Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
27. 1. 2011 v rubrice Životní prostředí

je jedním z výrobců automobilů, kteří preferují poněkud odlišný postup při vývoji elektrických vozidel. Zatímco některé společnosti již začaly s prodejem elektrických vozidel a vkládají obrovské sumy peněz do reklamních kampaní, Mazda teprve plánuje opatrné zahájení půjčování svých elektrických vozidel v až na jaře roku .

elektromobily - Mazda 2

Nový Mazdy má být verzí modelu Demio, známého na mnoha trzích jako , jenž nabídne dojezd okolo 200 kilometrů při plném nabití baterií.

Případní zájemci budou pravděpodobně zklamáni, neboť šance získat tento není moc velká. V první fázi půjčování bude nabídnuto pouze pro účely místních samospráv a firemním zájemcům.

„Mazda pokračuje ve svém vývoji v odvětví . Prostřednictvím tohoto půjčovacího programu chceme získat potřebné informace, které nám pomohou zdokonalit nové technologie elektrických pohonů,“ uvedla společnost Mazda v tiskovém prohlášení.

Podle prohlášení chce zatím Mazda dále pracovat na zvyšování efektivnosti svých spalovacích motorů. Hlavní úsilí bude zaměřeno na novou technologii Skyactiv, která se začne používat v letošním roce.„ by měl pro blízkou budoucnost představovat srdce našich automobilů,“ informuje se v prohlášení Mazdy.

„Budeme však rovněž rozvíjet budoucí ekologicky šetrné technologie, s cílem nabídnout všem svým zákazníkům radost z čisté jízdy spojenou s pocitem bezpečí.“

 Ivo Hradil
 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz