Obyvatelná koule G-POD dorazila na americký trh

Ať už si chcete pořídit zahradní domek, novou chatu anebo dáváte přednost mobilnímu bydlení, podívejte se na G-POD. Obyvatelná „koule“ vyráběná v Británii nyní dobývá trh ve Spojených státech. Přitom se jedná o jednoduchý „výrobek“, který můžete usadit opravdu kamkoliv.

Bydlení, ze kterého se vám hlava rozhodně nezatočí. Zdroj: Inhabitat.com
Bydlení, ze kterého se vám hlava rozhodně nezatočí. Zdroj: Inhabitat.com

Vnější masivní kostra je vytvořena dřevěnými trámy. Ačkoliv se jedná o dřevo smrku ztepilého, nečekejte neosekané klády a fošny: bydlení v G-PODu je sice trochu stísněné, nicméně i tak zachovává velký komfort všem nocležníkům.

Montovaná obyvatelná koule je přitom nepromokavá a vydrží i za poměrně extrémních vlhkostních či teplotních podmínek. Dřevo je impregnováno podobně jako lodní paluby.

Celý vnitřní „systém“ je projektován tak, aby jej bylo možno napojit na vnější solární zdroje. Velkou výhodou je i „skladnost“ celé kupole, která k vám může dorazit složená v jednom kontejneru. Dva lidé ji dokáží smontovat a učinit obyvatelnou za přibližně pět hodin.

Teoreticky můžete s G-PODem vyrazit i na moře. Hned dva ze čtyř nabízených modelů se totiž mohou otáčet kolem své vlastní osy, takže se nemusíte bát mořské nemoci.

Výrobce s přiléhavým názvem „Mars Labs“ dodává na trh obyvatelnou kouli ve čtyřech velikostech. V té nejmenší můžete trávit večery v pěti lidech, zatímco největší už poskytuje nocleh a úložný prostor pro čtrnáct spáčů.

3 komentáře: „Obyvatelná koule G-POD dorazila na americký trh

 • 25. 6. 2012 (10.10)
  Trvalý odkaz

  Vážený pane či paní „Já“, odkázal bych Vás na stránky, které jste již navštívil/navštívila konrétně odkaz – http://thegpod.com/?page_id=442 – má kapacitu 10-14 míst. Jestli budou jen sedět, nebo si všichni natáhnou nohy doprostřed, to ponechám na jejich vlastním uvážení… G-POD a jeho kvality úplně netkví v luxusním poležení, ale spíše v netradiční práci s prostorem a přírodními materiály.

  Reagovat
 • 12. 6. 2012 (8.45)
  Trvalý odkaz

  Slovo byvanie by som s touto gulou velmi nespajal, mozno sa tam jeden nizsi clovek dokaze vystriet a vyspat, ale inac je to akurat tak na sedenie…

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *