Proč byste si měli pořídit zelenou střechu

Zastavěného prostoru přibývá, každý kousek zeleně se počítá. Zelené střechy jsu nejen funkčním stavebním prvkem, ale také snižují okolní teplotu, poskytují útočiště hmyzu i rostlinám a jsou nehořlavé. Hodí se na rovné i mírně svažité střechy, každý projekt má svá specifika, a proto je dobré, když se poradíte s odborníkem.

Příspěvek ekosystému

Vzrostlé květiny a věčně zelená plocha, kam navíc nevkročí lidská noha, to je velký přínos pro hmyz, který přichází o bezpečné útočiště. Houby, korýši a další organismy si také přijdou na své. Zelené střechy pohlcují navíc oxid uhličitý, prach a udržují přirozenou vlhkost. Místo dalšího prostoru plného stavebního materiálu vznikne plocha, kde to zkrátka žije, a která neprodukuje další teplo.

Stavební specifika

Vhodné jsou pro zelené střechy ploché a mírně svažité střechy. Svahy se pomocí kaskády zarovnají a dobře drží na místě. Maximální úhel této střechy však bývá 45 stupňů. Nešetřete izolací a kvalitní zeminou. Pokud jsou tyto střechy dobře realizované, vydrží vám nastálo. Odměnou vám bude přirozená zvuková i tepelná izolace, přirozené zadržování dešťové vody a nehořlavá střecha.

Kde sehnat odborníka

Specialisty na zelené střechy najdete snadno. Přesto může být hledání ještě snazší. Na stránkách Poptávej.cz vytvoříte poptávku, kde popíšete vaše podmínky. Specialista call centra s vámi následně popis projde a případně upřesní. Schválená poptávka poputuje stavebním firmám a řemeslníkům v okolí. Ti vám následně pošlou cenovou nabídku na míru. Nabídek můžete dostat více, a tak si jednoduše uděláte přehled o trhu. Když si vyberete dodavatele, další detaily už s ním domlouváte napřímo. Je to jednoduché a pro poptávající zcela zdarma a nezávazné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *