Stylové a moderní tipy do interiéru, bez nichž se v roce 2022 neobejdete

Řídíte se novými trendy a každoročně svou domácnost přetváříte v jejich duchu? Přinášíme vám tipy na moderní interiérové doplňky a předměty, které vám ušetří místo nebo váš interiér zajímavě oživí. Na zařazení trendů roku 2022 do vašeho domova rozhodně není pozdě.

Pohodlné a praktické posezení

Chcete si užít pohodlného posezení v obývacím pokoji, ale zároveň toužíte po tom, aby byl váš gauč také praktický? Senzačním řešením je sedací souprava do L s úložným prostorem. Se sedačkou ve tvaru písmene L totiž vyplníte volný roh a zároveň do ní budete moci uložit různé předměty, například deky, polštáře a další, které nemáte kam jinam uschovat.

Jak ušetřit místo nejen v dětském pokoji

Jste hrdými rodiči dvou a více dětí a lámete si hlavu s tím, jak v dětském pokoji ušetřit co nejvíce prostoru, ale zároveň jim dopřát dostatek místa na hraní? Vyřešte to hravě a jednoduše. Praktickou volbou jsou patrové postele. Ty vám totiž ušetří spoustu místa a děti je milují. Patrové postele jsou trendy i v menších bytech, kde bydlí páry. Rozhodně tedy neplatí, že jsou tyto postele určené pouze do dětských pokojíčků.

Zelená barva má zelenou

Pokud si některá barva našla v letošním roce své místo v mnoha českých domácnostech, je to rozhodně zelená. Nemáme na mysli pouze zeleně vymalované stěny, ale také zelené doplňky a pokojové rostliny. Zejména pokojovky si totiž nalézají stále více a více obdivovatelů. Proč? Libovolnou místnost dokážou jako mávnutím kouzelného proutku proměnit v útulný prostor, ve kterém je radost posedět. Při správné péči se vám pokojové rostliny odvděčí krásnými listy a ty kvetoucí také bohatými květy.

Zdroj foto: Africa Studio / Shutterstock.com

Proměňte svou nudnou domácnost v pestrobarevný domov

U barev ještě zůstaneme. Rok 2022 totiž znamená tlustou čáru za mdlými interiéry a nevýraznými bytovými doplňky. Co to znamená? Nemusíte svůj domov ihned předělat v duchu avantgardního a bohémského stylu bydlení. Úplně postačí, pokud si pořídíte několik barevných doplňků a dekorací. S jejich pomocí totiž prozáříte svůj domov a dodáte mu svěží nádech

Tip: Nevíte-li jaké barvy zkombinovat, vyberte si jednu. Tím, že se zaměříte pouze na jednu barvu, můžete k sobě kombinovat všechny její odstíny a výsledek bude vypadat dokonale.

Nebojte se experimentovat a oživit vzhled svého domova. Ať už si pořídíte patrové postele do dětského pokoje nebo do své garsonky, do rohu obývacího pokoje posunete sedací soupravu do písmene L, parapety oživíte pokojovými rostlinami a vše doplníte o pestrobarevné doplňky, nebudete svého rozhodnutí litovat. Čím praktičtější a veselejší váš domov bude, tím raději se do něj budete každý den po práci vracet.

4 komentáře: „Stylové a moderní tipy do interiéru, bez nichž se v roce 2022 neobejdete

 • 16. 6. 2024 (21.25)
  Trvalý odkaz

  Tenhle článek mě opravdu zaujal. V dnešní době je důležité mít v interiéru prvky, které nejen že vypadají stylově, ale taky přinášejí do domova osobnost a charakter. Mám slabost pro kombinaci moderních prvků se starožitnými kousky, jako je třeba starožitný obraz, který dokáže rozzářit celou místnost, a ještě je z něj cítit jeho příběh.

  Reagovat
 • 26. 9. 2023 (5.38)
  Trvalý odkaz

  Tohle je skvělých devět tipů, jak si zařídit interiér domu. Já jsem si nejvíce oblíbila dekorace ze dřeva, které se mi hodí k designu celého domu. Mám je ráda, jelikož se cítím blíže přírodě, a to mě nabíjí pozitivní energií. Nedávno jsem si pořídila teak příruční stolek do předsíně, ze kterého mám velkou radost.

  Reagovat
 • 10. 11. 2022 (9.08)
  Trvalý odkaz

  Já osobně si myslím, že ať už se jedná o cokoliv, tak by to vybavení domácnosti mělo být hodně osobní. My třeba jsme s manželem oba dva muzikanti. Takže máme hodně hudební výzdobu. Obrazy, plakáty a dokonce máme i timbales, které mi ve zkušebně zbyly po jednom bývalém muzikantovi, jako dekoraci v obýváku. No, teď je to teda spíš hračka pro děti. Ale tak co se dá dělat. ;-)

  Reagovat
 • 31. 10. 2022 (7.31)
  Trvalý odkaz

  Já se ráda podívám, jaké jsou trendy. S výzdobou interiéru ještě nejsem úplně spokojená, ale došly mi nápady, tak je potřebuju někde načerpat. Úplně mě vyčerpal výběr sedačky do obýváku. To bylo nekonečný. Už jsem nevěřila, že najdeme nějaké Pohovky, gauče rohové, které nám sem budou pasovat a pak jsme je přece jen našli na https://inhaus.cz/bydleni/obyvak-pohovky/p-rohove/ , ale ulevilo se mi, až když jsme sem gauč dali :-) .

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *