Bez dobrého PR se energetické alternativy v Británii neuchytí

Britská konzultační a propagační firma CCgroup zveřejnila na začátku prosince zprávu, jež referuje o úrovni a popularitě obnovitelných zdrojů v médiích. Ukazuje se totiž, že postoj veřejnosti vůči energetickým alternativám je dosud přinejmenším rozpačitý. A svou roli přitom údajně sehrávají i národní média, která akcentují články s negativním kontextem.

CCGroup soudí, že vytváření pozitivního obrazu v médiích je nezbytnou součástí rozvoje obnovitelných zdrojů energie. Zdroj: CCGroup.com
CCGroup soudí, že vytváření pozitivního obrazu v médiích je nezbytnou součástí rozvoje obnovitelných zdrojů energie. Zdroj: CCGroup.com

Zpráva CCgroup pojmenovaná „How the UK national media treats renewables“ („Jak si stojí obnovitelné zdroje v britských médiích“) vyhodnocuje texty pěti největších anglických deníků, které byly uveřejněny od letošního července.

Články otištěné v The Sun, Daily Mirrors, Daily Mail, The Daily Telegraph a Times však s převahou spíše kritizují rozvoj a připravované záměry, a tudíž podle konzultační formy není divu, že lidé získávající tento „obraz“ od nejčtenějších listů přebírají spíše negativní postoj.

Ne, že by zmíněné tiskoviny na ostrovech problematiku obnovitelných zdrojů opomíjely. Naopak, 138 uveřejněných příspěvků (zpráv, statí i diskuzí) vytváří nezanedbatelný informační prostor.

Jenže jen necelých 21 % uveřejněných zpráv lze považovat za “pozitivní“, nebo energetické alternativy propagující. Více než polovina, 54% článků, má prý jasně negativní podtext, které vykreslují sluneční a větrnou energii ve špatném světle.

„Británie se připravuje na zásadní ozelenění energetiky a připravuje řadu projektů,“ říká Charlotte Websterová, vedoucí odboru výzkumů v CCgroup. „Ale média o pozitivní snaze mlčí, a poukazují jen na případné nedostatky.“ A to by se mohlo ukázat při prosazování národního energetického programu jako kritické.

„Pokud se chtějí v dnešní době společnosti zabývající se výrobou a instalací solárních a větrných energetických zdrojů chtějí na ostrovech prosadit, doporučuji jim v dnešní době stejnou měrou investovat jak do výzkumu, tak do PR a inzertní propagace,“ pokračuje Websterová.“ Málo se soustředí na vytváření celkového obrazu.“

Jeden myslel na “Bez dobrého PR se energetické alternativy v Británii neuchytí

  • 10. 12. 2012 (10.14)
    Trvalý odkaz

    a pritom najlepsie PR je priazniva cena, to ze su zatial OZE predrazene a vlady ich nutia odoberat nespravi ziadne PR

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *