Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
14. 2. 2012 v rubrice Web

Unavuje vás prázdnota a bezmyšlenkovitost tvarů nábytku? Máte pocit, že v hlavě nosíte o poznání originálnější nápady? Pak byste možná měli sáhnout po platformě SketchChair. Jedná se o jednoduchý designérský program z kategorie „open source“. Díky němu si navrhnete své vlastní křeslo či židli, odešlete online objednávku, a ve firmě vám bleskově podle vašeho návrhu vyrobí „posezení“ na míru.

Asi nejnáročnějším úkolem zůstává sestavit ze skládačky dílů konečnou podobu nábytku. Zdroj: kickstarter.com

Asi nejnáročnějším úkolem zůstává sestavit ze skládačky dílů konečnou podobu nábytku. Zdroj: kickstarter.com

Principem je tedy výroba nábytku, který si digitálně vytvoříte pomocí uživatelsky příjemného, programu. Podle Grega Saula, jednoho z tvůrců myšlenky, je však hlavním cílem vybudovat komunitu mladých lidí, kteří budou vytvářet, navrhovat a sdílet své nápady.

Tvůrčí kvas se totiž nemusí omezovat jen na židle a křesla. Díky programu SktechChair si klidně můžete navrhnout stůl nebo postel, fantazii se meze nekladou.

Nemusíte přitom být malíř nebo ovládat mistrně technické kreslení. I pokud se omezíte na jednoduché tahy štětce, dvourozměrné kreslířské rozhraní převede vaši kresbu do podoby profesionálního technického výkresu.

Velkou výhodou programu je, že umožňuje i virtuální testování. Pokud jde o stabilitu, můžete si ji otestovat díky jedné z online-simulací zatížení. Program „pohlídá“ vrstvy, profily a symetrii výsledného produktu, na vás je jen potvrzení objednávky.

Další krok se odehrává až v továrně. Program digitálně rozparceluje dřevěnou plochu na jednotlivé výřezy, takže k vám domů dorazí jen obdoba dřevěné skládačky vašeho nábytku.

Výsledný produkt je originál, přesně podle vašich představ, který nenajdete v žádném katalogu. Ideální představa autorů programu SketchChair je vytvořit něco podobného jako obchodní řetězec IKEA, leč „on-line“ a založená na vlastní osobité invenci nakupujících.

 Radomír Dohnal
Diskuse
  1. Anetka:

    Chci si koupit novou postel, přemýšlím nad masivem. Dlouho vydrží a člověk s ní má jistotu po mnoho let https://www.maxi-postele.cz/

  2. MAREK:

    To mi řekněte, kdo by si pořidil takovou židli, jak je na ilustračním obrázku…. :D

  3. oxmyx:

    a ten slavný program je kde přesně? na jaké adrese?

Přidat komentář

 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz