Watersavers – české šetřiče vody, které uspoří tisíce

Moderní domácnost se snaží šetřit energii na každém místě kde je to možné. Kromě šetrných spotřebičů a žárovek je to také ohřev, resp. spotřeba vody. Právě zde mohou pomoct produkty české rodinné firmy Watersavers s.r.o. z Brna.

Perlátory - šetřiče vody - je snadné instalovat téměř na kterýkoliv typ běžné vodovodní baterie. foto: Watersavers
Perlátory – šetřiče vody – je snadné instalovat téměř na kterýkoliv typ běžné vodovodní baterie. foto: Watersavers

Firma Watersavers s.r.o. je na trhu jsme od roku 2007. Jsou jedinými českými výrobci patentovaných šetřičů vody (perlátorů) pro umyvadla, dřezy, sprchy, bidety a toalety. Za vším stojí nápad, jak unikátně provzdušnit protékaný proud vody tak, že opticky teče vody pořád stejně.

Šetřiče vody uspoří tisíce korun ročně

Člověk rozdíl nevidí a nepozná, iluze plného produdu vody je téměř dokonalá, jak jsme si ostatně mohli vyzkoušet sami. Lze je navíc přišroubovat na každou běžnou baterii.

ZAJÍMAVOST: Jeden m3 teplé vody stojí běžně 200–450 Kč v závislosti na typu ohřevu. Průměrná denní spotřeba vody na jednoho člena domácnosti je v České republice 106 litrů.

Mezi hlavní výhody oproti konkurenčním, především dovozovým výrobkům patří podle zástupců Watersavers snadná nastavitelnost průtoku vody, antivápenný systém, extrémně dlouhá životnost, reálnost úspor a jednoduchý a nenápadný design.

Unikátní konstrukce zabraňuje usazování vodního kamene a na všechny produkty jep oskytována záruka 5 let. Díky kvalitním materiálům a silnému pochromování jsou odolné proti horké vodě i chemikáliím. Průtok vody, tedy míru šetření každého perlátoru, lze navíc snadno nastavit.

Šetřete vodou

Produkty zvané „Watersavers“ šetří zároveň vodu a energie na její ohřev. Jsou určeny pro umyvadla a dřezy, sprchy i toalety. Cenově je přitom jeden šetřič vody srovnatelný s lepší LED žárovkou, tedy kolem 250 Kč.

Výrobky firmy Watersavers s.r.o. získaly ocenenění mimo jiné v soutěži E.ON Energy Globe Award ČR 2012 v kategorii Voda. Mají také platný hygienický atest vydaný Zdravotním ústavem ČR a také atest Strojírenského ústavu ČR.

Instalace šetřičů vody je přitom velice jednoduchá a zvládne ji každý s trochou domácího kutilství v sobě. Vyměnit je za perlátory ve vodovodních bateriích, přidat regulátor před sprchovou hadici a přidat speciální WC STOP představuje zhruba 20 minut práce.

„Pokud budou všechny domácnosti mít naše vybavení, tak může ČEZ vypnout jeden blok Temelínu. Přitom vybavit běžný byt znamená investici cca. 1200 Kč s návratností běžně 3-6 měsíců naprosto běžně,“ říká Tomáš Pártl z Watersavers s.r.o.

Podle dlouhodobých zkušeností to může znamenat úsporu až 50 % vody (dle nastavení i více) a 50 % energie na ohřev TUV. To je přibližně 12 % z celkové energetické spotřeby domácnosti. Potenciál úspor je tím větší, čímž více je v domě vodovodních spotřebičů.

Byty Ostrava šetří miliony

V rámci velkého projektu bylo produkty Watersaver s.r.o. osazeno 39 833 domácností v Ostravě a okolí. K osazení těchto bytů bylo použito 119 500 kusů šetřičů vody. Předpokládaná finanční úspora projektu je 311 mil. Kč/rok. Návratnost investice byla už 14 dní po instalaci.

V bohaté nabídce českých perlátorů (šetřičů vody) Watersavers snadno najdete ten, který bude vhodný pro vaši domácnost. foto: Watersavers
V bohaté nabídce českých perlátorů (šetřičů vody) Watersavers snadno najdete ten, který bude vhodný pro vaši domácnost. foto: Watersavers

Finanční úspora během pětileté záruční doby šetřičů činí údajně 1,5 až 2 miliardy Kč. Konkrétní částka závisí na meziročním zvyšování cen vody a energie. Díky úsporám teplé vody dochází také k úspoře energie.

Projekt byl oceněn Cenou Futurum (21. ročník), která se pořádá pod záštitou Ministerstva životního prostředí ČR. Oceňuje projekty v oblasti ochrany zdraví, bezpečnosti práce a životního prostředí.

V současné době jsou šetřiči vody Watersavers osazeny již tisíce objektů včetně nemocnic, univerzit, úřadů a ubytovacích zařízení. Do šetřičů ale investují také soukromé společnosti.

placená inzerce
Sdílet:

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.