Epson představil zařízení pro recyklaci papíru přímo v kanceláři

Společnost Epson, která své jméno spojila s kancelářským vybavením, tiskárnami, kopírkami a skenery, nabízí elegantní řešení recyklace papíru. Představila kancelářskou recyklační linku.

„Recyklační linka dokáže za osm hodin vyrobit 6720 listů papíru z kancelářského odpadu.“ Zdroj: Epson
„Recyklační linka dokáže za osm hodin vyrobit 6720 listů papíru z kancelářského odpadu.“ Zdroj: Epson

Používat recyklovaný papír je pochopitelně volbou šetrnou vůči životnímu prostředí, ale určité pochybnosti přeci jen zůstávají. Zejména pokud jde o emise uhlíku, které padnou na transport použitého papíru k recyklační lince a prodejním koloběhem zase zpátky.

Jen si vemte, jaké množství nejrůznější papírů vám při běžné administrativě projde rukama. A pak že žijeme v době internetu: vše je zapotřebí zálohovat, uskladnit či archivovat po nezbytně dlouhou dobu.

A k tomu je tu ještě řada „papírů“ jejichž jediným posláním je evidentně produkovat další papíry. Když pak konečně přijde na vyklízení šanonů a skartování, můžete si objednat rovnou speciální kontejner na papír. Nebo nemusíte, když si pořídíte Epson PaperLab, vlastní mini-továrnu na recyklaci papíru.

Epson si pochopitelně pochvaluje jak energeticky nenáročný provoz a tichý chod tak především fakt, že na tuhle recyklaci nespotřebujete díky důmyslnému technickému procesu ani kapku vody. Použitý starý papír je totiž postupně rozložen na jednotlivá celulózní vlákna, a je znovu vytlačen do čisté bílé formy.

Za jeden den (pracovní, osmihodinový) je schopna recyklační linka vyprodukovat 6720 listů papíru formátu A4, což by do začátku mohlo jistě stačit.

A pochopitelně, tohle všechno ušetří výrazné množství emisí výfukových plynů, spotřebovaných na převážení starého a nového papíru, a také těch plynoucích ze samotného velkokapacitního recyklačního procesu.

Recyklační jednotka na papír rozhodně nepatří k těm nejmenším zařízením, které byste si mohli do kanceláře pořídit, a její cena zatím také příliš nelichotí soukromníkům. Epson uvádí, že v prvních měsících roku 2016 počítá spíše s klienty korporátní úrovně.

I pro ně totiž přináší recyklace papírů na místě jednu nepříliš zjevnou výhodu. Mohou se totiž bez obav zbavit dokumentů důvěrné či utajené povahy, například obsahujících nějaké obchodní tajemství nebo „recept“, které by si v obyčejné městské recyklační lince mohl někdo přečíst.

2 komentáře: „Epson představil zařízení pro recyklaci papíru přímo v kanceláři

  • 27. 12. 2015 (13.06)
    Trvalý odkaz

    ta ceny by mě taky zajímala ale je to asi jako se vším pokud se to rozšíří pak by mohla jít cena dolů jen otázka kolikrát lze ten papír z recyklovat a i když se nepotřebuje k tomu voda tak jak to vlastně funguje

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *