Londýnské odpadkové koše nabízejí i zpravodajství a wi-fi

Pouliční koš je místo, které vás při procházce městem nadlouho nezdrží. Prostě se u něj jen zbavujete odpadků. U těch nově instalovaných v Londýně se však vyplatí zastavit. Nové recyklační koše zarazí jednak masivními tvary, tím, že mají jen jeden otvor ke vhazování, ale také dvěma rozměrnými LCD monitory.

Na moderní odpadkové koše si Londýńané zatím zvykají jen pomalu. Zdroj: Designbuzz.com
Na moderní odpadkové koše si Londýńané zatím zvykají jen pomalu. Zdroj: Designbuzz.com

Koš s monitorem? Nejistota je na místě, ale záměr tvůrců i londýnské městské rady byl jasný. Místa určená k odkládání odpadu jsou nezbytnou součástí ulice a garantují i určitý pořádek ve městě. Jenže zrovna tak potřebujete v omezeném prostoru pouličního koridoru umístit cedule autobusových zastávek s jízdními řády a mapy města pro neznalé turisty.

To vše by teoreticky mohl zastoupit jeden „bod“, odpadkový koš Renew Recycle Bin vyráběný společností J.M. Ornstein. Pochopitelně že se datum instalace nových super-košů až podezřele kryje se zkrášlováním města před , a tak to vypadá, že se Londýňané chtějí především před světem trochu vytáhnout.

Což se pětadvaceti koši, z nichž každý stojí v přepočtu 1880 dolarů, skutečně daří. Město na jejich instalaci vynaložilo nemalé prostředky, ale slibuje si od nich mnohé.

Velké obrazovky vás mohou informovat o odstávkách linek , odjezdech , počasí a poskytovat kromě „turistických“ informací i běžné zpravodajství.

Podstatná jsou i bezpečností hlediska. Robustní koš totiž snese i explozi vhozené trhaviny, což ve městě, které se aktuálně obává teroristických útoků, není k zahození. Výrobce nyní dojednal s americkou společností ADNY smlouvu o „testovací“ instalaci několika desítek košů v New Yorku. Newyorské koše budou mít navíc vysílač wi-fi signálu, což prý zvýší komfort obyvatel.

techgadgetsnews.com

Jeden myslel na “Londýnské odpadkové koše nabízejí i zpravodajství a wi-fi

  • 24. 6. 2012 (12.21)
    Trvalý odkaz

    To je dobrá cena, když si vemu že ty nerecyklační pancéřový koše do metra se tady pořizovaly po 40 tisících ;-)
    A jeden vhazovací otvor, to se třídí samo? A dokáže to vybalit PETku z papírovýho pytlíku? ;-)

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *