POZVÁNKA: Bioslavnosti 2013

Bioslavnosti pořádá již osmým rokem Svaz ekologických zemědělců Pro-bio. Vznikly se záměrem seznámit návštěvníky aktivní a zábavnou formou s činností a produkcí společnosti. Firma Pro-bio je jediné celostátní sdružení ekozemědělců, zpracovatelů a prodejců biopotravin.

Pes číhá na husy. foto: Probio.cz
Pes číhá na husy. foto: Probio.cz

Pro-bio sdružuje také poradce, školy, spotřebitele a přátele ekologického zemědělství. Zabývá se také propagací biopotravin a klade při tom důraz na zájmy ekologických zemědělců i všech členů Svazu Pro-bio. Působí v ČR už od roku 1990.

Na bioslavnosti zve pořadatel pravidelně i další ekofarmy, výrobce biopotravin i řemeslníky vyrábějící rukodělné produkty. Bude možné podniknout exkurze na okolní farmy a místa s přírodními zajímavostmi. Zákazníci tam nakoupí například výrobky z projektů Fair Trade, pečivo, mléčné produkty nebo víno.

Součástí Bioslavností je i kulturní a hudební program. Při výběru hudby byl kladen důraz na originální styl a autentičnost. Na hlavní hudební scéně budou hrát Gipsy.cz a zazpívá ženské vokální kvarteto Yellow Sisters. Také uslyšíte hudbu kapel Poletíme, Sunflower Caravan, 380 V a dívčí kapelu s bubny Spálený sušenky.

Zábavný program bude připraven i pro ty nejmenší návštěvníky. Mohou se těšit na divadelní představení – O tom, jak udatný Špaldík zachránil království Bioharmonie a Jak medvědi vařili, Špaldíkův dětský koutek nebo cirkusové šapitó. Pro děti je připravena i soutěž o nejhezčí Pohanku a Pohánka.

Bioslavnosti se stávají oblíbenou akcí, na které si každý milovník ekologie, přírody a zdravého životního stylu přijde na své. Letošní ročník se uskuteční v sobotu 13. 7. 2013 ve Starém Městě pod Sněžníkem. Bude zaměřen na pohanku.

Pohanka je totiž dosti opomíjená a přitom velmi výživná plodina našich předků. Lze ji jednoduše zařadit i do jídelníčku zastánců tradiční české kuchyně. Dá se totiž konzumovat jako hlavní jídlo, příloha nebo se z ní vaří kaše či polévka.

S pohankou bude souviset celý program, možnost prohlídky nově otevřené bezlepkové balírny a samozřejmě i připravované pokrmy. Ten, kdo má radši maso, si může pochutnat na grilovaném pstruhovi nebo ochutnat berana na rožni.

Loni byly Bioslavnosti věnované hlavně prastaré pšenici špaldě. Sjelo se tam přes 2200 návštěvníků, aby mohli příjemně strávit celý den s rodinou nebo přáteli, vychutnat si dobré jídlo a pití, poslechnout svéráznou hudbu a užít si letní den.

Tato akce se stala tradiční součástí kulturního dění v regionu. Letos čeká účastníky mnoho zajímavých osobností, ochutnávky novinek, kvalitní a zdravé bioprodukty i spousta hudby a zábavy. Návštěvníci mohou využít úschovnu zavazadel a parkoviště , wifi připojení po celém areálu a posílení .

tisková zprávy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *