Solární elektrárny v ČR rychle přibývají

informují, že „Počet solárních elektráren v Česku vzrostl za rok čtyřikrát“. rostou zejména na jižní Moravě, například v Dubňanech na Hodonínsku byla nedávno otevřena jedna z největších v ČR s výkonem 2,1 MW. jsou také čím dál tím zajímavější volbou pro ty, kteří si staví nový dům. Přesto je dnes podíl solární energie na obnovitelných zdrojích energie stále zanedbatelný, celkový instalovaný výkon je dnes asi 16 MW. „V Evropské unii mají solární panely instalovaný výkon zhruba 4500 megawatt, což je polovina celkového světového výkonu,“ píše se mimo jiné v článku. V ČR je mnohem perspektivnějším větrná energie. Celkový instalovaný výkon má letos podle údajů analytické společnosti EGÚ Brno dosáhnout 354 megawatt.
Sluneční solární panely

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

3 komentáře: „Solární elektrárny v ČR rychle přibývají

 • 20. 8. 2009 (11.12)
  Trvalý odkaz

  Nesouhlas,

  slunecni elektrarna je svou povahou lehka stavba, podobne jako zahradni domek. Konstrukci muze tvorit napriklad soustava zemnich sroubu, ktere jsou cca 1.5m zavrtane do zeme. Na ni je postavena vlastni konstrukce s panely. Zpetna rekultivace pozemku je pak vice nez jednoducha. Staci rozmontovat konstrukci a vysroubovat kotevni srouby.

  Reagovat
 • 25. 11. 2008 (11.59)
  Trvalý odkaz

  Suhlas,

  slnecne elektrarne sa oplatia na Sahare, ale nie tu. Ine je dat si na strechu baraku solarne clanky, alebo kolektory.

  Reagovat
 • 8. 11. 2008 (0.48)
  Trvalý odkaz

  Stavět sluneční elektrárny na polích a loukách je naprostá hloupost. Každý hektar, který se promění na průmyslovou zónu nám bude v budoucnu chybět!

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *