Aplikace v mobilu ukáže lokální pěstitele potravin

Máte chuť na maliny, jahody nebo rajčata? A chcete dát přednost ne těm skleníkovým, odněkud z dovozu, ale raději poctivě doma a ekologicky pěstovaným? Mobilní aplikace RipeNear.Me vám to umožní.

Mobilní aplikace usnadňuje práci malopěstitelům i lidem, co hledají zdravější alternativu ovoce a zeleniny. foto: RipeNear.me
Mobilní aplikace usnadňuje práci malopěstitelům i lidem, co hledají zdravější alternativu ovoce a zeleniny. foto: RipeNear.me

Jednoduchý nástroj je splněným snem malopěstitelů a zahrádkářů, kteří se nemusejí starat o reklamu nebo nějaké velké podnikání. Mlsní zákazníci si je můžou najít sami.

Projekt, který se v USA podařilo realizovat díky crowdfundingu, rychle nabývá na obrátkách. Během několika týdnů se počet přihlášených městských zahradníků rozrostl na tři tisíce, a neustále přibývají další. V čem je tedy aplikace RipeNear.Me tak mimořádná?

Z hlediska běžného uživatele znamená především obrovskou úsporu času. Jistěže někde ve vašem okolí nějaký ten nadšený zahrádkář existuje, ale teď už ho nemusíte pracně hledat.

Stačí se jen přihlásit, zadat do vyhledávače cílovou lokalitu, a v interaktivní mapě vám už povyskakují ikonky, zobrazující nejbližší přihlášené pěstitele. Ikonky s jednoduchou grafikou vás obeznámí, zda se jedná o kamenný obchod, tržiště nebo skutečně konkrétního zahrádkáře, včetně informace o tom, co má teď právě na prodej. Prostřednictvím této aplikace navíc můžete i sledovat, zda jsou v úvodu zmíněné maliny nebo jahody už „na pultě“, nebo teprve dozrávají.

Případný díl z nadcházející úrody si můžete i jednoduše zarezervovat, a přidružené kontaktní informace vám umožní domluvit se s vaším zahrádkářem na předání.
Zpětně potom můžete hodnotit chuť i kvalitu dodaného zboží, doporučovat své zelináře ostatním, a vůbec tak podporovat zdravě a organicky pěstované zemědělství ve svém okolí.

Aplikace RipeNear.Me toho ale dokáže mnohem víc. Především se jedná o nástroj určený ke „sdílení“ – od nedalekého, a dosud ještě neznámého souseda si tu můžete vypůjčit nářadí, v rámci volné „dražby“ přenechat nadbytečná semínka rostlin, případně se můžete zapojit do diskuze, kde vám profesionálové s motyčkami a konvemi on-line poradí, jak třeba správně pěstovat cukety.

Jeden myslel na “Aplikace v mobilu ukáže lokální pěstitele potravin

  • 21. 6. 2014 (8.05)
    Trvalý odkaz

    Doporučil bych „českou verzi“ nalok.cz, i když teda nemá aplikaci :)

    Znáte další, u nás použitelné, aplikace a weby?

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *