Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
10. 4. 2012 v rubrice solární elektrárny

Stát New Jersey si pravidelně připisuje rekordy v oblasti největších solárních elektráren umístěných na střeše. Bylo to v roce 2009, kdy tam byla otevřena 2,4MW střešní solární elektrárna. Znovu pak minulý rok, kdy firma Toys“R“Us postavila 5,38MW elektrárnu. A letos znovu, když se obrovské přístavní skladiště Gloucester Marine Terminal může pochlubit výkonem 9 MW.

Gloucester Marine Terminal, přístavní skladiště v New Jersey, USA, se může pochlubit největší střešní solární elektrárnou ve Spojených státech, foto: Independence Solar

Gloucester Marine Terminal, přístavní skladiště v New Jersey, USA, se může pochlubit největší střešní solární elektrárnou ve Spojených státech, foto: Independence Solar

Celkové náklady na vybudování obrovské 9mW střešní solární elektrárny byly $42 mil. Ty padly na 27 526 solárních panelů. Samozřejmě, že se podařilo získat i zajímavé úlevy od státu, konkrétně v hodnotě $11 mil.

Stavba elektrárny začala v červnu 2011 a byla dokončena před termínem a v rámci rozpočtu. To se u jiných, obvykle konvenčních zdrojů, příliš často nevidí. Elektrárna dokáže vyrobit ekvivalent asi 80 % spotřeby elektřiny celého terminálu.

Do budoucna se počítá s dalším možným rozšiřováním výkonu, a to o tři až čtyři megawatty.

Cleantechnica
 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
Diskuse
 1. Jolinar:

  V clanku mate chybu: misto 9mW tam ma byt 9MW. 1000000000*9mW = 9MW. Ale chapu ze se jedna o preklep :)

 2. rimi:

  tom>>Máme to co si zasloužíme.

  To neni pravda. Pokud o zvoleni rozhoduje propaganda drzena v soukromych rukou, zadny slusny clovek tam neprezije.

  Zlodeji se dohaduji, kdo ukradl vic:
  http://www.zvedavec.org/pohledy/2011/10/4630-kdo-krade-nejvic.htm

  Trestaji se hlouposti:
  http://www.novinky.cz/krimi/259041-muz-cmaral-po-plakatech-politiku-langrova-manzelka-ho-poslala-do-vezeni.html

  http://zpravy.ihned.cz/cesko/c1-54794790-umelec-roman-tyc-pujde-za-vymenene-panacky-na-svetlech-u-prechodu-do-vezeni

 3. tom:

  To vysvětluj státnímu/nestátnímu solárnímu baronu ČEZ a.s., který má všechny své solární megaparky na zemi. Takové mu stát (občané ve volbách) nastavili podmínky a podle toho to tu vypadá. Ovšem situace se nezměnila, pořád jsou u rozhodovacích koryt stejní lidé. Máme to co si zasloužíme.

 4. Anonym:

  čeští solarni blbci? chtěl jsi říct zloději z ŠŠ +++++++++++++++++++++++ěěěěěčččččččččččččččččččččččččččččččččč

 5. x:

  Vidite to vy nasi čeští solarni blbci? Takhle ma vypadat solarni elektrarna. Tedy na strese a ne na poli. Pole jsou pro zemedelce a ne pro solarni panely. Kdy vam to v tech vasich dutych českých hlavach dojde.

Přidat komentář

 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz