Programy pro financování stavby domu

Jestliže právě stojíte před rozhodnutím postavit vlastní rodinný dům, jedním z nejdůležitějších bodů je otázka jeho financování. Ne každý je totiž v situaci, kdy si může bez problémů vzít hypotéku a začít stavět. Někomu chybí počáteční hotovost, někdo nemůže doložit dostatečně vysoké příjmy, někdo by chtěl celou stavbu zaplatit až po jejím dokončení, někdo nejprve potřebuje prodat byt a mladé rodiny by zase rády využily státních příspěvků.

Rodinný dům Pavla 3 společnosti Ekonomické stavby, foto: Ekonomické stavby
Rodinný dům Pavla 3 společnosti Ekonomické stavby, foto: Ekonomické stavby

Přesto by i tito lidé rádi bydleli ve vlastním úsporném či nízkoenergetickém domě. Společnost Ekonomické stavby zná problémy svých klientů a snaží se na ně reagovat. Připravila proto specializované programy, které jsou zaměřené právě na nejrůznější možnosti financování stavby domu.

Program Úvěr na pozemek

Jak už název tohoto programu napovídá, je určen pro ty, kteří mají problém s financováním nákupu pozemku. Někteří lidé by totiž potřebovali nejprve prodat byt a z těchto peněž pak financovat nákup pozemku. Když ale prodají byt v době, kdy ještě nemají ani pozemek na svůj budoucí dům, musí se na nějakou dobu stěhovat do podnájmu, což celou záležitost poměrně prodražuje.

Program Úvěr na pozemek využívají i lidé, kteří nemají hotovost na nákup pozemku a chtějí nejen stavbu, ale i nákup pozemku financovat z hypotéčního úvěru. Právě díky programu Úvěr na pozemek nemusí vyřizovat dvě samostatné hypotéky, ale mohou nejprve koupit pozemek a poté vyřídit jednu výhodnější hypotéku na dům i pozemek. Velkou výhodou tohoto programu je i fakt, že k Úvěru na pozemek nepotřebujete žádné ručitele ani ručení nemovitostí.

Program Excelent

Tento program bývá označován jako zcela revoluční. Je určen pro ty, kteří chtějí dům zaplatit až po dokončení stavby, tedy ve chvíli, kdy je dům zcela hotový. Přitom ale nechtějí kupovat již postavený dům, který by plně neodpovídal jejich představám, chtějí dům postavit podle svých představ.

Rodinný dům Galileo společnosti Ekonomické stavby, foto: Ekonomické stavby
Rodinný dům Galileo společnosti Ekonomické stavby, foto: Ekonomické stavby

V rámci programu Excelent si klient vybere pozemek, zvolí si typ domu a vybere si všechny volitelné materiály, jako dlažby, podlahy, barvy, atd. Ekonomické stavby za něj pozemek koupí, připraví stavební povolení a dům podle přání klienta postaví. Teprve až ve chvíli, kdy je dům kompletně hotový, ho klient zaplatí. Může k tomu využít hypoteční úvěr, který mu Ekonomické stavby mohou pomoci připravit.

Program Génius

Název tohoto programu možná zní poněkud nadneseně, ale není tomu tak. V rámci tohoto programu totiž můžete snížit měsíční splátku domu až o téměř 2000 Kč měsíčně. Zní to neuvěřitelně? Díky důslednému a chytrému čerpání státní dotace pro výrobu elektřiny solárním panelem je to ale možné!

Na střechu domu se totiž umístí malá solární elektrárna a vyrobená elektřina se prodává do sítě za státem garantovanou dotovanou cenu. Z části výnosu se zaplatí úvěr na pořízení panelu a zbytek se využije právě na snížení splátky na dům. Zní to velmi jednoduše, ale zpracování programu Génius bylo skutečně velmi náročné. Využijte zkušeností odborníků z Ekonomických staveb a snižte si splátky za váš dům.

Program Chytrý nájem

Nemáte možnost vzít si hypotéku na pořízení vlastního domu, ale zároveň nechcete bydlet v pronájmu a peníze za nájem de facto vyhazovat oknem? Rádi byste investovali do vlastního bydlení? Pak využijte unikátní program nazvaný Chytrý nájem. V rámci tohoto programu totiž zaplacený nájem nemizí v nenávratnu, ale postupně splácí cenu vašeho domu.

Po 30 letech nájmu, nebo v případě vašeho zájmu i dříve, si svůj dům můžete odkoupit za zůstatkovou cenu, která je díky pravidelně splácenému nájmu velmi nízká. Tento model financování je vhodný pro klienty, kteří nemají možnost vzít si hypotéku kvůli nedostatečným doložitelným příjmům.

Výhodou je, že ve chvíli, kdy se situace změní a klient už na hypotéku dosáhne, může si dům za aktuální zůstatkovou cenu odkoupit a dále splácet už jen klasickou hypotéku. Pokud hypotéku čerpat nechce, může dům splácet formou nájmu po celých 30 let a následně ho odkoupit za minimální zůstatkovou cenu.

Program Mladá rodina

Mladé rodiny jsou častými klienty společnosti Ekonomické stavby. Většina z nich se však potýká s problémem, že nemají našetřenou dostatečnou počáteční hotovost a ani nemohou splácet příliš vysoké splátky.

Program Mladá rodina chytře kombinuje několik bankovních produktů a díky tomu stačí vlastnit pozemek a počáteční hotovost ve výši 170 000 Kč. Odborníci z Ekonomických staveb pak připraví osobní model financování, díky kterému mohou mladí manželé ušetřit i několik tisíc korun na každé měsíční splátce.

Program Nulová hotovost

Ekonomické stavby - logoPro některé lidi může být nedostupný i program Mladá rodina, protože počáteční hotovost prostě nemají. Proto přišla společnost Ekonomické stavby s produktem nazvaným Nulová hotovost. Díky němu je rodinný dům dostupný opravdu pro každého.

Program využívá chytrou kombinaci hypotéčního a překlenovacího úvěru a díky tomu není počáteční hotovost potřeba. Program Nulová hotovost velmi často využívají mladí lidé, kteří si ještě peníze nestihli naspořit, ale přesto je pro ně často výhodnější platit splátky za dům, než platit nájem v pronajatém bytě.

Program Pohodová stavba

Že vám slova „pohoda“ a „stavba“ nejdou dohromady? Myslíte, že stavba domu musí být vždy spojena se spoustou problémů a starostí? Není tomu tak. Společnost Ekonomické stavby připravila program, v rámci kterého celou cenu svého domu zaplatíte až po jeho dokončení a předání. Program je určen pro ty, kteří nechtějí absolvovat průběžné financování hypotékou, které přináší řadu starostí a stojí hodně času.

Navíc se celá stavba zrychlí, protože její jednotlivé etapy nebudou závislé na rychlosti splátek z banky. Program Pohodová stavba také často využívají lidé, kteří pro financování nového domu potřebují hotovost získanou prodejem původního domu či bytu. Díky tomuto programu nemusí původní byt prodávat předem a v mezidobí bydlet v pronájmu a platit zbytečně drahý nájem.

Pro další informace prosím kontaktujte:

EKONOMICKÉ STAVBY s.r.o.

Ke Křižovatce 466

330 08 Zruč – Senec

telefon: 377 825 782

fax: 377 825 782

mobil: 602 435 452

email: info@ekonomicke-stavby.cz

web: www.ekonomicke-stavby.cz
FB: www.facebook.com/ekonomickestavby

Připravili jsme pro naše klienty a naše stavebníky nový stavební portál o bydlení, stavbě domu, zařizování interiéru a projektování zahrady. Najdete nás na Stavba-domu.cz.

reklamní sdělení
Sdílet:

2 846 komentářů: „Programy pro financování stavby domu

 • 19. 7. 2018 (18.14)
  Permalink

  Všechny pole kolem nás se začínají proměňovat na obytné zóny, všude se staví. No hrozně nás to láká taky, takže jsme začali pokukovat po cenách pozemků v okolí a hledáme něco volného. Stavební firmy už jsem taky okoukli a ty vaše Ekonomky se nám hodně líbí. Snad jaký plac seženeme a budeme mít možnost postavit. Začneme ale schůzkou na dům, ať nekupujeme případně pozemek zbytečně.

  Reagovat
 • 18. 7. 2018 (16.54)
  Permalink

  Máme stavební pozemek ale ještě není připraven ke stavbě. Dokážou tohle vyřídit Ekonomky za vás nebo si tohle musím dojednat někde sám a Ekonomky požádat jen o stavbu domu?

  Reagovat
 • 18. 7. 2018 (16.25)
  Permalink

  Ptal se tu někdo jak vypadá ta nezávazná schůzka ve firmě. Přijedete, proberete vaše představy o domu, vaše možnosti financování a ES vám k tomu řekne svůj názor, zodpoví dotazy a připraví nějaké návrhy řešení. Něco udělají na schůzce, něco pošlou mailem, něco proberete příště, jestli chcete.

  Reagovat
 • 18. 7. 2018 (15.56)
  Permalink

  Je mi 50 a ženě 48 let. Je ještě možné získat v našem věku hypotéku, tak abychom do toho nemuseli tahat zbytečně nějaké ručite nebo spolužadatele? To bychom neradi. Dům by nám stačil nějaký malý, třeba 3+1 a k tomu kousek zahrádky. Koukám, že ES nabízejí domy už od necelých 2 milionů. Je to reálné myslíte? Máte někdo zkušensot s tímto?

  Reagovat
 • 13. 7. 2018 (12.31)
  Permalink

  Hledali jsme dlouho na internetu a pořád váhali jestli jo nebo ne. Rozsekli jsme to. Domluvili schůzku a tam vše dořešili. Kdybysme to udělali hned, mohli jsme mít už projekt hotovej a nemuseli se zbytečně stresovat komentářema na diskuzích. Teď už skoro bydlíme a víme že ten strach byl úplně zbytečný.

  Reagovat
 • 11. 7. 2018 (13.25)
  Permalink

  Zarazila mě ta pobočka Chotíkov. Dřív tam bylo Zruč-Senec. To už není, nevíte? Tam to zrušili a přestěhovali se teď do Chotíkova nebo jak? Plzeňáci, víte?

  Reagovat
 • 7. 7. 2018 (22.22)
  Permalink

  Já tomu nerozumím vubec takze ja stoprocentně volam o schůzku a tam si necham vsechno propočítat. Když mi řeknou že na hypotéku máme,necháme si postavit. A to si s mužem moc přejeme.

  Reagovat
  • 8. 7. 2018 (23.27)
   Permalink

   Zavolejte tam, domluvte si schůzku, připravte dotazy a hned budete chytřejší. Nikdo vás k podpisu smlouvy nenutí.

   Reagovat
   • 12. 7. 2018 (20.29)
    Permalink

    uděláme to, těsíme se na to moc, Ekonomky jsou pro nás největší nadějí jak přijít k vlastnímu bydlení, moc se na ten dům a pozemek tesime

    Reagovat
  • 9. 7. 2018 (12.50)
   Permalink

   Čemu nerozumíte? Tak se ptejte. Hodně lidí už má zkušenost,už staví nebo postavilo nebo bylo aspoň na schůzce. Tak třeba vám poradíme. :)

   Reagovat
   • 13. 7. 2018 (11.49)
    Permalink

    Čemu nerozumim, to se dovim na schůzce. Už jí máme zamluvenou. Dotazy si postupně sepisuju, aby mi zodpověděli všechno co chci. A podle toho se budeme rozhodovat o dalším postupu. Snad to bude stavba nebo pocit, že musíme zůstat v malém hnusném bytě.

    Reagovat
 • 7. 7. 2018 (22.10)
  Permalink

  Ekonomky mě zajímají nejvíc ze všech stavebních firem. Takovou nabídku služeb jsem ještě neviděla vůbec nikde. Už týden se v tom prohrabujeme e čekáme na sjednaný termín schůzky.

  Reagovat
  • 8. 7. 2018 (23.10)
   Permalink

   Nás překvapil hlavně projekt v ceně, vyřízení povolení zdarma, vyřízení hypotéky, 10 let záruka, 30 let servis. Paráda.

   Reagovat
   • 11. 7. 2018 (12.55)
    Permalink

    Tak to tak u Ekonomek je, takže jste vybrali správně. :) Jiný firmy to taky dělaj, ale za příplatek. Takže to už pak leze cena pěkně nahoru. A to není v dnešní době moc dobrý, prachy nejsou, banky už hůř pučujou.

    Reagovat
    • 12. 7. 2018 (20.38)
     Permalink

     My s ES stavěli a vše opravdu proběhlo tak jak jsme si domluvili. Všechno co nám přislibíli splnili a tak je mohu s čistým svědomím jenom chválit.

     Reagovat
 • 6. 7. 2018 (17.13)
  Permalink

  Pokud Vás zajímají novinky z ES, tak nejlepší na to je jejich facebook https://www.facebook.com/ekonomickestavby/. Tam přispívají denně, ukazují videa, fotky z domů, ukazují nové projekty, rozebírají různé stavení dotazy, lidi tam píšou zkušenosti, dobrý je to.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.