Už žádné výlety do obchodů s nábytkem. Navrhněte si křeslo online!

Unavuje vás prázdnota a bezmyšlenkovitost tvarů nábytku? Máte pocit, že v hlavě nosíte o poznání originálnější nápady? Pak byste možná měli sáhnout po platformě SketchChair. Jedná se o jednoduchý designérský program z kategorie „open source“. Díky němu si navrhnete své vlastní křeslo či židli, odešlete online objednávku, a ve firmě vám bleskově podle vašeho návrhu vyrobí „posezení“ na míru.

Asi nejnáročnějším úkolem zůstává sestavit ze skládačky dílů konečnou podobu nábytku. Zdroj: kickstarter.com
Asi nejnáročnějším úkolem zůstává sestavit ze skládačky dílů konečnou podobu nábytku. Zdroj: kickstarter.com

Principem je tedy výroba nábytku, který si digitálně vytvoříte pomocí uživatelsky příjemného, programu. Podle Grega Saula, jednoho z tvůrců myšlenky, je však hlavním cílem vybudovat komunitu mladých lidí, kteří budou vytvářet, navrhovat a sdílet své nápady.

Tvůrčí kvas se totiž nemusí omezovat jen na židle a křesla. Díky programu SktechChair si klidně můžete navrhnout stůl nebo postel, fantazii se meze nekladou.

Nemusíte přitom být malíř nebo ovládat mistrně technické kreslení. I pokud se omezíte na jednoduché tahy štětce, dvourozměrné kreslířské rozhraní převede vaši kresbu do podoby profesionálního technického výkresu.

Velkou výhodou programu je, že umožňuje i virtuální testování. Pokud jde o stabilitu, můžete si ji otestovat díky jedné z online-simulací zatížení. Program „pohlídá“ vrstvy, profily a symetrii výsledného produktu, na vás je jen potvrzení objednávky.

Další krok se odehrává až v továrně. Program digitálně rozparceluje dřevěnou plochu na jednotlivé výřezy, takže k vám domů dorazí jen obdoba dřevěné skládačky vašeho nábytku.

Výsledný produkt je originál, přesně podle vašich představ, který nenajdete v žádném katalogu. Ideální představa autorů programu SketchChair je vytvořit něco podobného jako obchodní řetězec IKEA, leč „on-line“ a založená na vlastní osobité invenci nakupujících.

kickstarter.com

3 komentáře: „Už žádné výlety do obchodů s nábytkem. Navrhněte si křeslo online!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *