Programy pro financování stavby domu

Jestliže právě stojíte před rozhodnutím postavit vlastní rodinný dům, jedním z nejdůležitějších bodů je otázka jeho financování. Ne každý je totiž v situaci, kdy si může bez problémů vzít hypotéku a začít stavět. Někomu chybí počáteční hotovost, někdo nemůže doložit dostatečně vysoké příjmy, někdo by chtěl celou stavbu zaplatit až po jejím dokončení, někdo nejprve potřebuje prodat byt a mladé rodiny by zase rády využily státních příspěvků.

Rodinný dům Pavla 3 společnosti Ekonomické stavby, foto: Ekonomické stavby
Rodinný dům Pavla 3 společnosti Ekonomické stavby, foto: Ekonomické stavby

Přesto by i tito lidé rádi bydleli ve vlastním úsporném či nízkoenergetickém domě. Společnost Ekonomické stavby zná problémy svých klientů a snaží se na ně reagovat. Připravila proto specializované programy, které jsou zaměřené právě na nejrůznější možnosti financování stavby domu.

Program Úvěr na pozemek

Jak už název tohoto programu napovídá, je určen pro ty, kteří mají problém s financováním nákupu pozemku. Někteří lidé by totiž potřebovali nejprve prodat byt a z těchto peněž pak financovat nákup pozemku. Když ale prodají byt v době, kdy ještě nemají ani pozemek na svůj budoucí dům, musí se na nějakou dobu stěhovat do podnájmu, což celou záležitost poměrně prodražuje.

Program Úvěr na pozemek využívají i lidé, kteří nemají hotovost na nákup pozemku a chtějí nejen stavbu, ale i nákup pozemku financovat z hypotéčního úvěru. Právě díky programu Úvěr na pozemek nemusí vyřizovat dvě samostatné hypotéky, ale mohou nejprve koupit pozemek a poté vyřídit jednu výhodnější hypotéku na dům i pozemek. Velkou výhodou tohoto programu je i fakt, že k Úvěru na pozemek nepotřebujete žádné ručitele ani ručení nemovitostí.

Program Excelent

Tento program bývá označován jako zcela revoluční. Je určen pro ty, kteří chtějí dům zaplatit až po dokončení stavby, tedy ve chvíli, kdy je dům zcela hotový. Přitom ale nechtějí kupovat již postavený dům, který by plně neodpovídal jejich představám, chtějí dům postavit podle svých představ.

Rodinný dům Galileo společnosti Ekonomické stavby, foto: Ekonomické stavby
Rodinný dům Galileo společnosti Ekonomické stavby, foto: Ekonomické stavby

V rámci programu Excelent si klient vybere pozemek, zvolí si typ domu a vybere si všechny volitelné materiály, jako dlažby, podlahy, barvy, atd. Ekonomické stavby za něj pozemek koupí, připraví stavební povolení a dům podle přání klienta postaví. Teprve až ve chvíli, kdy je dům kompletně hotový, ho klient zaplatí. Může k tomu využít hypoteční úvěr, který mu Ekonomické stavby mohou pomoci připravit.

Program Génius

Název tohoto programu možná zní poněkud nadneseně, ale není tomu tak. V rámci tohoto programu totiž můžete snížit měsíční splátku domu až o téměř 2000 Kč měsíčně. Zní to neuvěřitelně? Díky důslednému a chytrému čerpání státní dotace pro výrobu elektřiny solárním panelem je to ale možné!

Na střechu domu se totiž umístí malá solární elektrárna a vyrobená elektřina se prodává do sítě za státem garantovanou dotovanou cenu. Z části výnosu se zaplatí úvěr na pořízení panelu a zbytek se využije právě na snížení splátky na dům. Zní to velmi jednoduše, ale zpracování programu Génius bylo skutečně velmi náročné. Využijte zkušeností odborníků z Ekonomických staveb a snižte si splátky za váš dům.

Program Chytrý nájem

Nemáte možnost vzít si hypotéku na pořízení vlastního domu, ale zároveň nechcete bydlet v pronájmu a peníze za nájem de facto vyhazovat oknem? Rádi byste investovali do vlastního bydlení? Pak využijte unikátní program nazvaný Chytrý nájem. V rámci tohoto programu totiž zaplacený nájem nemizí v nenávratnu, ale postupně splácí cenu vašeho domu.

Po 30 letech nájmu, nebo v případě vašeho zájmu i dříve, si svůj dům můžete odkoupit za zůstatkovou cenu, která je díky pravidelně splácenému nájmu velmi nízká. Tento model financování je vhodný pro klienty, kteří nemají možnost vzít si hypotéku kvůli nedostatečným doložitelným příjmům.

Výhodou je, že ve chvíli, kdy se situace změní a klient už na hypotéku dosáhne, může si dům za aktuální zůstatkovou cenu odkoupit a dále splácet už jen klasickou hypotéku. Pokud hypotéku čerpat nechce, může dům splácet formou nájmu po celých 30 let a následně ho odkoupit za minimální zůstatkovou cenu.

Program Mladá rodina

Mladé rodiny jsou častými klienty společnosti Ekonomické stavby. Většina z nich se však potýká s problémem, že nemají našetřenou dostatečnou počáteční hotovost a ani nemohou splácet příliš vysoké splátky.

Program Mladá rodina chytře kombinuje několik bankovních produktů a díky tomu stačí vlastnit pozemek a počáteční hotovost ve výši 170 000 Kč. Odborníci z Ekonomických staveb pak připraví osobní model financování, díky kterému mohou mladí manželé ušetřit i několik tisíc korun na každé měsíční splátce.

Program Nulová hotovost

Ekonomické stavby - logoPro některé lidi může být nedostupný i program Mladá rodina, protože počáteční hotovost prostě nemají. Proto přišla společnost Ekonomické stavby s produktem nazvaným Nulová hotovost. Díky němu je rodinný dům dostupný opravdu pro každého.

Program využívá chytrou kombinaci hypotéčního a překlenovacího úvěru a díky tomu není počáteční hotovost potřeba. Program Nulová hotovost velmi často využívají mladí lidé, kteří si ještě peníze nestihli naspořit, ale přesto je pro ně často výhodnější platit splátky za dům, než platit nájem v pronajatém bytě.

Program Pohodová stavba

Že vám slova „pohoda“ a „stavba“ nejdou dohromady? Myslíte, že stavba domu musí být vždy spojena se spoustou problémů a starostí? Není tomu tak. Společnost Ekonomické stavby připravila program, v rámci kterého celou cenu svého domu zaplatíte až po jeho dokončení a předání. Program je určen pro ty, kteří nechtějí absolvovat průběžné financování hypotékou, které přináší řadu starostí a stojí hodně času.

Navíc se celá stavba zrychlí, protože její jednotlivé etapy nebudou závislé na rychlosti splátek z banky. Program Pohodová stavba také často využívají lidé, kteří pro financování nového domu potřebují hotovost získanou prodejem původního domu či bytu. Díky tomuto programu nemusí původní byt prodávat předem a v mezidobí bydlet v pronájmu a platit zbytečně drahý nájem.

Pro další informace prosím kontaktujte:

EKONOMICKÉ STAVBY s.r.o.

Ke Křižovatce 466

330 08 Zruč – Senec

telefon: 377 825 782

fax: 377 825 782

mobil: 602 435 452

email: info@ekonomicke-stavby.cz

web: www.ekonomicke-stavby.cz
FB: www.facebook.com/ekonomickestavby

Připravili jsme pro naše klienty a naše stavebníky nový stavební portál o bydlení, stavbě domu, zařizování interiéru a projektování zahrady. Najdete nás na Stavba-domu.cz.

reklamní sdělení
Sdílet:

1 632 komentářů: „Programy pro financování stavby domu

 • 26. 4. 2017 (19.24)
  Permalink

  Reference, reference a zase reference. Na základě toho jsem vybíral ES. Objel jsem nějaké jejich stavby, ptal jsem všech co s nimi měli co dočinění. a Ohlasy byly pozitivní. Vybral jsem proto Ekonomky, postavil a teď můžu svoje reference předávat dál. Klidně se ptejte. Já se taky ptal a hodně.

  Reagovat
 • 26. 4. 2017 (12.06)
  Permalink

  Pro co jste vy? Zděný cihlový dům, dřevostavba nebo montovaný a proč? Od EKonomek se nám líbí ty zděné domy, proto taky píšu sem do diskuze. Ale trvá to nejdýl. Výhody toho montovanýho domu krom rychlosti jsou jaký lidi?

  Reagovat
  • 26. 4. 2017 (19.30)
   Permalink

   Hele Alexo, podle mě je jednoznačně lepší investovat do zděného domu. Likvidita takového majetku je nesrovnatelná. Cena toho domu ti průběžně poroste, u montovaného naopak. Stavíš dům, nekupuješ žvýkačky, jasně že to trvá, ale ES mají ty termíny celkem v pohodě. Pokud máš připoravený pozemke, tak do roka budeš nejpozději bydlet

   Reagovat
 • 25. 4. 2017 (22.40)
  Permalink

  Za kolik vám seženou Ekonomky pozemek? Nemyslím cenu za tu parcelu ale za tu službu, to zařizování kolem koupě a přepisu na katastru.

  Reagovat
  • 26. 4. 2017 (19.35)
   Permalink

   Pozemek ti vždycky najdou takovej jak si řekneš. To znamená, že určíš lokalitu kde hledat. Cena toho pozemku je pak určená hlavně nabídkou prodávajícího, ale ES občas umí vyjednat slevu nebo lepší platební podmínky. A super je, že Ekonomkám za to neplatíš vůbec nic. Je to v ceně domu.

   Reagovat
 • 24. 4. 2017 (15.16)
  Permalink

  Vlastni dum je muj sen ale bojim se tech stavebnich starosti a dluhu. Taky jste to tak meli kdyz jste staveli?

  Reagovat
 • 22. 4. 2017 (8.58)
  Permalink

  Konečně jsem se dostala k objednání katalogu, těším se na něj jako malá holka, nakoukla jsem do něj u kolegyně v práci a byla jsem nadšená. Mohlo by nás to posunout zase dál a trošku bychom se mohli rozhodnou jiným směrem. Domeček jsem si odjakživa přála, ale oproti dřívějšku naše možnosti výrazně stouply, finance se také nějaké nastřádaly, tak teď už se jen rozhodnout.

  Reagovat
  • 23. 4. 2017 (22.24)
   Permalink

   Tak ať nedopadnete jako my. :) Váhali jsme nejmíň půl roku než jsme se k něčemu dokopali a úplně zbytečně. Proč? Protože těch půl roku už jsme mohli dávno bydlet a užívat bazénu a zahrady. :D Stejně jsme do toho šli protože ten první dojem, ajk jsou ES super v nás stejně celou dobu zůstal. Doporučuju rychle vybrat dům, zjistit, zda máte na stavbu a splátky a pokud jo, jít do toho hned.

   Reagovat
   • 24. 4. 2017 (12.36)
    Permalink

    Stejny jak u nas. Nam branil hlavne strach aby bylo vsechno v poho. No nakonem jsme to skusili a dopadlo to tak ze bydlime, splacime hypoteku a je to super.

    Reagovat
   • 26. 4. 2017 (19.41)
    Permalink

    Já jsem taky spokojený klient ES, ale tohle bych teda s dovolením neradil. Podle mě si takovou zásadní věc musí každej pořádně rozmyslet. Nejen jestli stavět chce, ale kde, co, za kolik….a v neposlední řadě s jakou stavební firmou. Já mohu doporučit ES, ale nikomu to nevnucuju, ať si každý udělá obrázek.

    Reagovat
  • 20. 4. 2017 (22.20)
   Permalink

   Heč heč heč. :) :D :P My už ho dávno máme. :D :D

   Reagovat
  • 22. 4. 2017 (20.12)
   Permalink

   Fakt? No jo , tak to hnedka klikám a objednávám, už jsem si nechtěla brát ten starý a konečně jsem se dočkala.

   Reagovat
   • 24. 4. 2017 (14.50)
    Permalink

    Katalog je sice pěkná věc, ale realita je lepší. :D Na webu mají stejné domy jak v papíráku, takže můžete vybírat i tam. Hlavně je tam filtr, takže během chvilky víte jaký dům je pro vás ten nejlepší – cenově, velikostně. No a z užíšího výběru už si pak vyberete rychle. Katalog je super na listování doma, ale vybírá se zněj hůř. Aspo%n mě.

    Reagovat
 • 19. 4. 2017 (8.54)
  Permalink

  Hned po ránu máme nové, dobré zprávy-schválili nám hypoteku a může se vesele pokračovat dál.V Ekonomkách nám sice říkali, že se schválením nebude problém, ale přece jen jsme rádi, že už to víme i oficiální cestou. No a může se vážně začít konečnš něco dít. Jsem dobře naladěná a natěšená. POčasí teda trochu začalo zlobit, ale to se snad zase usadí, mě už nic náladu nezkazí.

  Reagovat
  • 23. 4. 2017 (21.51)
   Permalink

   Hypotéku jste si brali přes Ekonomické stavby nebo jste si jí vyběhávali sami u své banky? Co je lepší? Co levnější (výhodnější)? Ekonomické stavby se nám taky moc líbí, takže se je také chystáme oslovit. Zatím hledám informace k tomu, co se nás taky bude týkat.

   Reagovat
 • 14. 4. 2017 (14.04)
  Permalink

  Máte někdo zkušenost s nulovou hotovostí od Ekonomických staveb??Líbí se mi, že bych nemusela mít naspořené žádné vlastní peníze. Protože upřímně všechny moje peníze skončí v nájmu, takže úspory ve skrze žádné. Pokud by mi k tomu dal vlastní zkušenost, tak budu ráda,-)

  Reagovat
 • 12. 4. 2017 (13.27)
  Permalink

  Proč Ekonomky nepochválit, když si to plně zaslouží? Patří vám velké díky, stavět teda umíte!

  Reagovat
  • 14. 4. 2017 (20.55)
   Permalink

   Kde prosím bydlíte? Nechcete nabídnout prohlídku a malou osobní referenci o stavbě? Klidně jen na pár minut za plotem. Rádi bychom vše prodiskutovali s nějakými klienty. :) Mája

   Reagovat
  • 20. 4. 2017 (21.37)
   Permalink

   Jojo brácha říkal to samý. Ještě teda úplně nebydlí, ale už to mají za pár, tak za měsíc nebo dva si myslím, už dělají poslední finální úpravy venitř – zdi obklady dlažba kuchyně. Zatím to vypadá solidně teda.

   Reagovat
 • 10. 4. 2017 (19.56)
  Permalink

  Mám ráda sci-fi filmy a představa domu, který bych mohla celý kompletně ovládat a sledovat ze svého telefonu je pro mě hodně lákavá. určitě to bude brzo standard, ale nevím o nikom jiném, kdo by to takhle nabízel jako Ekonomické stavby. Skutečně unikátní. Zvlášť jestli mají otestováno programů několik a ještě mi doporučí ten nej. Supr. Nevíte jestli už něco takového umí už ty domy, které ukazují na referencích? Chtěla bych to vidět live.

  Reagovat
  • 11. 4. 2017 (21.17)
   Permalink

   Co tohle prosím Jitko znamená? Nějaký odkaz k tomu nebo bližší informace? Tohle vůbec neznám, nikdy jsem nic takového neslyšela – „představa domu, který bych mohla celý kompletně ovládat a sledovat ze svého telefonu je pro mě hodně lákavá“ Děkuju.

   Reagovat
   • 12. 4. 2017 (13.02)
    Permalink

    Tak tohle mě teda zaujalo taky a googlu mi na dotaz „ovládání domu mobilním telefonem ekonomické stavby“ našel jejich program modré z nebe – https://www.ekonomicke-stavby.cz/program-modre-z-nebe a tam to píšou:

    Můžete rozsvěcet světla, měnit teplotu v každé místnosti, ovládat žaluzie a všechny elektrospotřebiče. Vše snadno, rychle, pohodlně. Daleko od svého domu můžete zkontrolovat, zdali neprotéká na vodoměru voda a případně uzavřít hlavní uzávěr vody. Z dovolené v zahraničí snadno zkontrolujete, zdali je doma vše v pořádku a jestli poplach vyvolala opravdu jen kočka. Jen pár hodin před návratem od babičky dáte domu pokyn vyvětrat a následně začít topit.
    Když se večer vracíte z práce, Váš dům Vás pozná. Sám otevře bránu a nabídne, zdali máte chuť, aby ohřál saunu. Malým pohybem prstu po obrazovce telefonu měníte přednastavené režimy celého domu. Požadovanou teplotu, jaká světla svítí při večeři a jaká později při odpočinku u krbu. Hudba uložená ve Vašem telefonu snadno hraje všude, kde v domě chcete, aby hrála. A jeli Váš hudební vkus jiný nežli Vašeho juniora, nevadí. Každý sobě pusťte, co je Vaším šálkem kávy. Již neusedáme u televize, když dávají náš oblíbený film. Nově náš film dávají právě, když jsme usedli k televizi. Ve spojení se správnou technologií a mobilním telefonem se moderní dům stává velmi pohodlným a dobře ovladatelným místem. Na displeji svého telefonu vidíte všechny procesy domu. Jaká je momentální spotřeba energií i že dcera odešla do školy a nechala puštěnou žehličku na vlasy. Nevadí. Stiskem jednoho tlačítka vypnete všechny zásuvky mimo lednici a topení.

    Je tam toho mnohem víc, to se podívejte. Tohle je fakt neskutečný, o tom jsme neměla dosud ani ponětí.

    Reagovat
    • 13. 4. 2017 (14.59)
     Permalink

     Tak to je teda něco!!! O tomhle jsem vůbec netušila, že dnešní doba umožňuje. Hold asi žiju v nějaké jiné, než moderní době. :D Kolik takové srandičky stojí? Myslím to ovládání domu na telefon???? :) To chci taky!

     Reagovat
     • 15. 4. 2017 (9.13)
      Permalink

      Asi to nebude úplně standardní cena. Bude záležet co všechno si v tom domě necháte zařídit. Ale ES sami píší, že vyzkoušely několik programů a že nejdražší neznamená ten nejlepší. Tak bych se nebál, že to ten dům nějak moc prodraží. Ale samo sebou přesnou kalkulaci Vám dají ES…

    • 25. 4. 2017 (21.56)
     Permalink

     Tak to je hodně hustý, proč my tohle v domě nemáme? To je něco novýho pro rok 2017? My už bydlíme skoro rok a půl. Ekonomické stavby staví skvěle a hlavně jdou pořád dopředu, chtějí být nej firmou na trhu, tak mi to aspoň z jejich práce připadá.

     Reagovat
 • 9. 4. 2017 (22.32)
  Permalink

  Kopíruju z ES facebooku – Další velkou radost nám přinesl skvělý dům Patrik 2, který zvítězil v hlasování odborné poroty a získal titul TOP dům 2017. Skvělý absolutní úspěch tohoto domu nás nesmírně těší. Přikládám taky odkaz na něj.Myslím že tenhle krasavec vyhrál právem.
  https://www.ekonomicke-stavby.cz/domy/patrik-2

  Reagovat
  • 11. 4. 2017 (21.05)
   Permalink

   Ekonomky jsou nejlepší a tituly za top domy dostávají právem. Jeden z nich máme a i my si myslíme, že je nejlepším domem na světě.

   Reagovat
   • 12. 4. 2017 (21.44)
    Permalink

    však už jsou na trhu taky pěkných pár let
    doporučuju je taky, znám se s pár lidma od nich osobně a tak jsem při podpisu smlouvy vůbec neváhal
    spokojenost

    Reagovat
  • 16. 4. 2017 (21.56)
   Permalink

   myslim že tyhle tituly dostávají už dlouhé roky a to nejen v čr, ale i sr a polsku, takže si myslím, že maj tohle ocenění oprávněně

   Reagovat
 • 9. 4. 2017 (22.09)
  Permalink

  No jo no Evina to zbásnila fakt pěkně. Ale ono to pak jde samo když jste v pohodě, máte krásný domek a můžete ho naplno užívat. Pocity máme úplně stejnatý, taky chválím.

  Reagovat
 • 8. 4. 2017 (23.30)
  Permalink

  Kdo chce v krásném domě žít, musí dům postavený od Ekonomek mít. :D

  Reagovat
  • 9. 4. 2017 (19.33)
   Permalink

   Běžně nemám tyhle jednoduché chvalozpěvy rád, ale u Ekonomek musím souhlasit. Dobrá + poctivá práce, rozsáhlé služby, řešení na vše. Myslím, že klidně můžete Evino v básnění pokračovat :) Já nemám básnické střevo, jsem spíš na ty fakta.

   Reagovat
   • 15. 4. 2017 (21.36)
    Permalink

    No hold platí, kdo umí, ten umí. Za Ekonomické stavby bych taky orodoval kdykoliv. Dům máme víc než boží!

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.