Smart chce ovládnout americký trh s elektromobily

Menší znamená lepší, alespoň pokud se bavíme o automobilech řady Smart. Ač jsou jen o trochu větší než golfové vozítko, získaly si vozy této značky značnou popularitu. Dobrá „průchodnost“ městským terénem, snadné možnosti parkování a celková skladnost. Na dobré pověsti se dá budovat obchodní úspěch, a přesně to také Smart zamýšlí. Hodlá na trh uvést novou řadu dvoumístných .

Zaplní rušné americké silnice brzy tyto elektrické automobily? Smart o úspěchu nepochybuje. foto: Hybrid.cz
Zaplní rušné americké silnice brzy tyto elektrické automobily? Smart o úspěchu nepochybuje. foto: Hybrid.cz

Ve Spojených státech se jedná o prakticky hotovou věc, poslední nezodpovězenou otázkou zůstávala jen cena. A ta, což platí nejen v Americe, může být klíčem k úspěchu, nebo naopak. Podle posledních zpráv, uveřejněných na serveru Newswire, se ale Smart stane tím dosud cenově nejdostupnějším , a to nejen v USA.

Jedno dvoumístné elektrické Smart ED třetí generace má sice stále čtyři kola, ale běžného zákazníka přijde „jen“ na 25 000 dolarů. Tato cena je ještě stále bez započítané daňové úlevy 7500 dolarů za pořízení ekologického vozu, případně dalších státních a regionálních dotací.

I tak se bude jednat o cenově nejdostupnější elektromobil na americkém trhu. Nové provedení elektro-Smart bude nabízet i model kabriolet, za 28 000 dolarů.

„Na základě úspěchu, který pro společnost Mercedes-Benz USA představoval Smart, jsme se rozhodli oživit národní trh s elektromobily. Naše auto bude mít nejnižší možnou ekologickou stopu provozu, a pokud jde o vnitřní vybavení, k dispozici bude více než 6000 kombinacích,“ píše se v tiskové zprávě Mercedes-Benz .

Pravdou je, že tato společnost udělala s druhou generací vozů Smart „díru do trhu“, protože nárůst prodeje za loňský rok byl 95 %. Jestli bude stejná „bomba“ i elektromobil, to se dozvíme zkraje roku 2013.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *