V Bulharsku proběhne v květnu konference o odpadovém hospodářství, obnovitelných zdrojích a šetrných budovách

Sofia, hlavní město Bulharska, se ve dnech 29. až 31. května 2013 stane hostitelem kongresu South-East European Exhibition. Ten se zaměří na problematiku odpadového hospodářství, obnovitelné zdroje energie a šetrné budovy.

Devátý ročník kongresu a výstavy proběhne v Inter Expo Center v Sofii v Bulharsku. foto: VIA Expo
Devátý ročník kongresu a výstavy proběhne v Inter Expo Center v Sofii v Bulharsku. foto: VIA Expo

Bulharsko tím dává najevo, že země i celý region jihovýchodní Evropy nechtějí zůstat mimo transformaci globální ekonomiky a energetiky. Právě jihovýchodní Evropa představuje v tomto ohledu značné příležitosti.

Jak se ale aktuálně přesvědčuje český energetický gigant ČEZ, který v Albánii prodělává miliardy, není jednoduché v téhle části podnikat. Natož v Bulharsku, které má pověst dokonce zkorumpovanější země než Česká republika. Sice jen o ždibec, ale i tak je co říct.

Na konferenci a souběžném veletrhu budou své služby, projekty a produkty prezentovat firmy ze všech koutů Evropy. Nejvíc pochopitelně z Bulharska, ale velké zastoupení mívá obvykle, soudě dle minulých ročníků, také Německo, Rumunsko, Itálie a Rakousko.

Itálie, Rakousko a Maďarsko budou mít na veletrhu dokonce své vlastní pavilony. Na doprovodném fóru se bude mimo jiné diskutovat o problematice zpracování odpadu v energii, šetrných budovách, integrované fotovoltaice, ukládání energie, získávání energie z bioodpadů a dalších tématech.

Magazín Ekologické bydlení je jedním z mediálních partnerů konference.

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

2 komentáře: „V Bulharsku proběhne v květnu konference o odpadovém hospodářství, obnovitelných zdrojích a šetrných budovách

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *