Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
11. 12. 2012 v rubrice Web

Sofia, hlavní město Bulharska, se ve dnech 29. až 31. května 2013 stane hostitelem kongresu South-East European Exhibition. Ten se zaměří na problematiku odpadového hospodářství, obnovitelné zdroje energie a šetrné budovy.

Devátý ročník kongresu a výstavy proběhne v Inter Expo Center v Sofii v Bulharsku. foto: VIA Expo

Devátý ročník kongresu a výstavy proběhne v Inter Expo Center v Sofii v Bulharsku. foto: VIA Expo

Bulharsko tím dává najevo, že země i celý region jihovýchodní Evropy nechtějí zůstat mimo transformaci globální ekonomiky a energetiky. Právě jihovýchodní Evropa představuje v tomto ohledu značné příležitosti.

Jak se ale aktuálně přesvědčuje český energetický gigant ČEZ, který v Albánii prodělává miliardy, není jednoduché v téhle části podnikat. Natož v Bulharsku, které má pověst dokonce zkorumpovanější země než Česká republika. Sice jen o ždibec, ale i tak je co říct.

Na konferenci a souběžném veletrhu budou své služby, projekty a produkty prezentovat firmy ze všech koutů Evropy. Nejvíc pochopitelně z Bulharska, ale velké zastoupení mívá obvykle, soudě dle minulých ročníků, také Německo, Rumunsko, Itálie a Rakousko.

Itálie, Rakousko a Maďarsko budou mít na veletrhu dokonce své vlastní pavilony. Na doprovodném fóru se bude mimo jiné diskutovat o problematice zpracování odpadu v energii, šetrných budovách, integrované fotovoltaice, ukládání energie, získávání energie z bioodpadů a dalších tématech.

Magazín Ekologické bydlení je jedním z mediálních partnerů konference.

 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
Diskuse
  1. Robert Trojan:

    Mimochodem, Via EXPO pořádá víc zajímavých veletrhů. http://www.viaexpo.com/en/

  2. Robert Trojan:

    Kdybyste chtěli další info, tak zde: http://www.eeandres.viaexpo.com/en/exhibition

Přidat komentář

 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz