Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
3. 4. 2013 v rubrice Solární energie

Itálie, zápasící s nevyrovnaným rozpočtem, dluhy vůči věřitelům z Evropské unie, katastrofální nezaměstnaností a sníženou životní úrovní obyvatel, připravuje projekt na rozvoj obnovitelných zdrojů energie. Lze jej označit jen za „odvážný“.

Čínské peníze a italská práce na řeckém projektu. Skutečně odvážná kombinace. Zdroj: toonpool.com

Čínské peníze a italská práce na řeckém projektu. Skutečně odvážná kombinace. Zdroj: toonpool.com

Předně, kapacity obnovitelných zdrojů nebude italská společnost Energy Resources Ltd. rozšiřovat na domácí půdě, ale dá přednost blízkému zahraničí. Pro několikafázový kontrakt si vybrala partnera na protější straně Jaderského moře, slunné Řecko.

Veselá kombinace italské práce a řeckého partnerství tím ale nekončí. Italové k financování výstavby 32MW solární farmy přizvali ještě čínské bankéře. Od nich si nechali půjčit padesát milionů euro.

Podle Emanuela Minardiho, manažera dohlížejícího na „zámořské“ operace společnosti Energy Resources, je navzdory obecnému úsudku Řecko stále velmi zajímavou, a z ekonomického hlediska přitažlivou, zemí. „V oblasti obnovitelných zdrojů energie, konkrétně fotovoltaiky je Řecko pořád ještě na špici v celé Evropě. Investovat zde do solární elektrárny se pořád vyplácí,“ říká Mainardi.

Podobné je to prý i s „čínskými penězi“. Čínská rozvojová banka (China Development Bank, CHDB) není prý tak „úzkoprsá“ jako evropské a americké bankovní domy, a nebojí se investovat do zahraničních projektů. Mainardi sám považuje za méně atraktivní prostředí samu Itálii, díky dopadům ekonomické krize. Proto se společnost Energy Resources Ltd soustředí na „přeshraniční“ a „zahraniční“ projekty.

V dohledné době plánují uzavřít na území Evropy kontrakty za 40 milionů euro, které by měly směřovat do rozvinutí potenciálů větrných elektráren. Krize nekrize, italská společnost, která se prosazuje stále výrazněji v segmentu praktické aplikace OZE, by tak dosáhla i v bankrotující Itálii ročního obratu 80 milionů euro.

 Radomír Dohnal
Diskuse
  1. hariprasad:

    Ten člověk je neuvěřitelně odvážný. Pokud mu to vyjde a panely mu nerozkradou zloději, nebo ho neodstaví nějaký administrativní „zásah“, tak může hodně získat. Vsadil na evropskou ekonomickou stabilitu, kterou vlastně svojí investicí podporuje.

Přidat komentář

 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz