V Jižní Koreji vyrostl vlnící se mrakodrap

Nizozemská architektonická společnost ArchitectenConsort je podepsána pod novým skvostem jihokorejské metropole . Nový nazvaný GT Tower se inspiroval např. v tamní tradiční keramice.  
mrakodrapy GT Tower Soul Jižní Korea

Unikátní vlnitá je GT Tower East je teprve první ze dvou plánovaných mrakodrapů. GT Tower West se teprve začne stavět.

mrakodrapy GT Tower Soul Jižní Korea

mrakodrapy GT Tower Soul Jižní Korea

Celkem 130 metrů vysoká věž se může pochlubit výjimečnou skleněnou fasádou, která jako kdyby se vlnila. Organická, čistá forma je předmětem obdivu všech návštěvníků Soulu.

Mrakodrap nabízí plochu 54 000 m2. Výrazným prvkem nové stavby je světlo, které v interiéru slouží nejen k , ale také jako dekorační prvek.

Budova využívá také , které vyrábějí elektřinu. Využívá také přirozenou a navíc je možné snadno přeskupovat jednotlivá podlaží, takže je stavba poměrně flexibilní.

contemporist.com

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

Jeden myslel na “V Jižní Koreji vyrostl vlnící se mrakodrap

  • 5. 3. 2017 (14.37)
    Trvalý odkaz

    dobrý den, díky za Vaše iniciativy ve věci a v rámci „selského rozumu“ zajímá mě vše co může být tzv. HighEnd. Vždyť pokud se stanoví tzv. eko a šetřící myšlenky jako standard a budou se moci tím pádem masově užívat budou i cenově dostupné. Např. zadržování dešťové vody u staveb atd atd. jsou to věci, které téměř nic nestojí a mnoho přinášejí díky.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *