Koncert Tata Bojs budou pohánět cyklo-elektrárny

Dlouho připravovaný projekt společnosti Nano Energies a kapely Tata Bojs se stává skutečností. Podařilo se sestavit první soběstačnou elektrárnu, která je složena z elektrických cyklogenerátorů – repasovaných starých , která jsou schopna v jednu chvíli dosáhnout výkonu přes 1 kW.

Tata Bojs na koncertě v Praze využití cyklo-elektrárnu o výkonu až 1kW, foto: Tata Bojs
Tata Bojs na koncertě v Praze využití cyklo-elektrárnu o výkonu až 1kW, foto: Tata Bojs

Koncertní vystoupení pražské kapely Tata Bojs 1.12. bude netradiční hned z několika důvodů. Speciálně upravená scéna, která je jedna z nejvýpravnějších v historii kapely, bude vystavena ve zlínském Velkém kině.

Instalována bude zmiňovaná cyklo-elektrárna, která umožní vzájemnou interakci diváků a kapely a přirozené propojení energií. Na první pohled se jedná o zvláštní kombinaci, protože ve Velkém kině se nedají odmontovat sedačky. Prostor pro tanec bude všude mezi nimi a vedle nich.

„Pro tento zajímavý prostor jsme se rozhodli ze dvou důvodů. Zaprvé – pro svůj běžný provoz používá Velké kino energii z obnovitelných zdrojů neboli „zelenou“ energii od firmy Nano Energies – to je nám sympatické. Za druhé – ve Zlíně není jiné místo s tak velkým pódiem, kde by se dala tahle speciální show, která vznikla právě ve spolupráci s Nano Energies a která se navíc už nikdy nezopakuje (i když naše jediný přání je opakování).“ říká o výběru místa a scéně frontman kapely Milan Cais.

Na koncertě diváci roztočí archivní – repasovaná posbíraná na skládkách a sklepech a předělaná na elektrické generátory. Ty vytvoří elektřinu o výkonu přes 1 kW a rozsvítí speciální 3 mm tenké světelné desky, jenž dotvoří světelné efekty na podiu.

„Kromě originální scény, se kterou jedeme celé turné, bude k vidění a dokonce i k pocítění výroba elektrické energie vámi samotnými… tedy diváky – pokud se budete chtít zapojit pomocí speciálně upravených bicyklů. Budou napojeny na agregáty a ty zase na světelný objekt na scéně. Vy budete mít možnost ovládat, dle rytmu našich písní, svou vlastní energií v reálném čase dynamiku a světelnost scény.” dodává k projektu Milan Cais.

tisková zpráva
Sdílet: