Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
23. 7. 2009 v rubrice Domy

Knauf Insulation uvádí na český trh vlastní minerální izolaci nové generace . Ta je vyrobena s pomocí nové technologie ECOSE® Technology. Nová přírodní izolace se výrazně liší od tradičních izolačních materiálů – při její výrobě se namísto ropného základu používá patentované přírodní pojivo z rychle se obnovujících organických látek bez obsahu formaldehydu.
minerální přírodní izolace ECOSE od Knauf Insulation
Nová generace minerální izolace s technologií ECOSE® Technology je díky použití přírodního pojiva výrazným krokem směrem k trvale udržitelnému stavebnictví, neboť se vyrábí bez použití formaldehydu a fenolu. Ve srovnání s tradiční minerální izolační vlnou tyto produkty nejenže zlepšují vnitřní kvalitu vzduchu, ale také přispívají k celkové udržitelnosti budov.

Co je ECOSE ® Technology?
ECOSE® Technology je zcela nová technologie přírodního pojiva bez obsahu formaldehydu, fenolů a akrylátů. Při její výrobě se namísto ropného základu používají rychle se obnovující látky. Díky nižší energetické náročnosti při výrobě pojiva je technologie šetrnější k životnímu prostředí. Je také chráněna několika celosvětovými patenty.

Jaké výhody má minerální izolační vlna s ECOSE® Technology?
S minerální izolační vlnou s ECOSE® Technology se skvěle manipuluje – produkty jsou měkčí, méně prašné, bez zápachu a snadno se řežou. Minerální izolace s novou ECOSE® Technology se vyznačuje vysokým stupněm ekologické udržitelnosti, jakého dosud nebylo dosaženo. Ve srovnání s tradiční izolační vlnou přispívá použití produktu ke kvalitnějšímu vnitřnímu prostředí budov. Navíc má všechny výhody, na které jste zvyklí u tradiční minerální vlny. Minerální izolace s ECOSE® Technology zachovává stávající vynikající mechanické vlastnosti – vysokou izolační a akustickou schopnost, paropropustnost a ohnivzdornost.

Produkty z minerální vlny mají díky technologii ECOSE® Technology i zcela nový vzhled. Pojivo dodává izolační vlně výraznou, přirozeně hnědou barvu – produkty neobsahují žádná barviva či bělidla. Přirozeně hnědou barvu ještě zvýrazní náš nový, transparentní obal.

Nová generace izolačních produktů ze skelné minerální vlny byla již úspěšně uvedena na severoamerickém trhu a ve Velké Británii a od července ji Knauf Insulation uvádí také v České republice a dalších evropských zemích.

Vyšší úroveň udržitelnosti
Společnost Knauf Insulation se hlásí k myšlence trvale udržitelného rozvoje a ochrany celosvětového klimatu. Zodpovědnost k životnímu prostředí i aspekt trvalé udržitelnosti se také odrážejí v neustálém zlepšování a snaze posunout hranice technologie ještě dál. Uvedení nové pojivové technologie je naplněním vize společnosti nabízet zákazníkům nové a stále dokonalejší produkty, které budou uspokojovat poptávku po ekologických materiálech. S novou generaci izolací bude možné realizovat i ekologické stavby, které si žádají výlučně obnovitelné materiály.

zdroj: tisková zpráva
 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
Diskuse
  1. camel:

    Cena zůstává stejná. ET je cenově srovnatelná (ne-li levnější) se „standardem“..

  2. Švamberg:

    Úvodní masáž (info) k nové izolaci ECOSE T. je pěkná – všichni jistě“chceme“ udržet život svůj i dětí…Podstatnou pákou pokroku je ale stále
    cenová úspornost (- nejsme Amíci !)
    Proč zde stydlivě chybí cenové srovnání se standardem ?? FS

Přidat komentář

 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz