Národní potravinová sbírka hledá dobrovolníky, zapojte se i vy!

První Národní potravinová sbírka se uskuteční v sobotu 16. listopadu 2013 od 8:00 do 20:00 ve stovce vybraných prodejen potravin po celé České Republice. Během celého dne můžete nakoupit a darovat potraviny v každém z obchodů za pokladnami.

Do první Národní potravinové sbírky se můžete zapojit i vy! foto: www.potravinypomahaji.cz
Do první Národní potravinové sbírky se můžete zapojit i vy! foto: www.potravinypomahaji.cz

Darované potraviny poputují do potravinových bank a následně organizacím, které pomáhají lidem v nouzi. V České republice je to na 150 zařízení od azylových domů a dětských domovů až po domovy pro seniory či humanitární organizace.

Zapojené řetězce darují potravinovým bankám potraviny pravidelně v průběhu celého roku. Přijďte i Vy podpořit lidi v nouzi, v azylových domech, dětských domovech či střediscích pomoci bezdomovcům ve Vašem kraji. I malý dar je velká pomoc!

Sbírku organizuje Byznys pro Společnost a Česká federace potravinových bank ve spolupráci s Armádou spásy a firemními partnery.

Více informací najdete na www.potravinypomahaji.cz a zapojit se můžete i jako dobrovolníci v Praze a na dalších místech ČR. Přihlašovací formulář zde.

Potravinová sbírka

4 komentáře: „Národní potravinová sbírka hledá dobrovolníky, zapojte se i vy!

 • 22. 11. 2015 (9.34)
  Trvalý odkaz

  včera v tesco v kralupech nad vltavou: místo aby byly dobrovolnice u svých košíků se dvě bavily u operátora vodafone v showroomu, další dvě kouřily před prodejnou, koordinátorka u stolu a její asistentka tloukly do notebooků a ještě jedna telefonovala, ani jedna nezvedla oči, když jsem předával dar potravin. Jsem trouba, který je naštvaný, příště nic nedaruji. Mrzí mně, že přes velký humbuk je akce takto oslabena

  Reagovat
  • 22. 11. 2015 (19.52)
   Trvalý odkaz

   Je to smutny asi jste mel smulu na lidi,
   bohuzel jsem tento rok nemohl nic darovat, nakupovat sla Mama ta ma opacnou skusenost, dobrovolnici se lidem venovali, pani ji dokonce sokovala kdyz si od ni po predani z prazdneho kosiku vzala letacek aby ho mohli znovu pouzit, mile ji to prekvapilo. Bylo to v Letnanskem Tescu.

   Reagovat
 • 12. 11. 2013 (8.41)
  Trvalý odkaz

  Milý Jardo…tyto řetězce DARUJÍ.Logistickou podporu,reklamní podporu,své dobrovolníky,své prostory poskytnou a ještě 2O% k celkovému výsledku sbírky. A my ostatní darujeme pochopení a soucit s potřebnými. Je to všechno málo? Pro začátek to ujde,ne? Děkuji Vám,že jste dočetl až sem.

  Reagovat
 • 7. 11. 2013 (12.35)
  Trvalý odkaz

  Mě se nezdá, že tyto řetězce darují… Tolik se toho napsalo o tom, že nemohou darovat, protože by z toho musely platit daň a proto raději jídlo vyhodí. A teď organizují sbírku aby jiní U NICH NAKOUPILI a darovali? To leda.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *