Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
2. 3. 2009 v rubrice Solární energie

Americké společnosti NRG Energy a eSolar se dohodly na spolupráci za účelem zbudování několika v Kalifornii a na jihozápadě.

První má být dokončena už v roce , celková kapacita všech elektráren má dosáhnout až 500 MW a poskytnout tak čistou až 400 000 domácností.

Pro společnost NRG Energy to bude první zkušenost se , pro je to naopak důkaz toho, že jejich technologie termální koncentrace má sluneční energie má co nabídnout.

eSolar momentálně v jižní Kalifornii dokončuje první demonstrační solární termální elektrárnu, která má nejen firmě samotné, ale i jejím zákazníkům poskytnout cenné zkušenosti a informace. eSolar využívá „méně oceli a více softwaru“ za účelem maximalizace konkurenceschopnosti solární energie proti energii z .
eSolar - solární termální elektrárny

 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
Diskuse
  1. elrondtpl:

    vidim termalni elektrarny jako jeden z nejschudnejsich zpusobu vyuziti solarni energie. co na to Evropa, hmm? spanelsko a jeho predrazena fotovoltaika..

Přidat komentář

 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz