Amazon investuje do větrných elektráren

Společnost Amazon Web Services oznámila, že podpoří výstavbu 150MW větrné farmy v oblasti Benton County v americkém státě Indiana. Zpráva přichází jen pár měsíců poté co Amazon ohlásil záměr čepat elektřinu 100% z obnovitelných zdrojů energie.

Datové centrum IBM ve výzkumném parku Triangle v Severní Karolíně v USA, foto: IBM
Datové centrum IBM ve výzkumném parku Triangle v Severní Karolíně v USA, foto: IBM

Amazon Web Services provozuje velká datová centra po celých Spojených státech a jinde ve světě jejichž služeb využívají známé weby typu Netflix, Pinterest, Reddit a mnoho dalších. Podle výzkumu z roku 2012 až jedna třetina veškerých internetových návštěv jde přes infrastrukturu Amazonu.

To s sebou samozřejmě nese obrovskou spotřebu elektřiny. A Amazon je na dobré cestě 100% pokrytí z obnovitelných zdrojů brzy dosáhnout. Už dnes některá datová centra toto splňují, například v Oregonu a Německu.

Stejný záměr mají i další velké internetové společnosti. Například datová centra Apple už ze 100% běží z obnovitelných zdrojů, Apple má dokonce vlastní solární elektrárnu. Google zatím využívá obnovitelné zdroje pouze z 35 %.

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

Jeden myslel na “Amazon investuje do větrných elektráren

  • 23. 1. 2015 (23.17)
    Trvalý odkaz

    Doufám, že samostatnost firem bude rychle pokračovat. Energeticky samostatné domácnosti a samostatné firmy je cesta trvale udržitelnému rozvoji. Bez spotřebovávání přírodních zdrojů a ničení životního prostředí může lidstvo být na této planetě mnohem déle a i život může být mnohem snesitelnější.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *