„Zelená“ drogerie, která sedne vám i vaší domácnosti

Ekologická drogerie už dávno nepatří do škatulky „hobby pro pár podivínů“. Je vyhledávaná pro svou účinnost a šetrnost k přírodě i lidem. Stačí si jen vybrat tu správnou, která vám nejlépe sedne. 

Drogerie jako krok ke šťastnější přírodě

Boom eko drogerie je v posledních letech opravdu obrovský. A určitě to je ku prospěchu věci. Zahodit konvenci se totiž opravdu vyplatí. Z dlouhodobějšího hlediska se používání bio drogerie totiž pozitivně promítne nejen na vašem zdraví, ale také na zdraví naší planety. Po čisté a voňavé domácnosti touží každý z nás, ale mnohdy za ni platíme poměrně vysokou cenu.

Syntetické chemikálie, běžně používané v čistících a pracích prostředcích, se totiž mohou velmi nepříjemně podepsat na stavu kůže, dýchacích cest i hormonálního systému. Navíc nejsou nic příznivého pro vodní organismy a ekologii celkově. Složení ekologických prostředků je k přírodě i člověku daleko šetrnější. Díky obsahu esenciálních olejů a rostlinných extraktů v nich si i tak můžete při úklidu užít krásných, svěžích vůní. 

Minimalistický design a čisté složení s náplní v prášku – to je slovinská Equa Care

Není eko jako eko 

Síla eko drogerie spočívá v rostlinných tenzidech a zdraví i přírodě neškodných chemických látkách. Takže prakticky můžete používat doma vyráběné ekologické čisticí prostředky, nebo máte možnost svěřit péči o svou domácnost pomocníkům v lahvičkách z internetového obchodu s přírodní kosmetikou, drogerií a zdravými potravinami

„Zelená“ drogerie vás nezklame obalem, ani obsahem. Obaly jsou totiž často plně recyklovatelné nebo skvěle biologicky rozložitelné. Díky tomu, že se vyrábí z recyklovaného papíru nebo rostlinných škrobů bude vaše ekologická stopa po půl roce prakticky neviditelná. Obaly z kukuřičných nebo bramborových plastů můžete v klidu hodit na kompost. 

Eko prostředky na mytí nádobí i praní

Mnoho lidí eko drogerii stále nevěří a je to velká škoda. Pokud máte kolem sebe blízké zatížené předsudky ke všemu ekologickému, není nic lepšího, než těmto nevěřícím nějaký takový prostředek darovat. Sami se tak přesvědčí o jeho účinnosti. Navíc je ocení hlavně ti, kteří mají po používání konvenční drogerie problémy s kůží nebo různé záněty. Garantujeme vám, že po objevu eko drogerie se už té se syntetickými parfemacemi a bělidly ani nedotknou.

Sáhněte po oblíbené německé značce Sonett nebo české Tierra Verde, pokud rádi podporujete lokální trh. U ní za slušnou cenu pořídíte kvalitní prací i čisticí prostředky, které 100% fungují. Po začátek zkuste třeba jejich účinný citronový gel na nádobí, který si hravě poradí se zaschlým jídlem i mastnotou a má o 70 % vyšší odmašťovací sílu oproti dřívější receptuře.

Gel na nádobí od Tierra Verde spolehlivě myje a odmašťuje

Pro fajšmekry, kteří rádi zkouší nové značky, určitě stojí za pozornost třeba Mulieres, prací vajíčka ECO EGG nebo skvělá, čistě přírodní Equa Care, která vás zaujme elegantním designem a znovu plnitelnými obaly. V nabídce této firmy najdete univerzální čistící sprej, gel na mytí nádobí, sprchový gel i tekuté mýdlo na ruce. Výrobky jsou koncentrované, velmi účinné a mají výbornou výdrž. Takže se investice do nich opravdu vyplatí.