Panasonic nabídne lithium-iontové baterie do domácnosti

Cesta k soběstačnosti může nabývat různých podob. Panasonic, který aktuálně dokončil převzetí konkurenční společnosti Sanyo, ji vidí v lithium-iontových bateriích. Ty jsou dnes využívány především v elektromobilech a hybridních autech. Panasonic chce ale jejich využití rozšířit také na celé domácnosti. pokračování…

Panasonic - baterie - domácí li-ion

Obnovitelné zdroje energie jako například solární elektrárny mají totiž tu nevýhodu, že v noci proud prostě nevyrábějí. Pokud by však bylo možné během dne část elektřiny uložit právě do li-ion baterie, pak by bylo vystaráno i na noc.

„Budeme první, kdo na trh uvede baterii pro domácí využití, která dokáže uložit elektřinu až na týden,“ řekl nedávno v rozhovoru Fumio Otsubo, prezident Panasonicu. Sanyo se stane jednou z divizí Panasonicu a společně chtějí firmy nabídnout kompletní řešení energeticky nezávislé domácnosti.

Kromě baterií a palivových článků pro domácnosti má ale Panasonic také připraveny stejné produkty pro automobilový průmysl, tedy hybridní auta a elektromobily. V současné době úzce spolupracuje s automobilkou Toyota.

zdroj: autobloggreen, foto: thewere42
Sdílet:

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.