Čína ovládá polovinu trhu s fotovoltaikou

Holding Yingli oficiálně stanul na samotné špici největších producentů solární energie. Společnost s čínským zázemím expandovala v průběhu předcházejících let prakticky na všechny světové trhy. V tvrdém konkurenčním prostředí obhájila svůj post největšího distributora solárních zařízení. Jen za loňský rok se jí podařilo úspěšně realizovat instalaci 2,26 GW.

Čína doslova válacuej světové trhy s fotovoltaikou, už teď dodává polovinu solárních panelů. foto: dynamix/sxc.hu
Čína doslova válacuej světové trhy s fotovoltaikou, už teď dodává polovinu solárních panelů. foto: dynamix/sxc.hu

V sídle společnosti, v čínském Baodingu, se ke konci roku 2012 slavilo. V rámci instalovaného výkonu na globálním trhu totiž Yingli nahradilo na prvním místě předchozí jedničku, Suntech Power Holding.

„Navzdory obrovským výzvám a překážkám se nám podařilo nejen prosadit se na existujících trzích, ale expandovat i na ty nově vznikající,“ pronášel s nadšením při svém projevu Liansheng Miao, výkonný prezident divize Yingli Green Energy.

„A podle dostupných údajů jsme se skutečně stali největším světovým dodavatelem fotovoltaických zařízení,“ dodal.

Úspěch Yingli není zase až tak překvapivý: od roku 2011 se o této společnosti hovořilo jako o horkém favoritovi na první místa v „solárním žebříčku“. I kvůli její poměrně agresivní a dravé expanzní politice.

Z první desítky světových dodavatelů fotovoltaických řešení je pět původem z Číny, a v současné době právě tato země exportuje do světa 45 % veškerých dodávaných solárních panelů. Jen pro zajímavost, v roce 2001 se Čína podílela na vývozu fotovoltaických komponent do světa jen jedním procentem.

Společnost, jejíž celý název zní Yingli Green Energy Holding Company Limited, sdružuje pod svou značkou na dvě desítky solárních producentů z Německa, Španělska, Řecka až po Jižní Koreu, Japonsko či Spojené státy americké.

Po celou dobu sází na lákavé spojení nízké ceny a kvalitních materiálů, a reklamu si dělá sponzoringem velkých sportovních akcí. Největší kampaní tohoto druhu má být generální sponzoring světového poháru FIFA 2012.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *