Klimatický pakt pořádá fotosoutěž! Inspirujte ostatní a vyhrajte cestu do Bruselu

Evropský klimatický pakt vyhlašuje fotosoutěž „Zachyťte svoji akci pro klima“. Účastníci mají za úkol vyfotografovat aktivity či projekty na podporu klimatu ve svém domově, komunitě či městě. Cílem je ukázat místní iniciativy, zvýšit povědomí o možnostech klimatických akcí a inspirovat ostatní. Fotosoutěž o cestu do Bruselu, spolupráci s Vox Media a další ceny probíhá do pátku 28. června.

Soutěže se mohou zájemci zúčastnit nahráním snímku zde na stránkách Evropského klimatického paktu.

Soutěž má za cíl zviditelnit dopady změny klimatu i způsoby, jak jim čelit. Pro zapojení stačí pořídit snímek akce, která se týká klimatu a připojit krátký popisek. Snímek a komentář by měly odpovídat na dvě jednoduché otázky: Jakou akci pro klima jste uskutečnili nebo jste ji zaznamenali ve vašem domově, komunitě nebo městě? A proč jste na tuto akci hrdí? 

Účastníci soutěže nemusí být profesionální fotografové. Jejím cílem je naopak ukázat aktivity, které ve svém okolí dělají běžní lidé, kterým záleží na ochraně klimatu a životního prostředí. Soutěž je rozdělená do tří kategorií podle lokality vyfotografované aktivity: Doma, Ve vaší komunitě a Ve vašem městě. Vítěze těchto kategorií bude určovat odborná porota, kromě toho bude ale probíhat také veřejné hlasování o cenu publika. 

Klimatické akce se odehrávají všude kolem nás, proto je má tato soutěž za cíl zviditelnit. Účastníci mohou zachytit cokoli od klimaticky přínosné každodenní rutiny až po výjimečnou akci, kterou podniká někdo v jejich okolí. Může jít o drobné iniciativy i velké projekty jakéhokoli druhu. Každá fotografie má proto potenciál zaujmout. Hodnotit se bude relevance k tématu, poselství a příběh fotografie, ale také kreativita, originalita a kvalita. Účastníci mohou prostřednictvím přihlášení do soutěže předat sdělení, kterým inspirují ostatní a podnítí pozitivní změny v oblasti klimatu. 

Na konci soutěže bude oceněno celkem 10 vítězů. V každé kategorii budou vybrány 3 snímky, další vítěz pak vzejde z veřejného hlasování. Všichni obdrží pozvání na výroční akci Klimatického paktu, která se uskuteční v Bruselu v roce 2025. Součástí je pokrytí cestovních nákladů a ubytování. Jejich vítězná fotografie bude vystavena během této události. Dále každý vítěz obdrží digitální certifikát a propagaci své práce na digitálních platformách Klimatického paktu. Čtyři vítězové, tedy hlavní vítěz v každé kategorii a vítěz veřejného hlasování, navíc získají možnost spolupracovat s Vox Media na mediální kampani o jejich klimatické cestě.

Evropský klimatický pakt

Evropský klimatický pakt je hnutí, jehož cílem je budování udržitelnější Evropy. Poskytuje příležitost k edukaci a spojení s lidmi, kteří se věnují klimatické změně a podněcují pozitivní kroky v této oblasti. Je to místo, díky kterému budou mít vaše činy ještě větší dopad.

zdroj: tisková zpráva

Jeden myslel na “Klimatický pakt pořádá fotosoutěž! Inspirujte ostatní a vyhrajte cestu do Bruselu

  • 16. 6. 2024 (11.23)
    Trvalý odkaz

    Děkuji za informativní článek o klimatickém paktu a fotosoutěži, která inspiruje k ochraně životního prostředí. Vaše informace jsou velmi motivující pro všechny, kdo se chtějí zapojit a mít šanci vyhrát cestu do Bruselu. Pokud hledáte další užitečné informace a zdroje, doporučuji navštívit Melds. Je to sociálna sieť firiem pre ľudí a firmy z európskej únie, která může být velmi užitečná pro vaše podnikání a rozvoj.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *