Soudní pře o předzahrádku: záhonky narušují kolorit města

Že se člověk díky zahradničení na svém pozemku snadno může ocitnout na tenkém ledě, jež hraničí se soudním postihem, se přesvědčil Karl Tricamo z amerického státu Missouri. Z obavy před rizikem geneticky modifikovaných plodin začal svou rodinu zásobovat jen tou zeleninou, kterou si vypěstoval na záhoncích před domem. Vzrostlá zahrádka se však nelíbila městským radním.

Nepřijatelný vzhled předzahrádky, který nepřiměřeně vybočuje z koloritu ulic v městě Ferguson. Zdroj: Karl Tricamo
Nepřijatelný vzhled předzahrádky, který nepřiměřeně vybočuje z koloritu ulic v městě Ferguson. Zdroj: Karl Tricamo

Tricamo prý zahradničí už od dětství a tvrdí, že už si vypěstoval ten správný „zelený zahradnický palec“. Co zasadí, to mu vyroste a také sklidí.

Jeho sklony k samozásobování se však nelíbily představitelům městské rady ve městě Ferguson kde bydlí. Ve srovnání s ostatními domky v ulici je totiž jeho domácí minifarma příliš do očí bijící.

Je pravdou, že oproti pečlivě udržovaným sestřihávaným trávníkům v okolí jsou husté keříčky rajčat a záhony mrkve, spolu s dalšími pětapadesáti druhy jím pěstovaných plodin, v přímém optickém kontrastu.

Přesto považoval domácký zahradník soudní obsílku kvůli „pochybení při minimálním plnění standardů o vnějším vzhledu města Ferguson“ za špatný vtip.

Celé kauzy se v zápětí chytil tisk, a tak za pár dní znal „Zeleného buřiče“ a „Rebelujícího zahrádkáře“ kdekdo v Missouri. Tricamovi se dostalo nebývalé podpory i od sousedů, kteří solidárně vystavili na svých předzahrádkách své vlastní truhlíky.

Pod tlakem veřejnosti nakonec radní žalobu, už projednávanou před soudem, stáhli, a při hlasování v poměru 4:1 vyjmuli Tricamovu zeleninovou zahrádku jako prvek narušující kolorit města.

Jeden myslel na “Soudní pře o předzahrádku: záhonky narušují kolorit města

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *