Lidské tělo jako baterie

V kultovním snímku Matrix tvůrci představili pochmurnou budoucnost, ve které jsou lidé pěstováni jako zdroj elektrické energie pro inteligentní stroje. Může se z člověka skutečně stát baterka? Podle nejnovějších poznatků překvapivě ano!

Lidské tělo by jednoho dne mohlo sloužit jako zdroj energie pro naše mobilní zařízení. foto: Perpetua Power/Silverman Studios Video Production
Lidské tělo by jednoho dne mohlo sloužit jako zdroj energie pro naše mobilní zařízení. foto: Perpetua Power/Silverman Studios Video Production

Lidské tělo v klidu produkuje výkon asi 100 wattů. Když člověk trochu zabere, může dostat až ke 400 wattům. Ti nejlepší sportovci pak dokáží krátkodobě vyvinout až 2000 wattů. Pro představu, to je zhruba jako výkon varné konvice.

Většinu energie v lidském těle spotřebují srdce, mozek, svaly a udržování tělesné teploty. Právě teplo a pohyb jsou ideální způsoby jak tělesnou energii přeměňovat na elektřinu a dál využívat. Vědecké týmy po celém světě dnes pracují na způsobech jak energii vyráběnou lidským tělem přeměňovat na elektřinu.

>>> ČÍST CELÝ ČLÁNEK <<<

EkoBonus.cz

Jeden myslel na “Lidské tělo jako baterie

 • 13. 8. 2014 (18.08)
  Trvalý odkaz

  Když se nad tím Matrixem zamyslíte, ty stroje mohly získat energii mnohem efektivněji. Ten čip není nic jiného než peltierův článek.

  Nicméně o čem se nemluví tady je baterie, která je schopna využívat cukr v krvi. Ovšem zase je otázka proč tahat cukr přes lidské tělo když jednodušší by bylo tomu rozpustit sušenku ve vodě, možná jediná výhoda, pokud se nebavíme o implantátech, je schopnost rozštěpit na cukry skoro všechno. Jinak by to možná bylo možno vyřešit syntetickými enzimy přidanými k rozmáčené sušence.

  Popravdě mne začíná miniaturizace počítačů a tyto hračky děsit.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *