Programy pro financování stavby domu

Jestliže právě stojíte před rozhodnutím postavit vlastní rodinný dům, jedním z nejdůležitějších bodů je otázka jeho financování. Ne každý je totiž v situaci, kdy si může bez problémů vzít hypotéku a začít stavět. Někomu chybí počáteční hotovost, někdo nemůže doložit dostatečně vysoké příjmy, někdo by chtěl celou stavbu zaplatit až po jejím dokončení, někdo nejprve potřebuje prodat byt a mladé rodiny by zase rády využily státních příspěvků.

Rodinný dům Pavla 3 společnosti Ekonomické stavby, foto: Ekonomické stavby
Rodinný dům Pavla 3 společnosti Ekonomické stavby, foto: Ekonomické stavby

Přesto by i tito lidé rádi bydleli ve vlastním úsporném či nízkoenergetickém domě. Společnost Ekonomické stavby zná problémy svých klientů a snaží se na ně reagovat. Připravila proto specializované programy, které jsou zaměřené právě na nejrůznější možnosti financování stavby domu.

Program Úvěr na pozemek

Jak už název tohoto programu napovídá, je určen pro ty, kteří mají problém s financováním nákupu pozemku. Někteří lidé by totiž potřebovali nejprve prodat byt a z těchto peněž pak financovat nákup pozemku. Když ale prodají byt v době, kdy ještě nemají ani pozemek na svůj budoucí dům, musí se na nějakou dobu stěhovat do podnájmu, což celou záležitost poměrně prodražuje.

Program Úvěr na pozemek využívají i lidé, kteří nemají hotovost na nákup pozemku a chtějí nejen stavbu, ale i nákup pozemku financovat z hypotéčního úvěru. Právě díky programu Úvěr na pozemek nemusí vyřizovat dvě samostatné hypotéky, ale mohou nejprve koupit pozemek a poté vyřídit jednu výhodnější hypotéku na dům i pozemek. Velkou výhodou tohoto programu je i fakt, že k Úvěru na pozemek nepotřebujete žádné ručitele ani ručení nemovitostí.

Program Excelent

Tento program bývá označován jako zcela revoluční. Je určen pro ty, kteří chtějí dům zaplatit až po dokončení stavby, tedy ve chvíli, kdy je dům zcela hotový. Přitom ale nechtějí kupovat již postavený dům, který by plně neodpovídal jejich představám, chtějí dům postavit podle svých představ.

Rodinný dům Galileo společnosti Ekonomické stavby, foto: Ekonomické stavby
Rodinný dům Galileo společnosti Ekonomické stavby, foto: Ekonomické stavby

V rámci programu Excelent si klient vybere pozemek, zvolí si typ domu a vybere si všechny volitelné materiály, jako dlažby, podlahy, barvy, atd. Ekonomické stavby za něj pozemek koupí, připraví stavební povolení a dům podle přání klienta postaví. Teprve až ve chvíli, kdy je dům kompletně hotový, ho klient zaplatí. Může k tomu využít hypoteční úvěr, který mu Ekonomické stavby mohou pomoci připravit.

Program Génius

Název tohoto programu možná zní poněkud nadneseně, ale není tomu tak. V rámci tohoto programu totiž můžete snížit měsíční splátku domu až o téměř 2000 Kč měsíčně. Zní to neuvěřitelně? Díky důslednému a chytrému čerpání státní dotace pro výrobu elektřiny solárním panelem je to ale možné!

Na střechu domu se totiž umístí malá solární elektrárna a vyrobená elektřina se prodává do sítě za státem garantovanou dotovanou cenu. Z části výnosu se zaplatí úvěr na pořízení panelu a zbytek se využije právě na snížení splátky na dům. Zní to velmi jednoduše, ale zpracování programu Génius bylo skutečně velmi náročné. Využijte zkušeností odborníků z Ekonomických staveb a snižte si splátky za váš dům.

Program Chytrý nájem

Nemáte možnost vzít si hypotéku na pořízení vlastního domu, ale zároveň nechcete bydlet v pronájmu a peníze za nájem de facto vyhazovat oknem? Rádi byste investovali do vlastního bydlení? Pak využijte unikátní program nazvaný Chytrý nájem. V rámci tohoto programu totiž zaplacený nájem nemizí v nenávratnu, ale postupně splácí cenu vašeho domu.

Po 30 letech nájmu, nebo v případě vašeho zájmu i dříve, si svůj dům můžete odkoupit za zůstatkovou cenu, která je díky pravidelně splácenému nájmu velmi nízká. Tento model financování je vhodný pro klienty, kteří nemají možnost vzít si hypotéku kvůli nedostatečným doložitelným příjmům.

Výhodou je, že ve chvíli, kdy se situace změní a klient už na hypotéku dosáhne, může si dům za aktuální zůstatkovou cenu odkoupit a dále splácet už jen klasickou hypotéku. Pokud hypotéku čerpat nechce, může dům splácet formou nájmu po celých 30 let a následně ho odkoupit za minimální zůstatkovou cenu.

Program Mladá rodina

Mladé rodiny jsou častými klienty společnosti Ekonomické stavby. Většina z nich se však potýká s problémem, že nemají našetřenou dostatečnou počáteční hotovost a ani nemohou splácet příliš vysoké splátky.

Program Mladá rodina chytře kombinuje několik bankovních produktů a díky tomu stačí vlastnit pozemek a počáteční hotovost ve výši 170 000 Kč. Odborníci z Ekonomických staveb pak připraví osobní model financování, díky kterému mohou mladí manželé ušetřit i několik tisíc korun na každé měsíční splátce.

Program Nulová hotovost

Ekonomické stavby - logoPro některé lidi může být nedostupný i program Mladá rodina, protože počáteční hotovost prostě nemají. Proto přišla společnost Ekonomické stavby s produktem nazvaným Nulová hotovost. Díky němu je rodinný dům dostupný opravdu pro každého.

Program využívá chytrou kombinaci hypotéčního a překlenovacího úvěru a díky tomu není počáteční hotovost potřeba. Program Nulová hotovost velmi často využívají mladí lidé, kteří si ještě peníze nestihli naspořit, ale přesto je pro ně často výhodnější platit splátky za dům, než platit nájem v pronajatém bytě.

Program Pohodová stavba

Že vám slova „pohoda“ a „stavba“ nejdou dohromady? Myslíte, že stavba domu musí být vždy spojena se spoustou problémů a starostí? Není tomu tak. Společnost Ekonomické stavby připravila program, v rámci kterého celou cenu svého domu zaplatíte až po jeho dokončení a předání. Program je určen pro ty, kteří nechtějí absolvovat průběžné financování hypotékou, které přináší řadu starostí a stojí hodně času.

Navíc se celá stavba zrychlí, protože její jednotlivé etapy nebudou závislé na rychlosti splátek z banky. Program Pohodová stavba také často využívají lidé, kteří pro financování nového domu potřebují hotovost získanou prodejem původního domu či bytu. Díky tomuto programu nemusí původní byt prodávat předem a v mezidobí bydlet v pronájmu a platit zbytečně drahý nájem.

Pro další informace prosím kontaktujte:

EKONOMICKÉ STAVBY s.r.o.

Ke Křižovatce 466

330 08 Zruč – Senec

telefon: 377 825 782

fax: 377 825 782

mobil: 602 435 452

email: info@ekonomicke-stavby.cz

web: www.ekonomicke-stavby.cz
FB: www.facebook.com/ekonomickestavby

Připravili jsme pro naše klienty a naše stavebníky nový stavební portál o bydlení, stavbě domu, zařizování interiéru a projektování zahrady. Najdete nás na Stavba-domu.cz.

reklamní sdělení

4 214 komentářů: „Programy pro financování stavby domu

 • 21. 4. 2019 (19.35)
  Trvalý odkaz

  Vy co už jste měli v ruce katalog Ekonomek, je to lepší nebo stejný než jejich webové stránky? Nemluvím o grafické podobě, ale spíše o množství rodinných domů. Jak dlouho na ten katalog čekáte? Než ho pošlou?

  Reagovat
 • 20. 4. 2019 (16.34)
  Trvalý odkaz

  Taky se chystáme taky se chystáme. Už jsem z toho nervozní protože ty formuláře po úřadech jsou nekonečné na všechno mají lhůty a pořadníky a výmluvy. Obdivuju ekonomky, že na to mají nervy

  Reagovat
  • 20. 4. 2019 (8.07)
   Trvalý odkaz

   Nulovou hotovost máme, nebudu popisovat, abych neřekl nějakou nepřesnost. Přečtěte si na jejich stránkách, zavolejte tam nebo si sjednejte osobní schůzku, to je vůbec nejlepší. Já jsem se ženou s výběreme spokojen.

   Reagovat
   • 21. 4. 2019 (23.04)
    Trvalý odkaz

    Tak to my nějakou hotovost máme z prodeje bytu po babičce, ale ES jsme si vybrali taky, nejen kvůli referencím.

    Reagovat
 • 17. 4. 2019 (22.23)
  Trvalý odkaz

  Naše zkušenost je víc než dobrá. Za nás doporučujeme Ekonomky všem. 1***

  Reagovat
  • 18. 4. 2019 (20.12)
   Trvalý odkaz

   Stavěli jste kde prosim? Dávali jste dům do ukázkových refernčních domů? Ráda bych navštívila někoho kdo teď někdy dostavěl. Děkuji.

   Reagovat
 • 16. 4. 2019 (22.04)
  Trvalý odkaz

  Jaro je tu a čas pro stěhování se blíží. :) Doufám, že už ty dokončovací práce postoupí nějak rychle, se nemůžu dočkat. Doteď to dděsně ubíhalo a teď, když už se termín předání blíží mi přijde, že to trvá roky. :D To je ale asi tím těšením protože chlapi makaj jak o život. Občas na ně jedeme mrknout a práce jim jde od ruky. :) Tak honem honem, už chci vybalovat krabice. :D

  Reagovat
 • 16. 4. 2019 (2.49)
  Trvalý odkaz

  nabídka úvěru (bez platby předem)

  Právě jsem dostal obchodní úvěr ve výši 68.000 dolarů z Lend Mark finanční služby včera, kontaktujte je, pokud potřebujete hotovostní úvěr prostřednictvím e-mailu: lendmarkfinancialserviceltd@gmail.com. WhatsApp: +17403195957. Volání: +12543130610.

  Reagovat
 • 15. 4. 2019 (13.36)
  Trvalý odkaz

  Já byla s mužem na prohlídce jednoho z nabízených domků, co mají na stránkách a to vám byla podívaná. Nádherný domek, zvenčí i uvnitř, prohlídli jsme si většinu místností a pak prošli zahradu. Moc krásné to měli a jak už to bylo hotové, zabydlené, dodělané, tak to dýchalo domovem. Tak teď už také vybíráme, který bude ten náš.

  Reagovat
 • 14. 4. 2019 (22.49)
  Trvalý odkaz

  Nechali jsme si konečně postavit vlastní dům a doporučujeme tak firmu Ekonomické stavby, skvělá práce!

  Reagovat
  • 16. 4. 2019 (22.35)
   Trvalý odkaz

   Drobné kosmetické úpravy a taky bych si to nechala líbit. Domeček od ekonomek je můj sen :-)

   Reagovat
 • 14. 4. 2019 (22.16)
  Trvalý odkaz

  Dotaci jsme neměli, ale teda závidím. Každá koruna dolu dobrá. Ale zase máme super dům od Ekonomek a jsme hrozně moc spokojený.

  Reagovat
  • 14. 4. 2019 (22.47)
   Trvalý odkaz

   A ekon. stavby nepomáhají získat nějaké dotace? Třeba na topení a tak? Jestli je to tedy vůbec možné :D

   Reagovat
 • 14. 4. 2019 (16.57)
  Trvalý odkaz

  O víkendu jsme se jeli kouknout na stavbu a přestože tenhle týden moc hezky nebylo, přesto se zase něco udělalo. Když ten dům roste, tak je to skvělý pocit. :)

  Reagovat
  • 21. 4. 2019 (20.35)
   Trvalý odkaz

   Tak přesně tohle si s mužemt taky řikáme. Jak to roste, tak je to boží. Zatim máme jen základové pasy u desky. Ale i to stojí za malou oslavičku. Blížíme se k vlastnímu domku. :-P

   Reagovat
  • 22. 4. 2019 (0.11)
   Trvalý odkaz

   Chci prožívat to samé a nakonec stěhování. Ekonomky se zdají být jako ta nejsprávnější volba :-)

   Reagovat
 • 11. 4. 2019 (22.44)
  Trvalý odkaz

  Jedna pani me na jine diskuzi o ES privedla na myslenku koupit hotovy dum. Nevim jak presne ten program pohodova stavba funguje, proto kdo vi at poradi. Kupuje se az dum hotovej nebo tesne pred tim dokoncenim? O kolik to stalo vic nez kdy byste staveli od A do Z jako ostatni stavebnici? Tahle moznost se mi moc libi. A to si vyberete nejaky rozestaveny dum nebo se na zacatku smluvne domluvite, ze dum odkoupime az pred/po dokonceni a oni vam stavi dum presne na miru? Dekuju za odpovedi, rad bych se dozvedela vice.

  Reagovat
 • 11. 4. 2019 (13.00)
  Trvalý odkaz

  Jsou všechny stavby od Ekonomek nízkonergetické? Nebo se za to musí nějak připlácet? Prosím o info. Janka

  Reagovat
  • 12. 4. 2019 (13.27)
   Trvalý odkaz

   ano jsou, nizkoenergeticnost je beznou soucasti jejich domu

   Reagovat
   • 14. 4. 2019 (17.07)
    Trvalý odkaz

    Nejlepší na tom všem je, že platíte hrozně málo za energie domu. My kolem 3500 a to je super. To je jak v paneláku. Takže za mě vlastní nízkoenerget.dům od Ekonomek na hypotéku (vyrovná se ceně nájmu) jasná volba.

    Reagovat
    • 21. 4. 2019 (19.42)
     Trvalý odkaz

     My máme 2900 Kč měsíčně, ale my máme dům jen pro 3 lidi, 80m2 bungalov. Maličký, takže i ty energie jsou nizoučké. A to si dopřáváme teplou vanu skoro každý den. :) To milujeme. :) Spotřeba v těchle nízknerget.domech od ES jsou parádní.

     Reagovat
   • 15. 4. 2019 (20.20)
    Trvalý odkaz

    a v čem tkví to kouzlo? Mám si zavolat do ekonomek nebo mi to vysvětlíte?

    Reagovat
 • 10. 4. 2019 (12.16)
  Trvalý odkaz

  I já přidám něco málo do diskuze.S E.S. jsme stavěli už před 4 lety. Od začátku do konce trvala příprava a stavba něco přes rok. Problémy jsme neměli, vše plynulo tak nějak samo od sebe, hladce, žádné zádrhele. My se do stavby moc nepletli, my jen rozhodovali o tom co chceme a kontrolovali pravidelně co se přistavělo. Bydlíme už pár let. Dům je opravdu nízkonergetický, náklady na bydlení jsou minimální. V závěru bych ještě zmínila to, že jsme si stavební firmu nemohli líp vybrat. Takže za mě ano, také doporučuju.

  Reagovat
 • 9. 4. 2019 (22.31)
  Trvalý odkaz

  Napíšete sem někdo zkušenost s rostoucím domem od Ekonomek? Tenhle typ domu nás zaujal nejvíc, chceme ho taky. Jak to probíhá?

  Reagovat
  • 12. 4. 2019 (23.06)
   Trvalý odkaz

   Roustoucí dům se mi zdá jako super ápad. Přemýšlel jsem o ěčem takovém ještě než jsem objevil ES, takže to bylo pro mě jako zjevení.

   Reagovat
  • 13. 4. 2019 (23.44)
   Trvalý odkaz

   Kdokoliv kdo podepsal s ekonomkami rady a připomky sem, prosím :-)

   Reagovat
   • 18. 4. 2019 (19.45)
    Trvalý odkaz

    Neni s čim radit. Základ je schůzka, vědět aspoň rámcově co chcete a mít na splátky. Když tohle máte, tak společně vyberete dům a program, oni vám zařídí hypotéku, nakreslí projekt, vyřídí povolení a už to jede.

    Reagovat
  • 21. 4. 2019 (20.42)
   Trvalý odkaz

   s rostoucím bohužel ne, máme bungalov, ale pěkný, rychle a dobře postavený, bez starostí, s velkou spokojeností z naší strany

   Reagovat
 • 9. 4. 2019 (22.25)
  Trvalý odkaz

  Nám se s ES stavět chce, líbí se mi moc. Za necelý týden máme jít na konzultaci a když budeme souhlasit, máme podepsat rovnou smlouvu. Tak si to tu ještě pročítám, abych měla co nejvíc materiálu pro dotazy.

  Reagovat
  • 9. 4. 2019 (16.24)
   Trvalý odkaz

   Využíváte někdo těch dotací? Vyřeši to taky ES za vás nebo si to musíte oběhávat sami? NIc o tom nevim. Ráda bych měla levnější dům, ale zařídit si to neumim. Jak to prosím je?

   Reagovat
   • 10. 4. 2019 (22.21)
    Trvalý odkaz

    Neslyšela jsem o nic, takže o tom ještě ani nic nevim. Díky za ten odkaz, já se na to zeptám, až tam pojedeme za 10 dní na schůzku. Každá koruna dolu je v tak velkém úvěru dobrá. jestli už máte někdo skušenost, napište jí sem. Díky.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *