Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
20. 4. 2012 v rubrice Domy

Jestliže právě stojíte před rozhodnutím postavit vlastní rodinný dům, jedním z nejdůležitějších bodů je otázka jeho financování. Ne každý je totiž v situaci, kdy si může bez problémů vzít hypotéku a začít stavět. Někomu chybí počáteční hotovost, někdo nemůže doložit dostatečně vysoké příjmy, někdo by chtěl celou stavbu zaplatit až po jejím dokončení, někdo nejprve potřebuje prodat byt a mladé rodiny by zase rády využily státních příspěvků.

Rodinný dům Pavla 3 společnosti Ekonomické stavby, foto: Ekonomické stavby

Rodinný dům Pavla 3 společnosti Ekonomické stavby, foto: Ekonomické stavby

Přesto by i tito lidé rádi bydleli ve vlastním úsporném či nízkoenergetickém domě. Společnost Ekonomické stavby zná problémy svých klientů a snaží se na ně reagovat. Připravila proto specializované programy, které jsou zaměřené právě na nejrůznější možnosti financování stavby domu.

Program Úvěr na pozemek

Jak už název tohoto programu napovídá, je určen pro ty, kteří mají problém s financováním nákupu pozemku. Někteří lidé by totiž potřebovali nejprve prodat byt a z těchto peněž pak financovat nákup pozemku. Když ale prodají byt v době, kdy ještě nemají ani pozemek na svůj budoucí dům, musí se na nějakou dobu stěhovat do podnájmu, což celou záležitost poměrně prodražuje.

Program Úvěr na pozemek využívají i lidé, kteří nemají hotovost na nákup pozemku a chtějí nejen stavbu, ale i nákup pozemku financovat z hypotéčního úvěru. Právě díky programu Úvěr na pozemek nemusí vyřizovat dvě samostatné hypotéky, ale mohou nejprve koupit pozemek a poté vyřídit jednu výhodnější hypotéku na dům i pozemek. Velkou výhodou tohoto programu je i fakt, že k Úvěru na pozemek nepotřebujete žádné ručitele ani ručení nemovitostí.

Program Excelent

Tento program bývá označován jako zcela revoluční. Je určen pro ty, kteří chtějí dům zaplatit až po dokončení stavby, tedy ve chvíli, kdy je dům zcela hotový. Přitom ale nechtějí kupovat již postavený dům, který by plně neodpovídal jejich představám, chtějí dům postavit podle svých představ.

Rodinný dům Galileo společnosti Ekonomické stavby, foto: Ekonomické stavby

Rodinný dům Galileo společnosti Ekonomické stavby, foto: Ekonomické stavby

V rámci programu Excelent si klient vybere pozemek, zvolí si typ domu a vybere si všechny volitelné materiály, jako dlažby, podlahy, barvy, atd. Ekonomické stavby za něj pozemek koupí, připraví stavební povolení a dům podle přání klienta postaví. Teprve až ve chvíli, kdy je dům kompletně hotový, ho klient zaplatí. Může k tomu využít hypoteční úvěr, který mu Ekonomické stavby mohou pomoci připravit.

Program Génius

Název tohoto programu možná zní poněkud nadneseně, ale není tomu tak. V rámci tohoto programu totiž můžete snížit měsíční splátku domu až o téměř 2000 Kč měsíčně. Zní to neuvěřitelně? Díky důslednému a chytrému čerpání státní dotace pro výrobu elektřiny solárním panelem je to ale možné!

Na střechu domu se totiž umístí malá solární elektrárna a vyrobená elektřina se prodává do sítě za státem garantovanou dotovanou cenu. Z části výnosu se zaplatí úvěr na pořízení panelu a zbytek se využije právě na snížení splátky na dům. Zní to velmi jednoduše, ale zpracování programu Génius bylo skutečně velmi náročné. Využijte zkušeností odborníků z Ekonomických staveb a snižte si splátky za váš dům.

Program Chytrý nájem

Nemáte možnost vzít si hypotéku na pořízení vlastního domu, ale zároveň nechcete bydlet v pronájmu a peníze za nájem de facto vyhazovat oknem? Rádi byste investovali do vlastního bydlení? Pak využijte unikátní program nazvaný Chytrý nájem. V rámci tohoto programu totiž zaplacený nájem nemizí v nenávratnu, ale postupně splácí cenu vašeho domu.

Po 30 letech nájmu, nebo v případě vašeho zájmu i dříve, si svůj dům můžete odkoupit za zůstatkovou cenu, která je díky pravidelně splácenému nájmu velmi nízká. Tento model financování je vhodný pro klienty, kteří nemají možnost vzít si hypotéku kvůli nedostatečným doložitelným příjmům.

Výhodou je, že ve chvíli, kdy se situace změní a klient už na hypotéku dosáhne, může si dům za aktuální zůstatkovou cenu odkoupit a dále splácet už jen klasickou hypotéku. Pokud hypotéku čerpat nechce, může dům splácet formou nájmu po celých 30 let a následně ho odkoupit za minimální zůstatkovou cenu.

Program Mladá rodina

Mladé rodiny jsou častými klienty společnosti Ekonomické stavby. Většina z nich se však potýká s problémem, že nemají našetřenou dostatečnou počáteční hotovost a ani nemohou splácet příliš vysoké splátky.

Program Mladá rodina chytře kombinuje několik bankovních produktů a díky tomu stačí vlastnit pozemek a počáteční hotovost ve výši 170 000 Kč. Odborníci z Ekonomických staveb pak připraví osobní model financování, díky kterému mohou mladí manželé ušetřit i několik tisíc korun na každé měsíční splátce.

Program Nulová hotovost

Ekonomické stavby - logoPro některé lidi může být nedostupný i program Mladá rodina, protože počáteční hotovost prostě nemají. Proto přišla společnost Ekonomické stavby s produktem nazvaným Nulová hotovost. Díky němu je rodinný dům dostupný opravdu pro každého.

Program využívá chytrou kombinaci hypotéčního a překlenovacího úvěru a díky tomu není počáteční hotovost potřeba. Program Nulová hotovost velmi často využívají mladí lidé, kteří si ještě peníze nestihli naspořit, ale přesto je pro ně často výhodnější platit splátky za dům, než platit nájem v pronajatém bytě.

Program Pohodová stavba

Že vám slova „pohoda“ a „stavba“ nejdou dohromady? Myslíte, že stavba domu musí být vždy spojena se spoustou problémů a starostí? Není tomu tak. Společnost Ekonomické stavby připravila program, v rámci kterého celou cenu svého domu zaplatíte až po jeho dokončení a předání. Program je určen pro ty, kteří nechtějí absolvovat průběžné financování hypotékou, které přináší řadu starostí a stojí hodně času.

Navíc se celá stavba zrychlí, protože její jednotlivé etapy nebudou závislé na rychlosti splátek z banky. Program Pohodová stavba také často využívají lidé, kteří pro financování nového domu potřebují hotovost získanou prodejem původního domu či bytu. Díky tomuto programu nemusí původní byt prodávat předem a v mezidobí bydlet v pronájmu a platit zbytečně drahý nájem.

Pro další informace prosím kontaktujte:

EKONOMICKÉ STAVBY s.r.o.

Ke Křižovatce 466

330 08 Zruč – Senec

telefon: 377 825 782

fax: 377 825 782

mobil: 602 435 452

email: info@ekonomicke-stavby.cz

web: www.ekonomicke-stavby.cz
FB: www.facebook.com/ekonomickestavby

Připravili jsme pro naše klienty a naše stavebníky nový stavební portál o bydlení, stavbě domu, zařizování interiéru a projektování zahrady. Najdete nás na Stavba-domu.cz.

reklamní sdělení
 redakce
Diskuse
 1. pozemky od Ekonomek:

  Kdo hledáte pozemek a chcete stavět s Ekonomkama, podívejte se taky na ten jejich realitní web. Mají jich tam přes 40, takže si možná vyberete. http://reality.ekonomicke-stavby.cz/

 2. Maurkovi:

  Pořád vahame zda stavět na klic nebo makat sami a nevime. Úspora penez by byla dost velka to je lakavý,ale ta stavba nás moc neláká. Víte od firmy kolik dáte za tu stavbu? Jako na kolik vyjde matroš a na kolik práce aby se to dalo nejak posoudit?

 3. Petr:

  Kdo mě pozve na návštěvu lidi? Chci fakt pravdivý info o Ekonomkách, chceme s nima stavět a jsem ochotnej i zaplatit.Piště mi sem, předmět pro Petra. Petr

 4. Pája:

  Příští týden máme schůzku ve Zruči ve firmě E.S. sro. Když podepíšeme smlouvu, tak to už se letos na stavbě neudělá nic co? To nebude hotové do konce roku ani stavební povolení. Chceme ten rychloprojekt, takže tam se ani nic moc měnit nebude, ale i tak je 2 měsíce na úvěr a na projekt máto, že? Průměrná doba na tohle všechno i s povolením?

 5. Libor:

  Hodně se mi zamlouvá ta Nulová Hotovost. To funguje fakt tak, že tam přijdu z holym zadkem (obrazně řečeno, žádnou hotovost našetřenou nemam), budu chtít dům a oni mi ho postaví a my už pak budeme jen platit hypotéku na pozemek a dům? To by se mi líbilo. A to jestli mam na splátky mi řeknou už na té prvotní infoschůzce? Nerad bych šel do něčeho na co pak nebudu mít.

  • Kája:

   To Libor: Libčo, to je dobrý nápad přejmenovat nulovou hotovost za holý zadek :) Je to trefné. Taky jsme tohoto programu využili a taky jsme neměli našetřenou ani korunu. pristě jsme žili tak říkajíc z ruky do huby. Jinak k tvýmu dotazu. Manažer se nás na první schůzce ptal na bezpečnou splátku, kterou si můžeme dovolit kždý měsíc platit. Pak chtěl vědět jaký dům máme vybraný a jestli máme pozemek nebo případně za kolik pozemek chceme. To hodil do nějaké výpočtu a řekl nám jestli si to můžeme dovolit vzhledem k té naší bezepečné splátce.

 6. Terez:

  Manžel teď dělá průzkum trhu, co kde jaké firmy za kolik nabízejí, co k tomu přidávají navíc za služby, výhody, z čeho staví a tak. Takže čekám s jakýma nabídkama přijde a na jeho finální rozhodnutí, zda stavět budeme nebo nebudeme. Moc bych chtěla a moc by se mi líbila firma Ekonomické stavby. Uvidíme s tím přijde on. :) Poptává u nich také.

  • Kája:

   To Terez: terezko přistupujete k tomu rozumně, to chválím. Jde o stavbu domu, chce si to pořádně vybrat a vše promyslet. Postupovali jsme hodně podobně. Jen díky tomu, že jsme neměli žádné vlastní peníze, tak jsme vlastně nikoho jiného než Ekonomky vybrat nemohli. Nikde to bez hotovosti nejde:/ Ale my teda rozhodně nelitujeme.

 7. Lucie V.:

  Máme nějakou šanci na hypotéku ve výši 3,5 mil dům plus tak nějak 750 tisíc pozemek, když jsem na mateřské ještě dva roky a manžel dělá a má tak 32 tisíc hrubého? Pomůžete mi to někdo zjistit než se poženu na schůzku do Ekonom.staveb? Nerada bych tam jela 70km abych pak zjistila že jsme outsideři. :( Snad mi rozumíte. Děkuju všem ochotným šikovným lidičkám.

  • Miluška:

   Lucko tak si to hoďte do nějaký hypokalkulačky. Já vám to chtěla spočítat, ale vlastní tlf a email tam dávat nechci,aby mě pak nekontaktovali nějací obchodníci. Tady je odkaz http://chytryhonza.cz/hypoteky/stavim-dum a nebo si napište rovnou do té ES kavárny, tam vám to taky spočtou a teprve pak můžete na schůzku ne? My to taky taky dělali: http://www.ekonomicke-stavby.cz/kavarna

 8. Juluis:

  Ahoj.,

  Mé jméno je pan Juluis, a jsem soukromý úvěr věřitel, nabízím úvěr s úrokovou sazbou 3%, pokud budete potřebovat tyto úvěry kontaktujte nás teď.

  Vánoční půjčka
  Osobní půjčka
  Hypotéka
  Auto úvěr
  Studentská půjčka

  Pak se obraťte nyní homefortheneedy06@gmail.com pro více informací.

  Díky

 9. Linda:

  Podnájem máme domluvený zatím na rok. Už jsme tu pár týdnů a šílíme z toho hluku všude kolem, v paneláku je slyšet úplně všechno a není tu kam jít. Ach jo. To mi štve. Takže zvažujeme co pak, jestli si koupit něco mimo milion dalších bytů kolem (nějakou novostavbu kde žije pár rodin) nebo si postavit menší domek. Jenže nevim, zda se to nechá za ten rok připravit od A do Z. O tom jaký dům by to byl můžeme rozhodnout za víkend, když budeme vědět jestli dosteneme úvěr. No tak co myslíte? Jaké máte zkušenosti? Je to reálné nebo ne? Ještě teď když bude navíc zima?

  • Tomáš:

   Maj na to nějaký zkrácený programy – rychlý program nebo rychlé řešení nebo tak něco, kdy si prej vezmete typový dům a tím pádem ušetříte xměsíců projektování. Jestli to vyjde do roka už nevím, ale myslím že i míň, to si zjištěte. Já rozhodně radši malý dům než velký byt. Panelák bych nedal.

 10. Milča:

  Nechci se chlubit, ale už se ta spolupráce blíží i nám. Podepsáno, projekt hotový, hypotéka vyřízená, tak letos snad ještě tu desku stihnem. Čekáme na stavební povolení.

 11. Marušák:

  Nám se hodně líbí tenhle domek – http://www.ekonomicke-stavby.cz/domy/petr-6. Splátka 11300 a něco málo, zastavěno 140m2. Velikej krásnej dům, jen tu žlutou bysme měnili za krémovou. I ty dispozice vyhovujou. Za nás parádní zprácování.

 12. Luban:

  Někdo osobní zkušenost s nákupem pozemku z ES realitního webu? Dobrý, špatný? Na co si dát pozor? Cena za službu? Dík

  • Petra:

   Za mě dobrý. Velká výhoda je, že neplatíš provizi realitce. je to jako bys kupoval pozemek od normální fyzické osoby. Pak taky pokud s Ekonomickými stavbami budeš i stavět, tak rovnou víš co vše je potřeba pro stavební povolení, některé pozemky stavební povolení už maj. Takže jestli si u nich vybereš, tak rozhodně duporučuju

 13. Votýska:

  My se pro ně rozhodli kvůli tomu, že je známe od kámoše. Pak kvůli projektu v ceně, vyřízení povolení a hypotéky. Navíc jsme měli i linku do kuchyně, záruku na některé části domu 10 let a 30 let údržba domu. To vyhrálo nad konkurencí.

 14. Bětka:

  I LOVE YOU – i takhle se dá vyjádřit, jak moc jsem s prací Ekonomek na našem domě spokojená. :P

  • Jeseterka:

   Bětko, tohle bych teda radši asi slyšela od svyho přitele :) a klidně každý den :) Ikdyž je fakt, že když člověk svůj dům miluje, tak se cití hezky a je šťstanej. A Ekonomické stavby člověka štastným dovedou udělat :) Takže se přidávám k Vám!

   • Luba:

    Já jsme v hodnocení o dost skromější, mně stačí na jejich hodnocení říct jen to, že pracovat umí a maj nápady. JEště trochu vylepšit rychlost reakce na maily a spokojenost je 100%.

 15. Kájina:

  Program Excellent neznám, Úvěr na pozemek jsme nepotřebovali, vybrali jsme si Mladou rodinu a udělali jsme dobře. Dostali jsme k tomu luxusní kuchyň a z toho jsem byla celé hin! Manžel je radši za 30ti leté servisní prohlídky, takže spokojenost na obou stranách.

  • Jájin:

   Koukal jsem na webové stranky Ekonomických staveb a tam už program Excelent není v nabídce. Asi ho nahradili něčím moderněším nebo lepším (jak je znám). Mladá rodina s tou kuchyní mi přijde bomba. A ty servisní rohlídky můžu mít ke každému programu nebo ne? to bych řekl, že je hodně důležitá věc.

   • Jájin:

    Tak už jsem to dohledal k těm servisním prohlídkám. tak aby to tu nezůstávalo otevřeno a nezodpovězeno – cituju – „Pravidelné servisní prohlídky budeme poskytovat každému dokončenému domu po dobu nejméně 30 let“ Ekonomické stavby. Takže mi z toho plyne, že si k tomu můžete vybrat i jiný program, protože tenhle platí automaticky pro všechny.

 16. Kamila:

  Kvalita za přijatelnou cenu, dodržné termíny, služby před, při i po stavbě. TO jsou EKONOMICKÉ STAVBY s.r.o.

  • Majk:

   Ano souhlasíme.My přidáme ještě linku navíc a topení. Mají na to programy, stačí jen zvolit ten správný. Tak to taky udělejte.

 17. Richard:

  I naše rodina se zařadila mezi klienty této společnosti (Ekonomické stavby). Manželka řešila všechny ty služby, co Ekonomky nabízí, do toho jsem já moc nekecal. Mě zajímá pouze kvalita stavby. Zatím jsme ve fázi hrubé uzavřené stavby a mohu říct, že jsem spokojený. Výrobní skupina funguje spolehlivě. Nemáme žádné zásadní neshody a drobné věci jsme si vyříkali a vyšli mi vstříc. Zatím dobrý, uvidíme dál

 18. Ela:

  Vyzkoušeli jsme program Pohodová stavb od Ekonomických staveb. Základ je popsaný v článku nad diskuzí, ale mohu potrvdit, že vše funguje jak se slíbilo. Měli jsme vlastní pozemek a hypo jsme řešili až bylo postaveno. Vše běželo hodně rychle. a my se díky tomu mohli stěhovat z bytu rovnou do domu. Mohu doporučit všem, kdo se nechce stresovat s hypotékou v průběhu stavby nebo se chce stěhovat z vlastního bytu rovnou do domu.

 19. Eliška:

  Taky jsme původně uvažovali o ekonomických stavbách, ale po reportáži v černých ovcích jsme dali ruce pryč a rozhodli se pro firmu http://www.ddnk.cz/. Celá stavba proběhla v naprostém pořádku a v termínu. Dnes bydlíme v domku jako z těch obrázků, co mají na stránkách. Mohu jen doporučit.

  • Alena:

   Tuhle firmu neznám, asi to bude něco menšího. Každopádně určitě existuje na českém trhu spousta kvalitních firem. Takže vaší zkušenosti a doporučení věřím. Já mám zkušenost s EKonomickými stavbami a mohu proto doporučit je. Reportáž v pořadu jsem viděl a nepřišlo mi to tak černobíle, navíc Ekonomické stavby obsluhují tisíce klientů. v takovém množství se vždycky objeví někdo nespokojený.. Já mohu posloužit pouze svoji zkušeností a ta je pozitivní.

  • Hanina:

   Firma DDN neznám a ani po tom netoužím, chci jít do stavby s firmou s dlouholetou praksí a to právě ekonomické stavby jsou,navíc mají řadu ocenění a na to já beru ohled a těch fanoušků na fb, to je něco.

 20. JANEC:

  ČUS LIDI. TA POHODOVÁ STAVBA JE GOOD JOB OD EKONOMEK. PROSTĚ ŽÁDNÝ STAROSTI S ČERPÁNÍM, JEDNODUŠE VŠE ZACÁLUJEŠ AŽ NA KONCI. BĚŽÍ TO RYCHLE A TO PŘECE GO. PRO NÁS ZÁKAZNÍKY LUXUS. PROSTĚ UBUDE JEDEN STRES A TO S EPŘI STAVBĚ DOMU ROZHODNE HODÍ.

 21. Batíková:

  No tak je to asi fakt o štěstí. Když někdo odřekne nebo nemůže, tak vámi ten volný termín vyplní. Když všichni na schůzkou přijdou, tak hold se čeká dlouho. Ale jako radši než jít jinam, to si radši taky počkam. Ekonomky jsou favoritem i pro nás.

  • pepina:

   paní Batiková, naprostý souhlas. Jsme jasně rizhodnuti a těch pár dnů nebo týdnů si počoat na Ekonomické stavby , to opravdu vydržíme. lepší než pak několik desítek let bydlet v domě, kterej postavili nějací fušeři. Na es se zkrátka mohu spolehnout, tak si ně rádi nějakej čas potkáme. I z toho, že mají narváno se dá uszovat, že je to opravdu dobrá firma a nejen z toho

 22. čičina:

  Pokud máte zájem o pravidelné info ze stavebního oboru, tak si nechce posílat tyhle newslettery. Nic vám pak neunikne. A pro ty co uvažují někdy v budoucnu o vlastním domu je to ideální. Nic vám pak z akcí / novinek neunikne . http://www.ekonomicke-stavby.cz/bulletiny

  • Stará_drbna:

   Čičino moc děkuju. To vypadá jako super tip. A to když se tam zakliknu, tak mi to teda bude chodit automaticky vždycky napořád? Bez starostí a zadáčo? Si procházím nějaké starší čísla a je to fajn počteníčko pro někoho, kdo chce stavět baráček. Díkec

   • čičina:

    Stará drbno, přesně tak, jakmile si zajístíte odběr toho newsletteru, tak vám bude chodit na email až do odvolání. Někdy posalají často, někdy až za x měsíců, nemají v tom zatím žádný pořádek, ale někdy jsou tam fkat zajímavý věci.

 23. Martin:

  Taky mame moc pekny rd. Vybrali sme si ho z katalogu a uz ho mame postaveny.Jak si nekdo stezuje ze to trva dlouho, tak me rok tak dlouhej neprisel. Nemusel sem stavet, takze se mi to libilo. Ja bych es klidne dalsim stavebnikum doporucil.

  • Jaška:

   Martine, takže jste vybrali nějakej katalogovej domeček? a vyhovuje dispozice? Mně to přišlo škoda si ten domeček nenaprojektovat tak jak jsem si to vysnila, takže jsem vymýšlela, měnila, upravovala, navrhovala, nechával si podarit až jsem se tomu snu hodně blízko přiblížila. Maximální díky ES a tedy i projektantům ES.

   • Taky Martin:

    Ahoj Jaško, jsem taky Martin, ale jiný než ten nahoře:) Musím Ti dát zapravdu. Vybrat si typovej dům je spíš pro někoho, kdo hodně hodně spěchá. ALe dneska už EKonomky umí i individuální projekt do dvou a půl měsíce (vlastní zkušenost), takže to není žádná prodleva ve výstavbě. Rozhodně lidi nechejte si od projektanta poradit, řekněte mu vaše potřeby a pak vznikne přesně to co byste chtěli a hlavně potřebovali.

    • dotaz projekt:

     Individual projekt za 2,5 měsíce? To jako fakt? Já myslela že takhle rychle dělají ty typové. Tak to o tom vlastním popřemýšlím taky. Já ho nechtěla jen kvůli délce projektování. Trochu na dům spěcháme. A je ten individual fakt v ceně domu / zdarma? Neplatim nic navíc? Známej dával za projekt kolem 100 000 u projektanta, ale stavět jinde než v ES.

   • Lukyna:

    My si vzali ten superrychlej projekt nebo jak to nazvat. Prostě jak je to hotový, tak jsme to vzali, žádný předělávky, žádný úpravy jen zasazení do terénu domu a bylo to fakt rychlý. To se mi líbilo, jelo to jak po másle, bydlíme a je nám dobře. Servisní prohlídky mají co nevidět začít plnit, tak jsme sami zvědavi, jak to bude všechno probíhat.

 24. :):

  Tak co, kdo další bude podepisovat smlouvu s ES?

 25. :):

  Lalala, je to fajn číst si to tu a vidět, že se firmě daří. Dařilo se i zas, bude nejspíše i v budoucnu.

 26. Kimča:

  Co říkáte na Blanku 42? Ta koupelna s balkonkem je suprácká – https://www.facebook.com/ekonomickestavby/photos/?tab=album&album_id=1139461976121894.

 27. Sidel:

  Jak je z „komentářů“ vidno, marketing na internetu v ES zvládají :-)

 28. Alena:

  Dost jsme váhali zda dřevostavbu nebo zděný dům od E.S. No po přečtení tohoto článku vede jasně zděná klasika. http://davidmencl.tumblr.com/post/61106276477/pro%C4%8D-nestav%C3%ADme-d%C5%99evostavby#_=_

  • Alois:

   Taky jsem to ten článek četl.Hodně rozumně a dobře napsané. Upřímné argumenty, žádné tlachání. Líbí se mi styl jakým pan Mencl člínky píše. Je vidět, že je to kapacita. Jinak by Ekonomické stavby asi nebyly tam kde jsou

 29. Vaňkovka:

  Jo to je pravda. Já taky slýchám o téhle firmě odkudkoli. Televize, rádio, bilbordy, reklama v časopisech, na netu, na fb, jsou všude. Hold se jim asi dobře daří. Jen tak dál, líbíte se mi moc a jednou si vás taky objednám.

  • Sam:

   Prej teď pracují na lepší formě reklamy než je v médiích. Prý chtějí budovat radši svoji prosperitu na pozitivních komentářích od skutečných klientů, protžoe to udělá lepší dojem než reklama někde publikovaná. Takže to se musí sakra snažit, aby lidi spokojený fakt byly a aby je pak chválily. No držím jim pěsti, mám jejich práci a dům od nich moc ráda.

   • Johny:

    Same rozhodně souhlasím. Dneska už lidi otravuje klasická reklama, které je všude spousta. Reference nebo zkušenost je nade všechnu reklamu. Je vidět, že Ekonomické stavby tomu rozumí a ví co dělaj. A pak vlastně ani nejde o reklamu, jen spokojeného klienta, který nic nestojí, jen kvalitně odvést svoji práci. A to v ES umí…

    • Mrka:

     Je fakt že je lepší dát radši nějakou korunu spokojeným klientům než je rvát do reklamy na bilboardech. Spkojený klient může udělat mnohem lepší reklamu, když chce než rádium nebo telka třeba.

  • Bob:

   Nojono když je někdo profík v oboru tak je o něm hold slyšet ze všech stran. :D Taky doufám že se mi firma jednou takhle dobře rozjede. Ekonmky fandim vám.

 30. Tea:

  Stavět budem taky, ale jedině jako komplet dodávku. Já to dělat odmítám. Chci si radši počkat až to někdo udělá za mě. Takže volím stavební firmu, co staví bungalovy na klíč. A Ekonomické stavby jsou k tomu vyhovující.

  • Miluna:

   Jako v dnesni dobe muze stavet akorat sebevrah, clovek co nema sanci zaplatit si firmu nebo profik v oboru. Jinak si vsichni nechaji postavit. Neznam kolem nikoho kdo by do stavby svepomoci sel. Mne by ani nehlo se s tim pet let lopotit. Ja mam rada pohodli a manzel taky. Takze nas jasne firma na klic – ekonomicke stavby.

   • Janča:

    Miluno , já právě znám hodně lidí , kteří staví sami . Hodně známejch . Ale když vidím , jak tím trpí jejich vztahy , tak bych do toho taky nešla ani omylem . Chlap je buď v práci nebo na stavbě . Žádnej odpočinek , jen stres . Navíc to trvá a trvá . Pokud se chce někdo rozvést , tak doporučuju stavět sami . Pro všechny ostatní doporučuju firmu jako Ekonomické stavby nebo někoho jinýho podobně šikovnýho .

 31. Šárka:

  My měli taky refernce z první z ruky. Přímo od našich. Ty stavěli s ES před hodně lety a teďkon to čeká mě a manžela. Tak do toho jdem taky s nima. Řikame si, že když postavili dobře před lety našim tak postaví dobře i nam. Když fungujou celou tu dobu co naši bydlí a navíc maj takové letité zkušenosti a tolik nových programů, tak to musí být dobrý.

  • Irena:

   Tak to se docela máte to vám závidím, že to víte z první ruky od rodičů, jak všechno probíhá. Já neznam nikoho kdo by mi mohl dům ukázat, takže soudím jen podle příspěvků v diskuzích. Našla jsem jich celkem dost, jen stopronázor ještě nemám. Převažují kladné příspěvky, sem tam je tu i záporný, tak nevím zda je problém v lidech nebo ve firmě. No budu badat ještě dal.

 32. Dana:

  Hodně se tu pise o modernich domech, myslela sem, že už ekonomické stavby ani jiné nedělají a omyl, tohle jsem ted našla – https://www.facebook.com/ekonomickestavby/photos/?tab=album&album_id=1126344757433616 to je klasickej venkovsky zarizenejj domek v super krásným prostředím kolem. Ty stromy kolem domu, to je bomba.

  • Sťáňa:

   Dům pěknej je, to je pravda, ale já jsem na tu modernu. Ty hranatý prosklený krychličky s rovnou střechou, k tomu dřevěné nebo kamenné obložení fasády, moooooře oken, zahrada, bazén, hodně lidí kolem. No a to ES taky nabízejí. Hold uspokojí se svou nabídkou asi každého.

   • Bětka:

    Tak tohle je fakt. ES dělají domy pro chudý i bohatý, pro usedlý i moderní, pro zdravé i nemocné (na vozíčku), pro malé rodiny i generační, prostě každý si u nich něco najde. A to je na tom právě super. My máme takový spíš moderní bungalov, kamarádka zase patrový s výklenkem. Takže co dům to tak trochu unikát. :)

 33. dotaz na vás - Lenka:

  Dobrý den, máme pořízený 4 roky byt v novostavbě. Splácíme na něj hypotéku na 20 let. 4 roky už jsou tedy zaplacené, dalších 16 let chybí. Jenže byt nám nestačí, to už teď víme, když máme další děcko. Chceme menší domek. Jde to nějak promyslet – jakože postavit dům, prodat byt, uplatit tu první hypo a vzít si další? Přijde mi to komplikované, ale doufám že nereálné. Umí s tím Ekonomické stavby pracovat? Nevíte někdo? Moc se mi jako firma líbí.

  • Maja:

   Určitě to jde,měli jsme podobnou situaci, bydleli jsme v bytě (sice našem), ale taky jsme si nechali stavět, byt prodali s tím, že jsme měli stanový den vystěhování a firma si musela máknout, abysme to stihli. U vás si hold nový kupující navíc vyřeší hypotéku na byt a převezme tak tu vaší hypotéku a vy si uděláte hypotéku na dům. Chce to ale odborníka a nějakýho dobrýho právníka na smlouvy, aby to všechno klaplo. Myslím že tohle pro vás udělaj v ceně domu i ekonomky, aspoň co se té vaší hypo týká. Zkuste se optat přímo tam.

  • Ivuše:

   Koukněte na program Ekonomických staveb Pohodovvá stavba. Řekla bych, že je dělaný jako pro Vás. Tam právě platíte až potom co postavíte. Takže necháte Ekonomky aby Vám naprojektovaly a postavily baráček. A Až se budete moci přestěhovat, tak prodáte byt a vezmete novou větší hypo na dům. Možná tohle umí i jiné firmy, to jsem nezjišťovala, ale tohle mi přijde trefný. Najdete to v katalogu nebo na jejich webu. Odkaz se mi teď nechce hledat, ale určitě to najdete.

 34. Barča:

  Na schůzku se čeká vždy, protože nával do firmy je takovej, že asi nestíhaj. Se mrkněte na FB. Nedávno tam měli 5000 lidí po x měsících působnosti na této síti, teď skoro 240 000. Masakr totální. No hold kdo umí ten umí a lidi si to poví. U ES je ten zájem fakt velkej.

  • Libuše:

   Nemyslim si Barčo, že je to tak pořád. Nás vzali hned po víkendu a to jsme volali ve čtvrtek. Asi záleží na tom kolik toho zrovna v tom termínu maj. Ale že maj lidí víc než hafo, s tím souhlasím určitě.

   • Jan:

    Barčo a Libuško, tak naše zkušenost je taková, že nám nabízeli termín až za měsíc. Uprosil jsem je, že mi zavolali, když jim někdo vypadl ze schůzky, tak jsme se dostali asi za 14 dní. Dneska už máme podepsáno a vše běží tak jak jsme se na schůzce domluvili. Ono se vlastně i vyplatí počkat. Každopádně souhlasím, že teda lidí mají hafo.

Přidat komentář

 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz