V Peru postavili hotel ve výšce kondořího hnízda

Že je váš hotelový pokoj dál od pláže, než bylo v katalogu cestovní kanceláře? Nebo se vám v koupelně hotelového pokoje usadil šváb? Tyto drobné strasti možná přehodnotíte, pokud se vydáte do malebného přírodního hotýlku Skylodge nedaleko Cuzca v Peru.

„Skylodge nabízí nepřekonatelný výhled i adrenalinový zážitek.“ Zdroj:NaturaVive
„Skylodge nabízí nepřekonatelný výhled i adrenalinový zážitek.“ Zdroj:NaturaVive

Diktátu turistů podléhají i manažeři ubytovacích zařízení, ale odpověď s jakou se správci hotelu Skylodge zhostili (nejen) architektonicky odvážného projektu je až děsivě přímočará.

Jednoduše totiž vyslyšeli přání eko-turistů po bydlení v těsné blízkosti přírody, a situovali hotelové pokoje na strmou skalní stěnu. Do obytných kójí, které se nachází ve výšce 120 metrů nad zemí, musíte vystoupat po 1400 kovových stupačkách ferratové stezky. Ubytovat se zde mohou jen skutečně zdatní hosté, kteří netrpí závratěmi.

Jistě, nespornou výhodou tohoto ubytování je překrásný výhled, i ona blízkost přírody. Odjinud byste si strmé skalní stěny údolí Cuzca tak hezky určitě neprohlédli. Noc zde můžete strávit v jedné z šesti kójí o rozměrech 8 x 2,4 metru, které jsou plně vybaveny s ohledem na náročného klienta. Nechybí zde malá kuchyňka (či spíše ohřívárna jídla), solární lampičky, pohodlné postele a noční stolky a také nevšední toaleta s výhledem.

V pozdních odpoledních hodinách sem vystoupáte spolu s průvodcem, který vás ubytuje, a ráno – pokud není příliš větrné počasí – si můžete dopřát snídani na střeše jedné z kójí zpevněných hliníkovým rámem. Pokračovat můžete po ferratě dál do kopců, anebo se s pomocí snést po zipline do údolí.

Celý projekt Skylodge vyvolává mezi skalními propagátory ekologické turistiky značné rozpory. Na jedné straně se totiž skutečně jedná o zařízení s nepatrným dopadem na životní prostředí – všechny kóje jsou snadno demontovatelné a recyklovatelné, neznečišťují své okolí, ale na straně druhé se kritikům nepozdává zvýšený pohyb lidí ve vyšších nadmořských výškách, které byly dosud v Peru vyhrazeny jen létajícím dravcům.

2 komentáře: „V Peru postavili hotel ve výšce kondořího hnízda

 • 25. 7. 2015 (10.08)
  Trvalý odkaz

  Fajný skleník, kolik tom může být stupňů když do toho zasvítí slunce?

  Reagovat
 • 24. 7. 2015 (13.43)
  Trvalý odkaz

  A pokojská musí mít horolezeckou průpravu a dobrý žaludek. :-)

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *