Pokročilé rakouské technologie na SEE Eco Forum & Exhibition

Zavádění inovačních ekologických technologií má klíčový význam pro země regionu jihovýchodní Evropy. Někteří už vystoupil na cestu udržitelného růstu, ale pro jejich další rozvoj bude nutné mnoho dalších investic v oblasti energetiky a nakládání s odpady.

Na bulharském veletrhu vystavují země z celého světa, foto: ViaExpo
Na bulharském veletrhu vystavují země z celého světa, foto: ViaExpo

Nadcházející ročník veletrhu South-East European Forum Eco & Exhibition, který proběhne 29. až 31. května 2013 v bulharské Sofii, shromáždí odborníky a manažery z celé Evropy. Naskytne se jim tam ideální příležitost prozkoumat regionální trh a najít nové obchodní partnery.

Pořadatel akce, společnost Via Expo, rozšířila rozsah události a vydán pro rok 2013 se bude tematicky rozprostírat přes: energetickou účinnost, obnovitelné zdrojů energie, nakládání s odpady, inteligentní budovy a výtahy. 47% z celkového počtu účastníků jsou zahraniční firmy.

Rakouské ekologické know-how bude v centru pozornosti kvůli pozoruhodným úspěchům této země. V současné době národní eko-průmysl vytváří v Rakousku roční tržby ve výši 10,6 miliardy euro a zaměstnává asi 87 000 lidí.

Podíl energie z obnovitelných zdrojů na celkové spotřebě elektrické energie v Rakousku je 68 %, do roku 2020 se zvýší na 85 %, a to dělá Rakousko průkopníkem v Evropě. Zpráva „Screening výkonu odpadového hospodářství členských států EU“ klasifikoval 27 členských zemí podle 18 kritérií. Rakousko je mezi TOP 3 v nakládání s odpady v EU.

Už 4. rok v řadě budou pokročilé rakouské technologie k vidění v rakouském pavilonu. Představí je známé společnosti: Ziehl-Abegg, Global Energy Hydro, EREMA, Nahtec, Polytechnik, Biogest, IFE, VECOPLAN a Europlast. Seznámí návštěvníky se svými nejnovějšími produkty a službami v oblasti nakládání s odpady, recyklace, energetické účinnosti a obnovitelných zdrojů energie.

Rakouští odborníci také přednesou zajímavé prezentace a semináře. Inteligentní budovy, integrovaná fotovoltaika, sběr a třídění odpadů, účinnost zdrojů a recyklace; kompostování, zemědělský, skládkový a odpadní bioplyn, jsou některá témata těchto seminářů.

Pro více informací navštivte www.viaexpo.com.

tisková zpráva

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *