Evropská liga obnovitelné energie – soutěžte i vy!

Evropská liga obnovitelné energieSolární energie si díky vládním dotacím získala v České republice obrovskou oblibu. V lednu bylo v provozu celkem 470 MW výkonu solárních elektráren. V ČR zároveň probíhá soutěž nazvaná Solární liga, která sdružuje sídla se solárními instalacemi. Nedávno se stala součástí celoevropské soutěže RES.
RES Champions League je Evropská liga obnovitelné energie. Přímo souvisí s iniciativou evropské komise nazvanou Intelligent Energy, v jejímž rámci se také koná Evropský týden trvale udržitelného rozvoje.

V ČR běží Solární liga už šestým rokem, provozuje ji občanské sdružení Liga ekologických alternativ (LEA). Přihlásit své sídlo může každý, kdo nainstaluje solární termální systém nebo solární elektrárnu, ať už střešní nebo samostatnou.

Dalšími zeměmi, které mají podobné národní soutěže a jsou zapojeny také do RES jsou Německo, Francie, Polsko, Maďarsko a Bulharsko. Cílem soutěže je posílit publicitu celého oboru solární energie, přispět ke vzájemné inspiraci, zvýšit prestiž a samozřejmě porovnat své úsilí s ostatními.

zdroj: Solarní liga

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *