Celodenní sezení v práci zabíjí, novým trendem je stání

Sezení je prý nové kouření. Moderní člověk většinu bdělého času prosedí, což se v dlouhodobém pohledu výrazně negativně podepisuje na našem zdraví. Novým trendem je proto stát: v práci v kanceláři, ale třeba i doma.

Společnost SteelCase, přední výrobce kancelářského vybavení, už dnes nabízí i speciální kancelářské stoly vhodné pro stání. foto: SteelCase
Společnost SteelCase, přední výrobce kancelářského vybavení, už dnes nabízí i speciální kancelářské stoly vhodné pro stání. foto: SteelCase

Sedíte v práci dlouhé hodiny u pracovního stolu s počítačem, nebo i bez něj? Podle nejnovějších výzkumů má celodenní sezení v dlouhodobém časovém horizontu výrazně negativní efekt na naše zdraví.

Podle aktuálních výzkumů amerického Národního zdravotního institutu představuje dlouhodobé sezení pro mužskou populaci zvýšené riziko srdečních chorob. Výzkum probíhal celkem na 7744 mužích ve věku 20 až 89 let od roku 1982.

>>> ČÍST CELÝ ČLÁNEK <<<

EkoBonus.cz

3 komentáře: „Celodenní sezení v práci zabíjí, novým trendem je stání

 • 23. 12. 2023 (23.39)
  Trvalý odkaz

  V naší firmě jsme se nedávno rozhodli, že celodenní sezení není ideální pro naše zdraví, Takže všichni zaměstnanci mají možnost pracovat ve stoje. Ještě začleňujeme více pohybu do naší firmy prostřednictvím firemních akcí, které jsme si začali objednávat na internetových stránkách https://firmsport.cz/. Tyhle akce nám pomáhají být aktivnější a s kolegy si je maximálně užíváme.

  Reagovat
 • 26. 2. 2014 (16.02)
  Trvalý odkaz

  skutečně ta moderna je přímo agresivně nová
  pan baťa měl na mnoha pracovištích psací stoly „ke stání“
  jenom cca před sto lety :D :D :D

  Reagovat
  • 26. 2. 2014 (19.17)
   Trvalý odkaz

   Jj, Baťa, od toho se pořád ještě můžeme učit, a to je už hodně dlouho, co to zavedl. Nybýt války a komunistů, třeba jsme nemuseli být tam kde jsme. Ono ale záleží i na tom, co za stání to je a jak dlouho musí člověk stát, ono dlouhé stání taky není asi nejzdravější. Ale na mnoha místech by se takové psací stoly ke stání hodily i dneska.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *