Dědeček autobus – nové mobilní bydlení

Omrzelo vás placení nájmu, a naopak – nepřestalo bavit cestování? Další realizovaný nápad z dílny svobodomyslných nadšenců ze Spojených států amerických je skutečně inspirativní.

Život "on the road" má dnes v USA mnohem pohodlnější podobu. Zdroj: wpiCreative
Život „on the road“ má dnes v USA mnohem pohodlnější podobu. Zdroj: wpiCreative

Opravdu nutně potřebujeme pevný dům, anebo nám postačí jen střecha nad hlavou, a čtyři (a více) kol k tomu? Podívejte se na poněkud neohrabaný školní , který se během několika dní změnil v elegantní bydlení, se nímž můžete vyrazit třeba na cestu kolem světa.

Celková izolace a zateplení, podlaha z bambusových rohoží, malá a přesto výkonná kamna na dřevo. To ale není všechno. Obložení stěn z leštěných javorových desek, kuchyňská linka zasazená v dubovém masivu, designové provedení baterií umyvadel v kuchyni i koupelně.

Zní to jako popis luxusního bytu sepsaný renomovanou realitní kanceláří, a přesto se jedná o starou “pětatřicítku”, americký školní autobus z roku 1978. Nadšenci ze studia wpi Creative se rozhodli dát tomuhle vraku druhou šanci, a soudě podle nadšených reakcí nemuseli svého rozhodnutí nikdy litovat.

Svět se o jejich počinu dozvěděl teprve tehdy, když se zmínění tvůrci rozhodli renovovaný obytný autobus prodat na internetové aukci.

“Povedený vtip nějaké realitní kanceláře” se díky sociálním sítím stal rychle virálním, a lidé ze studia wpi Creative měli plné ruce práce, aby vyvrátili, že se nejedná o žert, ale skutečný a funkční model.

Prodat ho chtěli jen proto, že už se s ním podívali všude, kam chtěli, a rádi by zase zkusili něco nového. Navzdory tisícům najetých kilometrů si jej velmi brzy koupili mladí manželé z Cascade Mountains.

Na prodaný obytný autobus vzpomínají lidé z wpi Creative s nostalgií. „Používali jsme ho jako mobilní kancelář, prázdninové obydlí, umělecké studio a v rámci jedné kampaně i jako putovní knihovnu. Kamna na dřevo uvnitř udržují příjemné teplo, a nebyla v něm zima, ani když jsme zavítali v zimě do Skalistých hor. Projeli jsme s ním celé Státy, od Colorada a Nového Mexika, po Kalifornii, Washington či Oregon. Uvnitř je to naprosto báječné, a ani za jízdy nemáte pocit, že sedíte v autobuse.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *