Vnořené kuchyňské dřezy a jejich výhody

Už máte vybranou pracovní desku a kuchyňský dřez? Nebo se teprve chystáte? Kromě materiálu, velikosti a designu kuchyňského dřezu a pracovní plochy je potřeba myslet i na to, jakým způsobem budete kuchyňský dřez do pracovní desky instalovat. To je nutné zvážit ještě před tím, než si konkrétní dřez a pracovní plochu vyberete.

Kuchyňský dřez

Nejčastějším způsobem usazení kuchyňského dřezu je shora pracovní desky, kdy se dřez umístí do připraveného otvoru a okraj dřezu lehce přesahuje nad úroveň pracovní plochy. Zejména u nerezových dřezů jsme se často setkávali také s celoplošným typem dřezu, kdy po celé šířce nahrazuje dřez pracovní plochu. V současnosti je oblíbenou variantou integrovaná montáž dřezu. Dřez se zapustí shora do připravené drážky a díky umístění v jedné rovině s pracovní plochou působí velice kompaktně.

Celoplošný typ

V poslední době nabývají na popularitě tzv. vnořené kuchyňské dřezy. U těch se využívá spodní usazení. Tento druh montáže je oblíbeným řešením u pracovních desek z kompozitních materiálů. Jaké jsou výhody vnořených dřezů oproti jiným druhům usazení, zejména klasickému usazení z vrchu?

Usazení dřezu shora je jednoduché a rychlé. Mezi dřezem a pracovní deskou však vzniká spára, kde dochází k zatékání vody a usazování nečistot, což následně vede k plísním a defektům na pracovní desce a snížení hygienické nezávadnosti. Vnořené dřezy jsou zabudované vespod pracovní desky a tím jsou eliminovány zmíněné problémy. V kombinaci s pracovní deskou z přírodního kamene nebo kompozitních materiálů dosáhnete výborné zdravotní nezávadnosti a zároveň zvětšíte pracovní plochu.

Vnořený typ

Jakmile se rozhodnete pro materiál pracovní desky a kuchyňského dřezu, následně zvolíte vhodné usazení, zvažte, zda využijete jednoduchý dřez, nebo dáte přednost stále oblíbenějším dvojdřezům, zda budete chtít také odkapávací plochu na nádobí nebo menší dřez na omývání potravin. Čím více aspektů pro výběr optimálního dřezu do vaší kuchyně předem zvážíte, tím méně problémům budete muset v budoucnu čelit.

Granitový a smaltovaný dřez

placená reklama

9 komentářů: „Vnořené kuchyňské dřezy a jejich výhody

 • 27. 2. 2018 (10.55)
  Trvalý odkaz

  Slušný výběr všemožných kuch. doplňků a příslušenství mají na https://primagran.cz/granitove-drezy/ – eshop zaměřený na značku PrimaGran. Podařilo se mi tam už vychytat pár zajímavých slev. Dřezy do roviny nebo pro montáž zespoda tam mají taky …a hlavně ty rohové a granitové dřezy.
  Myslím, že to je opimální možnost ????
  Přeji šťastnou ruku při vybírání ????
  Dobrý výběr kvalitních kuchyňských dřezů mají a poradit vždy dobře znají ????

  Reagovat
  • 24. 11. 2018 (3.36)
   Trvalý odkaz

   Já mám teda zkušenost právě s https://eshop-blanco.cz/ a jsem fakt spokojená. Kupovali jsme granitový. Předtím jsem ho nikdy neměla a už bych jiný nechtěla. Vypadá fakt stylově a do pěkných kuchyní se prostě hodí. Četla jsem teda, že se hůř udržuje, ale já s tím nemám žádný problém. Podle mě stačí prostě pravidelně čistit.

   Reagovat
 • 22. 2. 2017 (16.44)
  Trvalý odkaz

  Slušný výběr všemožných kuch. doplňků a příslušenství mají na http://www.eshop-franke.cz – eshop zaměřený na značku Franke. Podařilo se mi tam už vychytat pár zajímavých slev. Dřezy do roviny nebo pro montáž zespoda tam mají taky …

  Reagovat
 • 20. 1. 2017 (17.36)
  Trvalý odkaz

  Já mám dobrou zkušenost s eshopem http://www.trendo.cz . Sice jsou jen v Pardubicích, ale s dovozem nebyl problém. Kupoval jsem si u nich granitový dřez i s baterií a dostal jsem přesně to, v co jsem doufal.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *