Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
9. 5. 2012 v rubrice Větrná energie

Výkon 299 MW není na elektrárenské poměry „nic moc“. V oblasti větrné energie ale jde o slušné číslo a ač existují projekty mnohem větších větrných farem, nový projekt Pen Y Cymoedd by se po dokončení mohl stát největším minimálně ve Walesu a okolí.

Větrná farma Thanet společnosti Vattenfall - detail větrné turbíny, foto: Jimmie Cook, royalty free

Větrná farma Thanet společnosti Vattenfall - detail větrné turbíny, foto: Jimmie Cook, royalty free

Do projektu 299MW větrné farmy se pustila společnost Vattenfall a aktuálně získala požehnání britského ministra energetiky Charlese Hendryho. Větrná farma se bude nacházet mezi městy Neath a Aberdare a bude sestávat z 76 větrných turbín.

Ročně vyrobí nová větrná farma dostatek energie pro přibližně 206 000 domácností. Ministr Hendry zdůraznil, že i pozemní větrné farmy hrají důležitou roli v energetické bezpečnosti Británie.

„Je to ta nejlevnější forma obnovitelné energie a snižuje naši závislost na dovozu paliv,“ dodal. Švédský energetický gigant Vattenfall bude do projektu investovat asi 300 milionů liber a vytvoří 300 pracovních míst.

Farma by měla být dokončena během tří let (v roce 2016) a očekávaná doba životnosti je 25 let. S výstavbou se začne příští rok.

BusinessGreen
 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
Diskuse
  1. oxmyx:

    Aby si se nepokakal nenávistí ty náš malý český Dobyvateli.

  2. Dobyvatel:

    to Energetik: už aby tě nějaký takový list praštil do hlavy..

  3. Energetik:

    Krásné, úžasné a užitečné stroje. Úplně to obdivuji jak pod takovým větrníkem stojím. Jen houšť.

Přidat komentář

 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz