Ford bude šetřit, vypne na noc počítače

Automobilka Ford, se kterou to v době ekonomické krize bylo podobně, ale ne tolik nahnuté jako s Chryslerem nebo General Motors, se rozhodla šetřit. Až 1,2 mil. dolarů ročně chce ušetřit tím, že začne vypínat kancelářské počítače přes noc. pokračování… Automobilky - Ford - logo - velké

Ford ve svých kancelářích zavádí nových program nazvaný PC Power Management. Veškerá správa napájení na stolních počítačích i noteboocích je prováděna centrálně a optimalizována tak, aby se plýtvalo co nejmenším množstvím energie.

Počítače, které nejsou používané, se vypnou, zejména přes noc a přes víkendy. „V minulosti téměř 60% uživatelů počítačů ve Fordu své stroje nevypínalo na konci pracovního dne, což mělo za následek plýtvání energií,“ komentoval nový program Keith Forte, správně sítě.

Během tohoto roku se program rozšíří skrze pobočky Fordu v celých Spojených státech, během dalšího roku pak i do poboček v dalších zemích. Ford se už několik let snaží výrazně snížit plýtvání energiemi jak v továrnách a dalších provozech, tak i kancelářích. Od roku 2000 se podažilo zvýšit energetickou účinnost o 35%.

Zároveň Ford povzbuzuje své zaměstnance k tomu, aby šetřili energii i ve svých domácnostech, např. výměnou starých za úsporné žárovky nebo LED osvětlení, novou ledničku, programovatelný termostat a samozřemě vypínání počítačů.

zdroj: autobloggreen

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

2 komentáře: „Ford bude šetřit, vypne na noc počítače

 • 31. 3. 2010 (13.09)
  Trvalý odkaz

  Skoda, ze si to po sobe autor neprecte, tohle je jak prelozene automatem… hruza ;o(

  Reagovat
 • 31. 3. 2010 (13.08)
  Trvalý odkaz

  Vskutku nečekaná zpráva, ono zmáčkout tlačítko vypnout před tím než se odejde od počítače není jen tak…

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *