Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
21. 10. 2014 v rubrice Domy

Tepelné ostrovy jsou problém, který se týká nejen velkých metropolí. To, že bloky budov obkroužené asfaltovými silnicemi vykazují znatelně vyšší teploty než jejich okolí, si dobře uvědomujeme i bez využití termovizních snímačů.

Fasáda typu BioSkin dokáže mírnit efekt tepelných ostrovů. foto: (c) Harunori Noda

Fasáda typu BioSkin dokáže mírnit efekt tepelných ostrovů. foto: (c) Harunori Noda

Výsledkem tepelných ostrovů je snížená kvalita ovzduší i bydlení, která se odráží nejen na naší pohodě, ale i zdraví. Jenže co s tím? Japonské architektonické studio Nikken Sekkei má jasno. Řešením je BioSkin, vnější fasáda, která „dýchá“ a příjemně ochlazuje její okolí.

Když v roce 2011 realizovali svůj projekt na „ochlazení“ pětadvacetipatrové budovy společnosti NBF Osaki v centru Tokia, byl tento nápad považován za spíše raritní zajímavost, než prakticky využitelnou myšlenku.

>>> ČÍST CELÝ ČLÁNEK <<<

 redakce
Diskuse
  1. Kybic:

    Aleje ve městech s vyššími budovami jsou problém, protože když trochu foukne, dýzový efekt způsobí, že z čerstvého větru je najednou vichřice a stromy se lámou nebo padají.

  2. Carlos:

    Tohle mne fascinuje, >>číst celý článek<< jen kvůli pár dalším odstavcům.

    Já bych spíše hledal řešení jak tak kvanta energie využít, možná nějakou trvalou mozaikou z FV panelů, třeba šestiúhelníkových, nebo nějaké solární žaluzie, které by se natáčely. Nebo to udělat jako na FSI v Brně, kde bude celá jedna strana mrakodrapu pokrytá fotovoltaickými panely.

    Co se týče ulic tak myslím že by stačilo znovu zavést ve větší míře aleje.

Přidat komentář

 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz