Ekoporadny slibují profesionální poradenství a vstřícný přístup

Ekoporadny.czEkoporadny poskytují informace a poradenství o , environmentálních problémech a jejich řešeních. Jejich služby využívá nejen veřejnost, ale i podnikatelé, zástupci obcí či škol. Nejsnáze je mohou zájemci najít na www.ekoporadny.cz. Co EKOPORADNY nabízejí? Většina EKOPORADEN poskytuje všeobecné informace a poradenství. Některé z nich jsou však specializovány na konkrétní oblasti – , , , ochrana vod, přírody, právo na informace apod.

„Jsou připraveny zpracovat posudek či analýzu konkrétního problému s návrhem řešení. Zkušenější poradci pomohou i s projektem či poskytnou právní pomoc například v případech účasti ve správním řízení“, konstatuje Tomáš Popp z občanského sdružení ENVIC, koordinátor kampaně „Propagace sítě environmentálních informačních a poradenských center ČR“.

Co může veřejnost od EKOPORADEN očekávat?
Značnou výhodou je nezávislost poradců. Poskytují nestranné, objektivní informace, se znalostí místa, ve kterém působí. Navíc za základní poradenství nevybírají žádné poplatky.

„Velmi důležité je zvyšování kvalifikace poradců. Ti se pravidelně vzdělávají, aby informace, které veřejnosti poskytují, byly co nejpřesnější“, dodává Popp. Nabízí i další služby – půjčují literaturu z oblasti , pořádají akce pro veřejnost (přednášky, vycházky, exkurze, výstavy…) i pro užší cílové skupiny (zemědělce, stavebníky…), provozují internetové stránky, vydávají informační materiály a některé prodávají environmentálně šetrné produkty.

Kde EKOPORADNY působí?
V každém kraji působí několik EKOPORADEN. V rámci výše zmíněné kampaně byly vytvořeny internetové stránky www.ekoporadny.cz, které výrazně zjednodušují orientaci a jejich návštěvník si na nich může najít poradnu nejblíže svému bydlišti. Poradnu si může vybrat dle místa, kde působí, nebo tématu, kterému se věnuje. Stránky obsahují informace asi o 150 EKOPORADNÁCH.

Kampaň je spolufinancována Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

tisková zpráva

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *