento druh montáže je oblíbeným řešením u pracovních desek z kompozitních materiálů. Jaké jsou výhody vnořených dřezů oproti jiným druhům usazení, zejména klasickému usazení z vrchu?

Usazení dřezu shora je jednoduché a rychlé. Mezi dřezem a pracovní deskou však vzniká spára, kde dochází k zatékání vody a usazování nečistot, což následně vede k plísním a defektům na pracovní desce a snížení hygienické nezávadnosti. Vnořené dřezy jsou zabudované vespod pracovní desky a tím jsou eliminovány zmíněné problémy. V kombinaci s pracovní deskou z přírodního kamene nebo kompozitních materiálů dosáhnete výborné zdravotní nezávadnosti a zároveň zvětšíte pracovní plochu.

Vnořený typ

Jakmile se rozhodnete pro materiál pracovní desky a kuchyňského dřezu, následně zvolíte vhodné usazení, zvažte, zda využijete jednoduchý dřez, nebo dáte přednost stále oblíbenějším dvojdřezům, zda budete chtít také odkapávací plochu na nádobí nebo menší dřez na omývání potravin. Čím více aspektů pro výběr optimálního dřezu do vaší kuchyně předem zvážíte, tím méně problémům budete muset v budoucnu čelit.

Granitový a smaltovaný dřez

placená reklama
Sdílet: