V Praze se konal první ročník Healthy Home Academy 2016 na téma zdravého bydlení

První ročník konference Healthy Home Academy 2016, kterou v pondělí 14. listopadu 2016 pořádala společnost VELUX, se zabýval tématem zdravého bydlení. V prostorách Národního technického muzea prezentovali architekti i odborníci různé přístupy k zajištění kvalitního vnitřního prostředí a energetické efektivity.

Health Home Academy 2016 - V prostorách Národního technického muzea prezentovali architekti i odborníci různé přístupy k zajištění kvalitního vnitřního prostředí a energetické efektivity. foto: Velux
Health Home Academy 2016 – V prostorách Národního technického muzea prezentovali architekti i odborníci různé přístupy k zajištění kvalitního vnitřního prostředí a energetické efektivity. foto: Velux

Součástí byla i výstava aktivních domů v čele s projektem RenovActive – cenově dostupná rekonstrukce domu do aktivního standardu. Dostatek denního světla i čerstvého vzduchu a vytvoření kvalitního vnitřního klimatu jsou základními požadavky pro zdravé bydlení.

Tímto aktuálním tématem se zabývala i architektonická konference Healthy Home Academy 2016, kterou v pondělí 14. listopadu 2016 pořádala v Národním technickém muzeu v Praze společnost VELUX. Kromě aktuálních trendů v evropské rezidenční výstavbě byly představeny také různé přístupy k zajištění kvalitního vnitřního prostředí a energetické efektivity.

Mezi prezentovanými realizacemi byl i projekt RenovActive společnosti VELUX. Ten nabízí cenově dostupné řešení rekonstrukce zastaralých domů do aktivního standardu. Je zároveň příkladem řešení celoevropského problému – 9 z 10 dnešních budov totiž bude v roce 2050 stále používaných, a 75 % z nich je energeticky velmi neefektivních.

„Jde o názornou ukázku toho, jak lze levně a efektivně přeměnit staré domy na úsporné stavby, které splňují vysoké nároky na zdravé a spokojené bydlení,“ říká Klára Bukolská, architektka společnosti VELUX. Projekt vznikl jako řešení pro belgickou asociaci Le Foyer Anderlechtois, která spravuje 3600 domů pro sociální bydlení.

Účastníci také měli možnost vyzkoušet si jednoduchý virtuální nástroj VELUX Daylight Visualiser. Ten umožňuje architektům a projektantům vytvářet vizualizace a fotometrické analýzy prosvětlení interiéru pomocí modelu zamýšlené místnosti, a to i s ohledem na použité materiály a objekty v místnosti. Nástroj je ke stažení zdarma na velux.cz/odbornici.

tisková zpráva

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *