Linkcity přináší do Ostravy nový trend v bydlení: flexi byty, které si snadno přizpůsobíte na míru svým potřebám

V Ostravě se otevírá nová éra bydlení postavená na inovativním konceptu flexibilních bytů, který po vzoru západoevropských metropolí chystá developer Linkcity v Rezidenci Stodolní. Nový trend vychází z rychle se vyvíjejících potřeb a životního stylu městských obyvatel v posledních letech. Poskytuje možnost pružně reagovat na změny – ať už jde o pracovní situaci, zvětšení či zmenšení rodiny či další důležité životní události. Celá myšlenka je postavena na variabilní dispozici bytů, kterou lze navíc doplnit multifunkčním nábytkem, což umožní efektivní využití prostoru a jeho maximální flexibilitu. To vše v elegantním designu a ideálně se zapojením moderních technologií. V Londýně, Paříži anebo Berlíně je již tento koncept běžný, nově se představuje také v Ostravě.

Kouzlo netušeného: neomezujte se na pevnou dispozici a zvyšte si kvalitu života

Flexibilní byty jsou ukázkou toho, jak dalece je možné pracovat s interiérem. Jejich hlavním benefitem je možnost přizpůsobit si prostor podle individuálních preferencí. Cílem je optimálně využít každý centimetr čtvereční a vytvořit tak pohodlné a funkční prostředí pro život i práci. Vybrat si lze z několika řešení: navrhnout jeden otevřený prostor, anebo naopak oddělit různé části bytu pro odlišné aktivity. 

Rezidence Stodolní, která vyroste na brownfieldu v historické části Ostravy přímo u galerie současného umění PLATO, zahrnuje 131 jednotek. Dohromady 57 z nich přitom tvoří flexi byty, které dávají na výběr ze dvou různých dispozic. Obě mají své výhody a je jen na samotných uživatelích, aby zvolili variantu, která nejlépe vyhovuje jejich životnímu stylu. 

„První eventualitou je vytvoření jednoho velkorysého prostoru typu 1+kk s obytnou plochou kolem 55 m2 bez jakýchkoliv přidaných příček. Propojením obývacího pokoje s kuchyňským koutem a ložnicí vznikne moderní vzdušné bydlení, které je ideální pro jednotlivce a páry,“ popisuje Zdeněk Kašpar, obchodní ředitel Linkcity, a pokračuje: „Druhou možností je rozdělení jednotky na dva obytné prostory, přičemž jeden slouží pro denní provoz a v druhém tzv. klidovém je umístěna ložnice. Tato dispozice je ideální pro páry, rodiny i jednotlivce, kteří preferují oddělené části pro odpočinek, práci či případné hosty.“

Mezi nejnovější trendy v tomto směru patří transparentní příčky – například ve formě skleněných stěn, které propouštějí světlo a vizuálně zvětšují prostor. Současně jsou atraktivním designovým prvkem, který interiéru dodá na eleganci a lehkosti. Průhledné příčky navíc umožňují vizuální propojení mezi různými částmi bytu, což zvyšuje pocit sounáležitosti. Další variantou jsou běžně využívané netransparentní příčky, které dobře tlumí hluk a poskytnou větší soukromí a oddělení mezi jednotlivými místnostmi. Ideální jsou nábytkové stěny, které dokáží ještě zvýšit počet úložných prostor. 

Variabilitě se meze nekladou. Vyzkoušejte další trendy v zařizování bytů

Kdo chce jít ve flexibilitě ještě dál, může při navrhování nového domova využít různé modulární prvky, jako jsou posuvné stěny, sklopné stoly či rozkládací postele, které umožňují maximalizovat prostor v bytě a přizpůsobit ho nejrůznějším činnostem. Vytvořit lze i oddělené pracovní místo, pokud hodně pracujete z domova, anebo zónu pro hosty, když máte časté návštěvy. Díky variabilitě designu a výběru vhodných materiálů lze vytvořit skutečně příjemné a harmonické prostředí, kde se budete cítit dobře. 

Vládne minimalismus, udržitelnost i chytré technologie

Pokud se při zařizování bytu chcete poradit s odborníky, můžete využít služeb bytového architekta. Mezi současné trendy rozhodně patří minimalismus. Čisté jednoduché linie a decentní dekorace a předměty, které mají jasný účel, jsou stále oblíbenější. Totéž platí o použití přírodních materiálů jako je dřevo nebo kámen a zdůraznění přirozených textur. Stále více se také dbá na ekologické a udržitelné prvky, jako jsou recyklované materiály, energeticky úsporná zařízení a chytré technologie. Právě s nimi můžete na dálku ovládat zámky, intenzitu osvětlení či teplotu v interiéru. V neposlední řadě pak nezapomeňte, že osobitý charakter bytu dodají barevné akcenty a různorodé textilie.

Rezidence Stodolní: bydlete jako v Londýně

Navrženou velikost bytu nezměníte, ale způsob, jak ho budete využívat, rozhodně ano. Byty v Rezidenci Stodolní jsou inspirované západní Evropou, kde je trend flexibilních bytů již poměrně rozšířený. Především v centrech metropolí, kde je prostor pro novou výstavbu omezený. 

„Flexibilní byty jsou reakcí na dnešní dobu. Inteligentní rozvržení prostoru, čisté linie a moderní materiály jsou klíčovými faktory, které přispívají k jejich atraktivitě. Jsme přesvědčeni, že tento trend bude v tuzemsku nabývat na významu a těší nás, že s ním do Ostravy přicházíme mezi prvními. Z reakcí lidí vidíme, že naše rozhodnutí bylo správné. V současnosti je téměř polovina všech flexi bytů zarezervována a s dalšími potenciálními zájemci jednáme,“ dodává Zdeněk Kašpar.

Rezidence Stodolní vznikne na rozhraní ulic Masná, Stodolní a Porážková přímo u galerie PLATO, u které se chystá také nová zelená pěší zóna jako společná investice města a developera. Samotná rezidence představuje polyfunkční dům kombinující bydlení s obchody, službami a příjemným veřejným prostorem. Energeticky úsporná budova s fotovoltaikou na střeše zahrnuje byty na maximálně pěti nadzemních podlažích a společné prostory pro rezidenty: dvě komunitní zahrady, podzemní garáž s přípravou na nabíjení pro elektromobily a prostornými sklepy. To vše pět minut chůze od nejbližší zastávky MHD, v blízkosti škol a školek, stejně jako gastronomických zařízení, obchodů a služeb.

zdroj: tisková zpráva

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

Jeden myslel na “Linkcity přináší do Ostravy nový trend v bydlení: flexi byty, které si snadno přizpůsobíte na míru svým potřebám

  • 4. 7. 2024 (10.41)
    Trvalý odkaz

    Nový trend v bývaní, ktorý prináša Linkcity do Ostravy s flexi byty, ktoré si môžete jednoducho prispôsobiť na mieru svojim potrebám, je skutočne inovatívny a zaujímavý. Ak hľadáte viac informácií o modernom bývaní a iných aktuálnych témach, odporúčam navštíviť https://www.all-the-best.eu/, online magazín plný užitočných článkov. Navyše, pre tých, ktorí potrebujú podnikateľské kontakty a informácie, je Európsky register firiem vynikajúcim zdrojom.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *