Staré vinyly se mění ve stolní lampy

Sběratelé starých gramofonů a fandové letitých vinylových desek, nečtěte raději dál. Tento článek vztažený k recyklaci a modernímu pojetí umění by vám totiž nemusel udělat právě radost. Přitom hlavní myšlenka designéra Orlanda Domingueze není vůbec špatná: vytvořit z kusů odpadků něco účelného a lákavého.

Jednoduchost tvarů i barev, a přitom velmi chytlavá, vtipná myšlenka užití recyklace, Zdroj: GIN Art & Design
Jednoduchost tvarů i barev, a přitom velmi chytlavá, vtipná myšlenka užití recyklace, Zdroj: GIN Art & Design

Dát starým a nepotřebným věcem nový smysl je veskrze chvályhodný záměr. A je pravda, že dnes, v době digitálních technologií, končí metráky starých gramofonových desek bez užitku v odpadkových kontejnerech.

Návrhář Orlando Dominguez z Brooklynu, pracující pro studio GIN Art&Design, spojil prvky recyklace a moderního umění v jeden funkční celek. Začal vytvářet stolní lampy ze starých vinylů, byť to kolikrát znamenalo už navždy znehodnotit exemplář Barryho Whitea či Toma Jonese.

Pojetí bytových doplňků, které odráží osobnost jejich majitele, tak nějak y podle Orlanda Domingueze měl vypadat modelový klient jeho společnosti. Hudba, světlo a proměny času jdou přitom v jeho svérázném pojetí v jedné linii.

Samotný výsledek, sestava několika lamp vyrobených z desek v černém, červeném nebo „multicolor“ provedení by se dal zařadit někam na pomezí uměleckých směrů Art deco a moderny.

Společnost GIN Art & Design byla založena v roce 2009, a její dosavadní výtvory se týkají bytových doplňků alternativního nábytku. Jednotlivé kousky přitom odrážejí „víru“ v environmentální vědomí společnosti, a vytváří unikátní směs globálních vlivů městské energie.

inhabitat.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *