Reklamní kampaň SunRun boří stereotypy

Žádné pořádné podnikání se neobejde bez reklamy. Dobře to ví i americká společnost Sunrun sídlící v kalifornském San Francisku. Svou kampaň, propagující solární energetiku a především „domácí“ střešní panely, se však rozhodla pojmout skutečně netradičně.

„Lásku k přírodě nemůžete změřit, ale úspory můžete spočítat. Zdroj: SunRun.com“
„Lásku k přírodě nemůžete změřit, ale úspory můžete spočítat. Zdroj: SunRun.com“

Virální marketing, založený na aktivním šíření určitých sdělení přímo mezi uživateli, kteří se tak stávají sami propagátory produktu, by se neobešlo bez nejrůznějších sociálních sítí. Videa a reklamní spoty kolující hlubinami internetu obvykle nejsou předmětem článků uveřejňovaných na našem webu, ale Sunrun si trochu pozornosti zaslouží. A nejen proto, že jejich reklamní videa jsou skutečně vtipná.

Útočí totiž na samotnou podstatu otázky „Proč si pořizovat solární panely?“. Ještě před pár lety by si každý poklepal na čelo, a zmínil něco o ekologických aktivistech, batikovaných milovnících planety Země a vegetariánech chránící matku Přírodu. Ano, stále jsme ještě v zajetí nejrůznějších stereotypů. A Sunrun staví tyto stereotypy na hlavu.

V jednom z videí se proto melodramatickou hudbou podbarvený hlas komentuje život americké rodinky, která spokojeně zahradničí. „Nedávno tito lidé přešli na solární energii, aby pomohli mláďatům delfínů na celém světě.“ Načež se dočká odpovědi: „Ne, víte, ono je to spíš o penězích.“ Možná je to trochu cynické, ale je to pravda.

Člověk pravda může mít rád přírodu a také být obdařen kladným vztahem k životnímu prostředí, ale solární panely si dnes prostě pořizuje většina lidí proto, že jim jde o peníze. Výsledky statistik hovoří jasně: lidé nic nenamítají proti tomu, stát se na svém dvorku „bojovníky proti globálnímu oteplování“, ale 74 % respondentů potřebuje také ujištění o finanční výhodnosti ekologických opatření.

Bez nich se do ochrany přírody nikdo tolik nehrne. Solární panely jsou cestou, jak pomoci stabilizaci klimatu, čistotě ovzduší i vody, a současně ušetřit. Společnost Sunrun si změny trendů v myšlení svých zákazníků všimla. Od roku 2009 tak už nevede svou reklamní kampaň v duchu „Za čistší životní prostředí“ ale „Za vyšší úspory“. Solární panely jsou prostě byznys, jako každý jiný. A ochrana životního prostředí je prostě přidaná hodnota.

Jeden myslel na “Reklamní kampaň SunRun boří stereotypy

 • 19. 12. 2013 (16.37)
  Trvalý odkaz

  Trochu OT, ale zato z duše: Ne že bych patřil k častým návštěvníkům tohoto portálu, ale vyskakovací „akési hen té oné“ co mi leze zleva do obrazu takže účinně překáží ve čtení, je opravdu nejlepší způsob jak čtenáře zdravě naštvat.
  Resumé je prosté: on se EOn dal ke spammerům? Neudivilo by mě to u něj.
  Mimochodem, díky téhle trapně vlezlé reklamní záložce jsem se naučil na tři kliknutí blokovat script „“. Aspoň v něčem mě to obohatilo.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *