Obnovitelné zdroje v Rusku startují

Ještě donedávna spadaly obnovitelné zdroje energie v Rusku do kategorie věcí, které se v téhle zemi prostě nedějí. Několik investic ze strany místních oligarchů ale prolomilo ledy.

„Dlouhá zima a podmračné podmínky neumožňují rozvoj solární energetiky kolem Uralu. U hranic s Kazachstánem je situace odlišná.“ Zdroj: wikimedia.org
„Dlouhá zima a podmračné podmínky neumožňují rozvoj solární energetiky kolem Uralu. U hranic s Kazachstánem je situace odlišná.“ Zdroj: wikimedia.org

Na začátku října oznámila ruská společnost RAO ES East, že v průběhu následujících sedmi let hodlá vybudovat celkem 178 OZE projektů. Co do počtu masivní zakázka se nicméně nevyznačuje podobně masivním výkonem.

V souhrnu se má jednat o zařízení o celkovém výkonu 146 MW. Zajímavé jsou ale cílové destinace těchto projektů. Prakticky všechny mají zamířit na dálný východ, do těsného sousedství polárního kruhu.

>>> ČÍST CELÝ ČLÁNEK <<<

EkoBonus.cz

3 komentáře: „Obnovitelné zdroje v Rusku startují

 • 20. 12. 2015 (14.59)
  Trvalý odkaz

  Jen pro zajímavost, nové informace o OZE v Kostarice
  solarcrunch.org/2015/12/99-of-costa-ricas-electricity-came-from.html

  Reagovat
 • 18. 12. 2015 (21.08)
  Trvalý odkaz

  Netvrdil bych že je RF zemí k OZE vyloženě nepřátelskou, spíš k tomu neměli důvod, bohatá ložiska zemního plynu a ropy, stejně jako uhlí, rozvinutá jaderná technologie (byť to mnozí asi nebudou chtít přiznat), stejně jako stagnace v 90. letech, vedly k tomu že o oze nebyl zájem.

  Dalším důvodem proč doposud nebyl o ně zájem by mohl být v tom že po dlouhou dobu existoval Sovětský svaz a myšlení lidí je tedy jiné.

  Kadopádně je to myslím dobrý krok, je ale otázka, jestli jejich aplikace opravdu povede ke zatelnému snížení ceny, nebo jestli zůstanou ceny +- stejné a dojde ke zvýšení zisků.

  Reagovat
  • 3. 1. 2016 (1.32)
   Trvalý odkaz

   Vědci: RF může do r. 2030 přejít na 100% obnovitelné energie
   cz.sputniknews.com/svet/20160101/2064998/rusko-obnovitelna-energie-nazor-expert.html

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *