Americká armáda investuje do solárních elektráren

Státní rozpočet s rekordním schodkem nejspíš nutí i nenažrané americké generály přemýšlet o úsporách. Jakkoliv nerada o něčem takovém slyší, tentokrát to může být k dobru věci. V na základně For Irwin má během 13 let vyrůst o celkovém výkonu 500 MW. O její stavbu se postarají společnosti Clark Energy Group a Acciona Solar Power, které tak zužitkují zhruba 14 000 akrů . Pravda, solární elektrárny nejsou právě nejspolehlivější zdroj energie – v noci prostě slunce nesvítí, ale tenhle problém se už dnes řeší za pomoci nejrůznějších způsobů ukládání energie.
solární elektrárny v poušti Nevada postavená společností Acciona Solar Power
Celkové náklady projektu mají dosáhnout 2 mld. dolarů a jeho dokončení se očekává v roce 2022. „Jedním z cílů tohoto projektu je energetická nezávislost,“ řekl magazínu GreenTechMedia David Ruderman, odpovědný mluvčí americké armády. Právě energetická nezávislost by, zejména v armádním prostředí, měla vyvážit všechny potenciální nevýhody. Americká armáda se kromě chce soustředit také na další typy . Kromě toho nedávno ohlásila záměř pořídit si tisíce pro své rozlehlé základny, čímž chce ušetřit náklady na palivo. Energie získaná z 500MW elektrárny bude zčásti využita pro samotnou základnu, přebytky pak budou prodány do sítě. „Tenhle projekt má potenciál ukázat jak může být nevyužitá pouštní půda přeměněna na hnací motor ekonomiky čistých energií zítřka,“ řekl Bryon Krug, ředitel Clark Energy. Je dokonce možné, že pokud půjde vše dobře, mohl by se výkon rozšířit nad 500 MW.

Související články:

Americká armáda šetří díky obnovitelným zdrojům energie

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

Jeden myslel na “Americká armáda investuje do solárních elektráren

  • 4. 8. 2009 (22.18)
    Trvalý odkaz

    Nie nejaká prehnaná múdrost , to všetko tie číslá , toť nedávno som na nejakom wrbr sa dočítal: mi ludia spotebujeme za celý rok 180 ? to označenie si už nepamatám nič podobné som v životwe ani nepísal a čítal som také 1 krát , a číslo dodaného energetického slunméčka na zem je 180 000 ? . Kedže spotrtebujeme iba jednu tisícinu toho čo slunéčko naše nám dodá počas celého roka je na miesyte , že človek sa obracia na tento druh nesmiene čistéj a banálne lacnej elektrike . A ak uvážím , že pred 200 rokama neviem kto -ale vymyslel ANAROBNE vyhnívanie biomasy a ak si v potas dáte , že všetkú tú zeleninku a nielen ju ču nám v prírode za prítomnostui slunéčka nášho narástlo – je v podctate zakonzerovaná energia sluneční a tak sa dostáváme k tomu najpodctatnejšiemu : RECYKLAAACIA je tiež ohromným zdrojom energie aj z následnou úsporou na skádkovanie a tým pádom dehonestované zdroje . Recyklácia by mala byt jasným názorom a nie z donútenia vytkonaný o ten krok naviac k separácíí . A to nehovorím len o biomasovéj energetickéj zložke , ktoráj je na svete dostatok – ešte 1 poznámka – ak vyhnívá bioodpad na komposte vznikajú nevhodné plyny , a tia ovplivnujú ozoon .Píšem to , čo čítal som a vzalo ma to dost moc , aby som horel ohnom prirodzenáj každodennéj recyklácie . Ludia boží skúa te to – ONO TO IDE -stačí chciat .
    HIv

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *