E.ON a Ericsson: chytré elektroměry a smartgridy

Energetická společnost E.ON a Ericsson budou spolupracovat při rozšíření služeb integrace systémů, které E.ONu pomohou využívat velké objemy dat a řešení chytrých rozvodných sítí. Chytré rozvodné sítě umožní efektivnější správu energetických sítí a usnadní připojování obnovitelných zdrojů energie.

Města i státy budoucnosti budou záviset mimo jiné na dokonale propojené energetické síti, foto: Ericsson
Města i státy budoucnosti budou záviset mimo jiné na dokonale propojené energetické síti, foto: Ericsson

V důsledku rozšíření datových přenosů firmy E.ON o 3 000 % bude Ericsson provozovat více než 600 000 chytrých měřicích jednotek. Jedná se o další krok směrem k Network Society (zasíťované společnosti), kde velké objemy dat a cloud computing ovlivňují budoucnost odvětví, jakými jsou např. inženýrské sítě, doprava a informační technologie.

Nové řešení je důležitým krokem směrem k real-time měření velkých objemů dat a možnosti dát zákazníkům E.ON přístup k přesným a aktuálním informacím o spotřebě energie. Vývoj inteligentních sítí je prioritou v řadě zemí, včetně EU a USA. Cílem je nakonec vytvořit inteligentní energetickou síť, která spravuje obrovské množství dat v 24hodinových intervalech.

Ericsson je předním mezinárodním dodavatelem telekomunikačních technologií a služeb. Prostřednictvím řešení fungujících v reálném čase vytváříme propojenou společnost, která nám všem umožňuje studovat, pracovat a svobodněji žít v trvale udržitelných společnostech po celém světě.

Nabídku společnosti Ericsson tvoří služby, software a infrastruktura informačních a komunikačních technologií určených telekomunikačním operátorům a jiným odvětvím. V současnosti se v sítích od Ericssonu uskutečňuje více než 40 % celosvětové mobilní komunikace a naše společnost zajišťuje servis sítí zákazníků s více než 2 miliardami uživatelů.

tisková zpráva

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *