Programy pro financování stavby domu

Jestliže právě stojíte před rozhodnutím postavit vlastní rodinný dům, jedním z nejdůležitějších bodů je otázka jeho financování. Ne každý je totiž v situaci, kdy si může bez problémů vzít hypotéku a začít stavět. Někomu chybí počáteční hotovost, někdo nemůže doložit dostatečně vysoké příjmy, někdo by chtěl celou stavbu zaplatit až po jejím dokončení, někdo nejprve potřebuje prodat byt a mladé rodiny by zase rády využily státních příspěvků.

Rodinný dům Pavla 3 společnosti Ekonomické stavby, foto: Ekonomické stavby
Rodinný dům Pavla 3 společnosti Ekonomické stavby, foto: Ekonomické stavby

Přesto by i tito lidé rádi bydleli ve vlastním úsporném či nízkoenergetickém domě. Společnost Ekonomické stavby zná problémy svých klientů a snaží se na ně reagovat. Připravila proto specializované programy, které jsou zaměřené právě na nejrůznější možnosti financování stavby domu.

Program Úvěr na pozemek

Jak už název tohoto programu napovídá, je určen pro ty, kteří mají problém s financováním nákupu pozemku. Někteří lidé by totiž potřebovali nejprve prodat byt a z těchto peněž pak financovat nákup pozemku. Když ale prodají byt v době, kdy ještě nemají ani pozemek na svůj budoucí dům, musí se na nějakou dobu stěhovat do podnájmu, což celou záležitost poměrně prodražuje.

Program Úvěr na pozemek využívají i lidé, kteří nemají hotovost na nákup pozemku a chtějí nejen stavbu, ale i nákup pozemku financovat z hypotéčního úvěru. Právě díky programu Úvěr na pozemek nemusí vyřizovat dvě samostatné hypotéky, ale mohou nejprve koupit pozemek a poté vyřídit jednu výhodnější hypotéku na dům i pozemek. Velkou výhodou tohoto programu je i fakt, že k Úvěru na pozemek nepotřebujete žádné ručitele ani ručení nemovitostí.

Program Excelent

Tento program bývá označován jako zcela revoluční. Je určen pro ty, kteří chtějí dům zaplatit až po dokončení stavby, tedy ve chvíli, kdy je dům zcela hotový. Přitom ale nechtějí kupovat již postavený dům, který by plně neodpovídal jejich představám, chtějí dům postavit podle svých představ.

Rodinný dům Galileo společnosti Ekonomické stavby, foto: Ekonomické stavby
Rodinný dům Galileo společnosti Ekonomické stavby, foto: Ekonomické stavby

V rámci programu Excelent si klient vybere pozemek, zvolí si typ domu a vybere si všechny volitelné materiály, jako dlažby, podlahy, barvy, atd. Ekonomické stavby za něj pozemek koupí, připraví stavební povolení a dům podle přání klienta postaví. Teprve až ve chvíli, kdy je dům kompletně hotový, ho klient zaplatí. Může k tomu využít hypoteční úvěr, který mu Ekonomické stavby mohou pomoci připravit.

Program Génius

Název tohoto programu možná zní poněkud nadneseně, ale není tomu tak. V rámci tohoto programu totiž můžete snížit měsíční splátku domu až o téměř 2000 Kč měsíčně. Zní to neuvěřitelně? Díky důslednému a chytrému čerpání státní dotace pro výrobu elektřiny solárním panelem je to ale možné!

Na střechu domu se totiž umístí malá solární elektrárna a vyrobená elektřina se prodává do sítě za státem garantovanou dotovanou cenu. Z části výnosu se zaplatí úvěr na pořízení panelu a zbytek se využije právě na snížení splátky na dům. Zní to velmi jednoduše, ale zpracování programu Génius bylo skutečně velmi náročné. Využijte zkušeností odborníků z Ekonomických staveb a snižte si splátky za váš dům.

Program Chytrý nájem

Nemáte možnost vzít si hypotéku na pořízení vlastního domu, ale zároveň nechcete bydlet v pronájmu a peníze za nájem de facto vyhazovat oknem? Rádi byste investovali do vlastního bydlení? Pak využijte unikátní program nazvaný Chytrý nájem. V rámci tohoto programu totiž zaplacený nájem nemizí v nenávratnu, ale postupně splácí cenu vašeho domu.

Po 30 letech nájmu, nebo v případě vašeho zájmu i dříve, si svůj dům můžete odkoupit za zůstatkovou cenu, která je díky pravidelně splácenému nájmu velmi nízká. Tento model financování je vhodný pro klienty, kteří nemají možnost vzít si hypotéku kvůli nedostatečným doložitelným příjmům.

Výhodou je, že ve chvíli, kdy se situace změní a klient už na hypotéku dosáhne, může si dům za aktuální zůstatkovou cenu odkoupit a dále splácet už jen klasickou hypotéku. Pokud hypotéku čerpat nechce, může dům splácet formou nájmu po celých 30 let a následně ho odkoupit za minimální zůstatkovou cenu.

Program Mladá rodina

Mladé rodiny jsou častými klienty společnosti Ekonomické stavby. Většina z nich se však potýká s problémem, že nemají našetřenou dostatečnou počáteční hotovost a ani nemohou splácet příliš vysoké splátky.

Program Mladá rodina chytře kombinuje několik bankovních produktů a díky tomu stačí vlastnit pozemek a počáteční hotovost ve výši 170 000 Kč. Odborníci z Ekonomických staveb pak připraví osobní model financování, díky kterému mohou mladí manželé ušetřit i několik tisíc korun na každé měsíční splátce.

Program Nulová hotovost

Ekonomické stavby - logoPro některé lidi může být nedostupný i program Mladá rodina, protože počáteční hotovost prostě nemají. Proto přišla společnost Ekonomické stavby s produktem nazvaným Nulová hotovost. Díky němu je rodinný dům dostupný opravdu pro každého.

Program využívá chytrou kombinaci hypotéčního a překlenovacího úvěru a díky tomu není počáteční hotovost potřeba. Program Nulová hotovost velmi často využívají mladí lidé, kteří si ještě peníze nestihli naspořit, ale přesto je pro ně často výhodnější platit splátky za dům, než platit nájem v pronajatém bytě.

Program Pohodová stavba

Že vám slova „pohoda“ a „stavba“ nejdou dohromady? Myslíte, že stavba domu musí být vždy spojena se spoustou problémů a starostí? Není tomu tak. Společnost Ekonomické stavby připravila program, v rámci kterého celou cenu svého domu zaplatíte až po jeho dokončení a předání. Program je určen pro ty, kteří nechtějí absolvovat průběžné financování hypotékou, které přináší řadu starostí a stojí hodně času.

Navíc se celá stavba zrychlí, protože její jednotlivé etapy nebudou závislé na rychlosti splátek z banky. Program Pohodová stavba také často využívají lidé, kteří pro financování nového domu potřebují hotovost získanou prodejem původního domu či bytu. Díky tomuto programu nemusí původní byt prodávat předem a v mezidobí bydlet v pronájmu a platit zbytečně drahý nájem.

Pro další informace prosím kontaktujte:

EKONOMICKÉ STAVBY s.r.o.

Ke Křižovatce 466

330 08 Zruč – Senec

telefon: 377 825 782

fax: 377 825 782

mobil: 602 435 452

email: info@ekonomicke-stavby.cz

web: www.ekonomicke-stavby.cz
FB: www.facebook.com/ekonomickestavby

Připravili jsme pro naše klienty a naše stavebníky nový stavební portál o bydlení, stavbě domu, zařizování interiéru a projektování zahrady. Najdete nás na Stavba-domu.cz.

reklamní sdělení
Sdílet:

1 568 komentářů: „Programy pro financování stavby domu

 • 28. 3. 2017 (22.43)
  Permalink

  Kdo se bojí nesmí do lesa a to platí i v případě vlastního domu. Kdo bude pořád říkat že se bojí aby nevybral špatnou firmu, aby měl na splátky, aby tohle, aby tamto, tak nebude mít nikdy nic. Peníze jsou sice v tohle životě až na prvním místě, ale bez risku nezískáte nic. A jak tu vidíte, Ekonomické stavby stavět umí. Fungují už spoustu let, ročně postaví přes 500 domů, tak není důvod k obavám. KDyby tomu tak nebylo, dávno už by jejich činost skončila.

  Reagovat
  • 29. 3. 2017 (20.43)
   Permalink

   Moje řeč. Jako moji rodiče přemýšleli celý život a nemovitost do dneška nekoupili. Já tuhle chybu opakovat nechci. Jasně, člověk musí postupovat s jistou dávkou opatrnosti a stavební firmu pečlivě zvolit. Ale o ES je tech informací a důkazů tolik, že je na první pohled jasné, že jde o solidní a hlavně stabilní společnost. Navíc jsem i četl, že jde o společnost několika rodin. Podle mě touhle volbou nikdo chybu udělat nemůže.

   Reagovat
 • 27. 3. 2017 (19.19)
  Permalink

  Jako to záleží na každém,na to asi není univerzální rada.Každý to má jinak a těžko radit.My si třeba nechali hypotéku vyřídit rovnou u ekonomek.Původně jsme navštívili banku,ale co tam na nás vychrlili,nestačili jsme se divit, v tomhle třeba v ekonomkách mají úplně jiný přístup,takže asi tak.Sami musíte vyhodnotit co je pro vás nejvýhodnější.

  Reagovat
 • 26. 3. 2017 (22.25)
  Permalink

  Mně asi těch pár negativních referencí na začátku téhle diskuze neodradilo. Nemáme v plánu od smlouvy odstpuvat. O sankcích víme, slyšeli jsme o tom už dost, abysme si na to udělali názor. Do hrubé stavby dostavíme určitě a pokud vše bude v pohodě, tak dostavíme celý barák jen s nima bez našeho přičinněí. Tak si stavbu na klíč představujeme a tak také chceme aby to dopadlo. Známí mají dům od Ek.staveb už roky a neřešili ani problémy při stavbě ani reklamace.

  Reagovat
 • 26. 3. 2017 (15.49)
  Permalink

  Máte už taky nový katalog Ekonomickýchs taveb? Je bílý a je nazván KATALOG RODINNÝCH DOMŮ 2017 zděné, nízkoenergetické. Je to fakt tlustá kniha. Poštačka se s tím musela pěkně nadřít,-) Ale mě teda udělal velkou radost. opět spousta inspirací, rad, a parádních domů. Moje oblíbené večerní čtení a tak trošku i snění. Už taky máte?

  Reagovat
  • 29. 3. 2017 (21.00)
   Permalink

   Taky už se s ním doma mazlím:) Paráda. Ty domečky jedna báseň. 300 stran zábavy pro všechny. S přítelem v něm pořád listujeme a pošťuchuju ho, který dům mi koupí :)

   Reagovat
 • 24. 3. 2017 (22.11)
  Permalink

  Zkušenost máme zatím jen z toho co jsme slyšeli od bráchy. Dům jsme viděli jen 1x, no dům, byla to zatím jen hrubá stavba loni (v červnu). Letos už brácha říkal, že se bude brzo končit, tak snad jim to dobře dopadne. Tak jako vám osataním. My se snad taky někdy odhodláme azančeme bydlení řešit. U rodičů fakt nic moc, chce to svoje. něco malýho, ale valstního.

  Reagovat
 • 24. 3. 2017 (0.35)
  Permalink

  Stavbě zdar lidi! Kdo už bydlí – užijte si to! Kdo staví – ať se dílo podaří! Kdo bude stavět – ať vybere správně! My máme vybráno, čekáme na projekt. Jak jste na tom vy?

  Reagovat
  • 29. 3. 2017 (11.51)
   Permalink

   Vybíráme, bydlet budeme za rok. DÍK MOC.

   Reagovat
 • 22. 3. 2017 (0.12)
  Permalink

  I my dali na osobní reference známých a už s Ek. stavbama stavíme. Je to sice ještě práce do podzimu tak asi, máme jen desku, teď se bude stavět dál, ale to už vydržíme. Hlavní je, že úředničina je za náma, čekání přes zimu taky a teď už se to konečně rozjede naplno.

  Reagovat
  • 25. 3. 2017 (15.22)
   Permalink

   Ondro, držím palce ať Vám vše s Ekonomkama dobře dopadne. Trošku Vám zavidím, my ještě s úředničinou bojujeme :)

   Reagovat
   • 26. 3. 2017 (22.04)
    Permalink

    Však ty papíry zdolá jednou každej nebojte. My už začínáme v dubnu se stavbou, počasí začíná přát, už se naváží matroš, takže jsme zase o krok vlastnímu bydlení blíž.

    Reagovat
 • 20. 3. 2017 (19.02)
  Permalink

  Máte už někdo najetej ten novej program EKonomických staveb Modré z nebe? Vypadá to opravdu luxusně!! Nevíte co všechno bude v ceně a jak to bude fungovat? Bude si to moci střední třída dovolit? Podle prezentace to vypadá na přesně to, co bychom asi s přítelem chtěli. Plánuju se v Es vyzeptat na detaily a podrobnosti, ale chtěla jsem jít trochu připravená.

  Reagovat
  • 21. 3. 2017 (19.27)
   Permalink

   Je to novinka. S tím asi ještě nebude mít nikdo zkušenosti. Ale jak znám Ekonomky, tak to určitě bude pěkně vymazlené. Inteligentní ovládání domu by se mi rozhodně líbilo. Je to jasný trend a stavět dnes nemoderní dům mi přijde neuvážené. Přeci jen ten dům stavím na celý život, tak abych i za pár let byl trošku in. Celkově tenhle program asi bude hodně zaměřený na moderní, trendy a efektivní věcičky.

   Reagovat
 • 20. 3. 2017 (13.16)
  Permalink

  Nějaká osobní skušenost s chytrým nájmem někdo?

  Reagovat
 • 19. 3. 2017 (21.53)
  Permalink

  Staví Ekonomické stavby i pasivní RD nebo jen nízko energetické? Děkuji. Alena

  Reagovat
 • 18. 3. 2017 (23.03)
  Permalink

  ADMINISTRATIVA VYŘEŠENÁ, TAKŽE SE MÁ CO NEVIDĚT ZAČÍT DĚLAT / STAVĚT. NOOOO KONEČNNNĚĚĚĚ! :P

  Reagovat
  • 23. 3. 2017 (23.46)
   Permalink

   Jak dlouho to papírování ohledně stavby trvalo prosim? Tak čtvrt roku? Nebo dýl? Chceme taky stavět, ale nevíme, jak to správně naplávat abysme nestavěli přes zimu. Poradíte?

   Reagovat
   • 29. 3. 2017 (11.21)
    Permalink

    Zalezi na tom jaky dum chcete, jestli podle typoveho gservisackyho projektu nebo svuj vlastni projekt a podle toho se odviji ta doba. U toho typoveho tak 3 meice, u toho vlastniho tak 5 myslim. My meli typovy, chvatali jsme.

    Reagovat
 • 17. 3. 2017 (23.57)
  Permalink

  Můžu dotaz? Co všechno mají ES v ceně rodinného domu, kterou uvádí na svých stránkách? To je dům, stavba, pozemek nebo i nějaké jiné služby a vybavení? Nevím co si pod tou cenou všechno představit.

  Reagovat
  • 18. 3. 2017 (21.25)
   Permalink

   U každýho domu mají všeobecné a technické podmínky, kde je docela podrobně rozepsáno, co všechno máte v ceně domu. Jasně, že stavba je komplet v ceně -je to stavba na klíč, máte tam i celkem dobře vypsané materiály. Pozemek v ceně není, ten máte buď svůj nebo si ho koupíte. Ale všechny služby podle mě jsou v ceně, alespoň takové ty věci jako projekt, stavební povolení, záruka deset let, finanční služby a tak. A v ceně stavby je všechno, tedy základová deska, dph, prostě sakum prdum vše.

   Reagovat
 • 17. 3. 2017 (23.03)
  Permalink

  My si taky nechali vyřidit všechny služby, teda spíš jsme si je nasmlouvali a teď je teprve budou Ekonomky realizovat, tak jsem zvědavá, jak to bude všechno probíhat. Teď děláme projekt. A říkám si, když to lidem nabízí, chlubí se tím, že je to v ceně domu, tak proč toho nevyužít a dělat si to sám. Oni na to maj lidi, ví jak se v tom chodí, to já nemám ani tucha, takže pomoc ES v tomhle směru ráda využiju.

  Reagovat
 • 16. 3. 2017 (23.11)
  Permalink

  Dneska přišel katalog. Jupí jou, jupí jou… za chvíli dám vanu a zalehnu k němu. Papírovej je lepší jak online. :)))

  Reagovat
  • 24. 3. 2017 (22.27)
   Permalink

   Nám ještě ne. Čekáme na něj už od pondělí. :( Tak snad další týden.

   Reagovat
 • 15. 3. 2017 (23.43)
  Permalink

  U nás zatím pohoda, jsme v té prvotní fázi, kdy řešíme jaký dům, projekt, peníze, stavební povolení, přípojky. Už se blížíme k cíli a co nevidět se má začít dělat na domu. No už aby bylo pekně, papíry se dořešily a všechno mohlo konečně začít.

  Reagovat
 • 14. 3. 2017 (9.07)
  Permalink

  Ahoj,

  Hledáte podnikatelský úvěr, osobní půjčky, úvěru na bydlení
  Auto úvěry, konsolidaci dluhu úvěry,
  Nezajištěných kapitálové půjčky
  Riziko, atd. Nebo jste byl odepřen úvěr od banky nebo finanční instituce
  Zřídit jedno nebo více řešení, nejsou důvodem.
  Jsem soukromý věřitel, úvěrů pro podniky a jednotlivce na nízké úrovni
  2% úrokové sazby a cenově dostupné. Zájem? Kontaktujte nás pro vaše
  Převod úvěrů dnes v 28 hodin. KONTAKT:
  Juanadelgado797@gmail.com

  Reagovat
 • 12. 3. 2017 (19.26)
  Permalink

  Tak ted mame dilema,byl nam nabidnut nadherny,opravdu nadherny pozemek,ale je tak prtavoucky,ze se na zahradu vesla tak maximalne houpacka. Ale zase ta cena by nam dovolila si postavit lepsi dům. Musime se rozhodnout do konce mesice,zaroven to resime s ekonomkama,no bude to ještě zajimave.

  Reagovat
  • 15. 3. 2017 (22.57)
   Permalink

   No tak to je teda docela blbá situace. Supercena za pozemek je lákavá ale přeci jen barák kupujete hlavně kvůli zahradě a té volnosti kolem domu ne? Tohle zvažte, abyste pak nelitovali. :(

   Reagovat
  • 21. 3. 2017 (23.46)
   Permalink

   Bych to poptala ještě v ES oni maj taky nabídku pozemků a mají kontakty, takže šance nějaký dobrý pozemek získat mají větší než máte vy. Já bych pozemek chtěla aspoň tak 700m2, aby se nechalo na zahradu něco postavit – domek na nářadí, pergola nebo sezení, malá zahrádka a časem něco nakoupání – jezírko nebo bazén. JInak mi přpadá dům zbytečný.

   Reagovat
 • 12. 3. 2017 (19.05)
  Permalink

  Je znát, že pracujeme s odborným týmem Ekonomických staveb: líbí se mi že je nic nezaskočí a jsou na všechny nevšední situace připravený. Pokud se jedná o všechno okolo je na ně prostě spoleh, nemusím se ničeho obávat, nemusím nic hlídat, všechno jde automaticky. Je to dobrým zvykem.

  Reagovat
 • 11. 3. 2017 (21.59)
  Permalink

  Jako stejně tak jako někdo chválí, tak i někdo pomlouvá. Má-li k tomu důvod a došlo k nějaké křivdě, ať to udělá, s tím plně souhlasím. Pokud však pomlouvá a kritizije bedůvodně a tak tomu v dnešní době dost často všude chodí, tak je to podlost. Třeba takový konkurenční boj je naprostá ubohost. Chápu to, že je to boj o zákazníky, ale zase když se někdo snaží poctivě budovat firmu a někdo silnější, chytřejší, vych…..nější mu jí ničí a buduje si na pomluvách svou, to není fér. Jak to ve skutečnosti je těžko říct. Za mě jen tento jediný koment a to Ekonomické stavby jste suprovní!:-)

  Reagovat
 • 11. 3. 2017 (11.33)
  Permalink

  Tak ted máme enějaký čas na rozmyšlenou, než podepíšeme smlouvu, vypadá to slibně.A myslím,že už nám v tom nic nebrání.Klacků pod nohy nám už naházel stavbní úřad dost, takže jsme si vybrali svý a tedko už to půjde hladce. Ale v ekonomkách nám říkali,že je to celkem normální,tak`teda jo,no.

  Reagovat
  • 16. 3. 2017 (13.07)
   Permalink

   Hlavně v es vám pomůžou kdy máte problém, mají tam na to lidi a maji lepší práva než obyč člověk co tomu jak se říká nerozumí. Už začíná jaro, tak to budete mít hezkej rok. 3/4 budou moc t bez přestávky stavět a vy se možná koncem roku budete stěhovat do domku. Ať se daří.

   Reagovat
 • 9. 3. 2017 (23.06)
  Permalink

  Já bych za Ekonomky i dýchala. Nikde nám nenabídli to, co nám nabídli oni. Hypojsme dostali taky jen díky šikovnosti manažerů této firmy, postavili nám moc pěkně a celou dobu jsme s nima i dobře vycházeli. Jsem moc štastná že jsme na ně v časopise narazili, předtím jsem něměla tušení, že existují. Máme díky nim moc pěkné bydlení, vlastní bydlení. :-D

  Reagovat
  • 11. 3. 2017 (22.23)
   Permalink

   Na nás taky svou nabídkou zapůsobily. Už jí máme doma a teď o tom s mužem diskutujeme. Zatím to vypadá že na ni kývneme. Máme týden na rozmyšlenou a pak další schůzku u nich. Nějaký problémy někdo? Nebo pohoda?

   Reagovat
  • 22. 3. 2017 (23.10)
   Permalink

   Naše spolupráce byla taky pohodová, nabídka moc zajímavá a proto sme do toho taky šli. Bydlení máme mít do června, tak věříme, že se všechno stihne v termínu.

   Reagovat
 • 9. 3. 2017 (0.13)
  Permalink

  Téma pozemky od Ekonom.staveb nás taky zajímá. Hledáme se ženou pozemek a firmu která nám postaví a právě Ekonom.stavby máme ve výběru. No a možná by to bylo lepší, kdyby nám ten pozemek zajistili oni. Přeci jen nevíte na koho a co narazíte, takže někdy můžete koupit pozemek jako stavební a nakonec vám tam stavět nedovolí. Známej v Písku pěkně naletěl, bylo to i v televizi, koupil pozemek a pod ním byla skládka. :-( Nu což, tohle je dobrej typ díky za něj, jdem se kouknout na ten jejich realitní web hledat jestli tam mají něco i u nás. :-))

  Reagovat
  • 12. 3. 2017 (20.16)
   Permalink

   Však oni tohle nabízejí, zavolejte jim a vše od pozemku až po předání hotového domu udělají za vás. Nebuďte „hloupí“ a nechce za sebe udělat vše co jde. Stavba baráku je šíleně náročná nejen časově ale i znalostma a fyzicky a kdo v tom neumí chodit, ten to nepostaví. My krom pozemku měli od nich vše a super spolupráce.

   Reagovat
 • 8. 3. 2017 (23.37)
  Permalink

  My jsme podepsali a nelitujeme. Neměli jsme nějak extra vysoké příjmy, hypotéku jsme dostali, hypotéku poctivě splácíme, bydlíme a nejsme chudáci co nemají na jídlo. Nikdo s náma nevymetl, s nikým jsme se nemuseli soudit, stavba proběhla nomrálně jako každá jiná, takže já se nebojím říci i vám ostatním JDĚTE DO STAVBY S EKONOMKAMA TAKY.

  Reagovat
  • 13. 3. 2017 (17.26)
   Permalink

   PŘESNĚ TOHLE JSEM POTŘEBOVALA SLYŠET. LIDI TI OBČAS PÍŠOU ŽE MAJÍ PROBLÉMY S HYPOTÉTOU ALE NEVIM JAKÝ A TO MĚ TROCHU ODRAZUJE. KDYŽ MI BANKA PŮJČÍ, TAK STAVBA UŽ JE POTOM V POHODĚ?

   Reagovat
   • 16. 3. 2017 (22.24)
    Permalink

    přesně tak problémy s hypo mají jen ti co nemají dostatečné příjmy a nebo nemají na splátky, pak je to těžký, ale kdo má stabilní povolání a nežije z huby do huby, tak ten problémy nemá, ekonomek bych se nebála ty umí

    Reagovat
   • 20. 3. 2017 (22.02)
    Permalink

    S hypo mají lidi problémy, když nemají na sclátky, to je jasný. Zjsitěte si přesně podmínky úvěru, poplatky za vedení, schválení, úroková sazba a podmnky za předčasný splacení. No a pokud vám to vyjde na celý dům i pozemek nebo tak, že vše zafinancujete z hypo + z vlastních peněz, tak není třeba obávat se. Si to ověřte klidně v bance i v ES, dva názory a když budou stejné, je to ok.

    Reagovat
 • 7. 3. 2017 (22.57)
  Permalink

  Když se rozhodnu pro ES mám se připravit na něco v čem je háček nebo je všechno v naprostý pohodě? Co záruka, jak ji dodržují? Když je něco špatně, jak to řeší? Dělají problémy nebo vám vyhoví aby měli dobrou pověst? Reklamovali jste už někdo něco? Já to právě dělám u spotřebního zboží furt, tak chci vědět, co u baráku, až problém někdy možná nastane.

  Reagovat
  • 9. 3. 2017 (23.29)
   Permalink

   Hlavně čtěte pořádně smlouvu a prokoumejte do detailů podmínky hypotéky. Když se vám něco nebude zdát ptejte se v ES nebo právníků nebo jinde. Pak už bude vše ok.

   Reagovat
   • 28. 3. 2017 (21.46)
    Permalink

    Smlouva je pohodová, když máte peníze na splácení. Když ne, nestavte. Nikdo vám nebude dělat blbečka a pěkně si to zaplatíte. Dům není pro lidi co nemají peníze, vím o čem mluvim. Dlouho jsme si ho dovolit nemohli, splátky byly moc vysoké. Teď máme o dost lepší práci a tím i příjmy, takže stavět přece jen budeme.

    Reagovat
  • 26. 3. 2017 (15.24)
   Permalink

   Lojzo, Ekonomky jsou právě na tohle úplně super. Mají záruku 10 let, to vám nedá nikdo u spotřebního zboží ani u domu. Navíc fungují na principu, kterým říkají servisní prohlídky. To znamená, že nemusíte sám nic reklamovat, ale ža sami od sebe k Vám několikrát během záruky přijedou a dům zkontrolují a seřídí. Všechny eventuální problémy tak můžete koncetrovat v jeden okamžik. A taky je super, že to nění žádná začínající firma, je tu už hodně let, tak je hodně pravděpodobný, že tu budou i za těch deset..

   Reagovat
  • 24. 3. 2017 (21.37)
   Permalink

   Co je malý, to je milý, jen se v tom musí nechat žít. :) K tomu kousek zeleně a hned je život veselej.

   Reagovat
 • 6. 3. 2017 (6.48)
  Permalink

  Čerkají nás elektroinstalce, rozvody vody, vstup do komínu-už se to konečně začíná trochu rýsovat i vevitř. Do teď mi to připadalo, že to roste jako z vody, ale jak se dělá vevnitř tak se mi to táhne. Ale zase je vidět, že ekonomky udělali kus práce a do léta by se mělo všechno v pohodě stihnout

  Reagovat
 • 6. 3. 2017 (0.44)
  Permalink

  Nevěřila jaké barvy se dají nakombinovat, jaký nábytek se dá dát dohromady, to jsou možnosti nad kterými jen zírám. Jo já se tomu divím, ale za nás to tak běžné nebylo, tak si to užívám. V domě jsem bydlela odjakživa, ale bydlet v novém od ekonomek to je něco jiného, to se nedá srovnat, tolik práce co ubude.

  Reagovat
 • 5. 3. 2017 (9.48)
  Permalink

  Tak teda ekonomky mají ty bunagalovy nádnherné, vymazlené.

  Reagovat
  • 25. 3. 2017 (21.47)
   Permalink

   Je dražší bungalov nebo klasický patrový dům? Bungalovy se mi líbí víc, ale v tom patrovým mi přijde víc místa. Tak ještě řešíme do kterýho domu jít.

   Reagovat
  • 29. 3. 2017 (21.27)
   Permalink

   Maj a proto si taky jeden z nich necháme stavět. :D Už aby to dokončili. Čekačka na stěhování zdá se býti nekonečná. :( Ale termíny zatím drží, takže není nač si stěžovat.

   Reagovat
 • 5. 3. 2017 (9.16)
  Permalink

  Tak pole(parcela) je připravená a může se začít. Už jsem ano nedoufala, že začneme v březnu, protože se vyskytly nějaké nečekané komplikace se sousedy. To by člověk nevěřil čeho jsou lidi dnes schopni, aby vám znepříjemnili život, naštěstí v tom ekonomky umí chosit a domluvili jsme se i bez soudu, jak původně budoucí sousedi vyhrožovali.

  Reagovat
 • 4. 3. 2017 (21.23)
  Permalink

  Dřív nebo pozdějc jsem sem chtěla napsat,tak to udělám už teď. Dostavěno sice ještě nemáme, ale už tak se můžu za ekonomky postavit a doporučit je.

  Reagovat
  • 13. 3. 2017 (18.11)
   Permalink

   Nenabízíte náhdodou soukromou schůzku s pokecem o stavbě? Ráda bych mluvila s někým kdo právě staví. My se chystáme. Díky Permoníku za zpětnou vazbu. Milena

   Reagovat
  • 18. 3. 2017 (22.19)
   Permalink

   Tak to se máte, my nemáme ještě ani katalog. pořád čekáme až dorazí. Jak dlouho vám to trvalo? Já myslela že je to za den nebo dva a už jsme ho objednávali před týdnem. Díky za info.

   Reagovat
  • 25. 3. 2017 (22.28)
   Permalink

   My budeme taky psát, jak se snima stavělo. Ale, až budeme bydlet. Zatím ještě hledáme stavební firmu v okolí Písku. Ekonomky se nám taky zobrazily v nabídce, takže poptáváme cenu domu a služeb s tím souvisejících. Líbí se nám moc.

   Reagovat
 • 4. 3. 2017 (10.34)
  Permalink

  Vidím, že Ekonomické stavby za sebou mají řadu ocenění: firma roku, kvalitní firma roku dům roku, spolupracují a sponzorují centrum Hájek. To je chválihodné, že když někdo vydělá tak se umí podělit a dát část z toh na dobré účely. No a ta ocenění mluví za všechno.

  Reagovat
  • 20. 3. 2017 (22.49)
   Permalink

   ocenění mají nejedno, každej rok nějaké dostanou a nejen v čr, ale i sr a poslku asi takže to není náhoda, že je získávání, prostě umí a lidi to musí vědět, takže do světa s touhle informací – miluju ekonomky, postavili nám super domeček

   Reagovat
   • 22. 3. 2017 (23.36)
    Permalink

    JSOU TO TOPKY VE STAVEBNICTVÍ, TAK TY OCENĚNÍ MAJÍ ZASLOUŽENĚ!!!!!

    Reagovat
 • 3. 3. 2017 (19.24)
  Permalink

  Nase situace se ma tak ze do mesice se s ekonomkama budeme stehovat. Tak nam drzte palce at to prezijeme bez uhony.

  Reagovat
  • 26. 3. 2017 (21.45)
   Permalink

   Jak dlouho vám stavěli? Typový nebo vlastní projekt? Cena shodná s nabídkou? Problémy nebo pohoda? Jak to bylo prosím? Taky je chceme. Prosím o zp.vazbu.

   Reagovat
 • 3. 3. 2017 (17.28)
  Permalink

  S každým přibývajícm rokem oceňuji bydlení v domě na vesnici a mimo každodenní ruch velkoměsta. Vlsatně tomu chtěla náhod, že jsme našli pozemek u ekonomek a rovnou jsme si od nich nechali postavit dům, měli jsme komplet servis a dva v jednom. To jsme tentkokrát ani nečekali, že se takhle zadaří.

  Reagovat
  • 11. 3. 2017 (11.59)
   Permalink

   No vidíte to by mi nenapadlo, že to taky takhle jde.Já si Ekonomky oblíbila hned a koukám, že jsem si o nich zdaleka ještě nenastudovala vše.

   Reagovat
 • 3. 3. 2017 (16.29)
  Permalink

  Bydlení je hra, tak to ted u nás bereme, ale to pravé tóčo ještě nenastalo. Do nýnějška jsme vybírala a přebírali katalogy, psali si návrhy, stříhaly domy, zahrady, bazeny a vytvořili takřka ideální domov. A nejsvíc u nás uspěli Ekonomické stavby, na tom jsme se téměř jednohlasně shodli.

  Reagovat
 • 3. 3. 2017 (11.01)
  Permalink

  Dobrej, já vím už se to tady i tam někde psalo, ale přece ještě jednou a určitě ne naposled položím dotaz, za jak dlouho je vyřízené veškeré povolení, než se kopne do země. Máme jen holý pozemek, bez připojení. Žádné žádosti na Čezu nebo tak ještě podané nemáme, ale víme že pozemek je vhodný k zástavě rodinného domu, jsme tak vedeni v územním plánu.

  Reagovat
 • 2. 3. 2017 (21.45)
  Permalink

  Bydlet v novém to je úplně jiný rozměr žití, jak krásně se nám tady dýchá. Díkes ekonomky i vám.

  Reagovat
  • 20. 3. 2017 (13.32)
   Permalink

   Kde vám postavili Míšo? Co konečná cena? Byla stejná jak ve smlouvě? Termín dodržen? Nějaké problémy? Zatím hledáme firmu a řešíme jaký dům vůbec chcem – montovaný, dřevostavba, zděný. Ekonomky dělají jen zděné že? A spokojenost? Já bych taky nejradši takový.

   Reagovat
 • 1. 3. 2017 (19.28)
  Permalink

  Jsme mladý pár a čekáme rodinu, zajímalo by mě, jestli máme šanci postavit si dům. Nějaké úspory máme, naši by nám mohli ručit. U Ekonomických staveb nějakou šanci vidím. Říkám si, že není čas na to zbytečně odkládat, když ta možnost tady je. Možná by nastala i vhodnější doba, ale zase na druhou stranu může a nemusí. A s dětmi už to taky nebude růžové.

  Reagovat
  • 13. 3. 2017 (21.27)
   Permalink

   šanci určitě máte, stačí se tam zeptat jaký program by vám nejvíce pasoval na vaši situaci a taky kolik vám půjčí – když budete mít pak už jenom jeden příjem, no to je otázka, ale mají tam iprogramy pro rodiny, kterým zatím stačí málo a pak si dům přistaví, jemnujee se to rostoucí dům a to je fkat super vychytávka – koukněte na to na jjeich stránky https://www.ekonomicke-stavby.cz/program-rostouci-dum

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.