Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
30.
Dub

Japonsko patří k těm několika málo zemím, které jsou aktivní ve výzkumu vesmírných technologií. Tou nejnovější je jejich „Vesmírný kite“ nebo „Solární drak“ nazvaný Ikaros. Jde o vesmírnou jachtu poháněnou slunečním větrem. pokračování…Ekologické bydlení obrázky Japonsko JAXA Ikaros29.
Dub

Izraelské letectvo ohnámilo plány na instalaci solárních elektráren pro výrobu elektřiny na všech svých základnách. Během dvou měsíců vypíše tendr na dodávku a instalaci malých fotovoltaických systémů do 50 kW. Vítěz se upíše na správu elektráren po dobu 15 let s opcí na rozšíření kontraktu o dalších pět let. pokračování…Ekologické bydlení obrázky armáda Israeli AirForce - izraelské letectvo29.
Dub

V roce 1953 postihly Nizozemsko obrovské záplavy, které si vyžádaly více než čtyři desetiletí trvající výstavbu ochranných hrází „Delta Works“. Ty jsou považovány za jeden z technických divů světa. Nyní se objevují plány na jejich využití k získávání energie. pokračování…Ekologické bydlení obrázky Nizozemsko Delta Works

foto: Jack Dodge28.
Dub

Indonésie, více než 200milionová země rozprostírající se od Indického oceánu po Pacifik, se skládá z více než 17 000 ostrovů. Na nich se nacházejí stovky vulkánů ukrývajících pod zemí obrovské množství geotermální energie. Indonésie chce v příštích letech postavit nové geotermální elektrárny o výkonu až 4000 MW. pokračování…Ekologické bydlení obrázky Indonésie vulkány27.
Dub

České ekologické organizace Greenpeace, Calla, Veronica a Hnutí Duha společně se zahraničním odborníky vypracovali plán „Chytrá energie“ s cílem proměnit energetický metabolismus české ekonomiky. Znamenal by snížení znečištění, dovozu paliv i účtů za energie. pokračování…Ekologické bydlení obrázky chytrá energie uhelná elektrárna26.
Dub

Ekologické bydlení obrázky solární panely Bílý důmVskutku prohnaný reklamní tah si vymyslela americká společnost Sungevity. Veřejně nabízí prezindentovi Baracku Obamovi instalaci solárních panelů na jeho státnické sídlo – světově proslulý Bílý dům. A to za cenu 0 dolarů. Celkem 102 panelů o celkovém výkonu 17,85 kW by představovalo cenný dar a především gesto.

Není bez zajímavosti, že na Bílém domě už kdysi solární elektrárna fungovala. Bylo to v letech 1979 až 1986. Její instalaci nařídil prezident Jimmy Carter, který na solární panely zavedl daňové úlevy. Po sedmi letech zvýhodnění vypršela a tehdejší prezident Reagan nechal panely odstranit. pokračování…23.
Dub

Česká společnost Chmel Pochvalov uvedla do provozu novou bioplynovou elektrárnu s výkonem 1,13 MW. K pohonu výkonné kogenerační jednotky Jenbacher společnosti GE využívá bioplyn z kukuřice a rostlinného odpadu. Účinná forma konverze energie umožňuje dosáhnout zhruba 40% úspory energie využitím kogenerační jednotky namísto separátního zařízení pro výrobu energie a tepla. Je skvělým místním příkladem inovativní výroby elektrické energie.  

Ekologické bydlení obrázky bioplynové elektrárny Chmel Pochvalov GE J416 Jenbacher motor22.
Dub

Švýcarské architektonické studio RAFAA Architecture & Designs navrhlo dokonalý ekologický příbytek pro všechny, kdo nevydrží dlouho na jednom místě. The Last Resort je plovoucí dům o rozměrech pět krát patnáct metrů vybavený elektromotory a solárními panely. pokračování…

Ekologické bydlení obrázky domy The Last Resort
 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz